بلیط هواپیما

طبیعت دوستان به این جاذبه های طبیعی هند بروند

جاذبه های طبیعی هندوستان

زمین های جغرافیایی هند غنی و متنوع‌اند و از جنگل های سرسبز، دریاچه های زیبا، قله های عالی، چمنزار، سواحل گرمسیری و بیابان های وسیع پر هستند. جاذبه های طبیعی هندوستان از شرق به غرب، شمال به جنوب، مجموعه ای از گنجینه های دوست داران طبیعت را فراهم می کند. درست است که هندوستان به هفتاد و دو ملت شناخته می شود، اما با دیدنی هایی که در ادامه الی گشت برایتان آورده متوجه می شوید که طبیعت این کشور نیز دست کمی از فرهنگ آن ندارد. با ما همراه باشید:

جاذبه های طبیعی هندوستان

کورگ، کارناتاکا | Coorg, Karnataka

مطالب مرتبط:
معروف ترین شهرهای هند کدام هستند!
راهنمای سفر به دهلی

این منطقه به اسکاتلند هندوستان معروف است که در جنوب کارناتاکا واقع است. این مکان با مزارع قهوه شگفت انگیز، مناظر زیبا، روستاهای دیدنی، آب و هوای تازه، آبشارهای فوق العاده و … شناخته شده است. اگر شما به دنبال فرار از یکنواختی زندگی روزمره و نزدیک شدن به طبیعت هستید، پس این یک موقعیت عالی است.

کورگ، کارناتاکا

خاجیار، هیماچال پرادش | Khajjiar, Himachal Pradesh

این مورد از جاذبه های طبیعی هندوستان نیز به سوییس کوچک هند معروف است. خاجیار در ارتفاع ۱۹۸۱ متری قرار دارد و با چشم اندازهای دیدنی اش مبهوتتان می کند. جنگل هایی انبوه، سبزه زارهای چشم نواز و مناظر قله های برفی کوه ها، این مکان را یکی از بهترین مکان های هند برای طبیعت دوستان کرده است.

شما می توانید در اینجا یکی از فعالیت های ماجراجویانه مثل پاراگلایدر سواری، اسب سواری و طبیعت گردی انجام دهید. یکی از بخش های مهم خاجیار به نام منطقه حفاظت شده حیات وحش کالاتوپ می باشد که جایگاه حیوانات و گیاهان متفاوت و خوبی است.

از بایدهای منطقه خاجیار همچنین می توان به دریاچه آن که با تپه ها و زمین های سبز پوشیده شده، اشاره کرد.

خاجیار، هیماچال پرادش

پیتوراگار، اوتارخند | Pithoragarh, Uttarakhand

پیتوراگار واقع در منطقه شرقی اوتارخند دارای زیبایی طبیعی، چمنزارهای با ارتفاع زیاد و جذابیت تاریخی است. این منطقه را می توان نقطه شروع بازدید از بنای کایلاش و مانساروار دانست. همچنین چشم اندازهای بسیار خوبی که از کوه عظیم ناندا دوی، اپی او نپال و پانچاچولی خواهید دید، هرگز فراموشتان نمی شود.

دیگر جاذبه های گردشگری این منطقه، قلعه پیتوراگار و منطقه حفاظت شده اسکوت، خانه گیاهان و جانواران بسیار هستند. همچنین فعالیت های تفریحی مانند اسکی، قایق سواری کایاک و ماهیگیری از بایدهای این منطقه است.

پیتوراگار، اوتارخند

فلات کاس، ماهاراشترا | Kaas Plateau, Maharashtra

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی هندوستان که در یونسکو نیز به ثبت رسیده منطقه یا فلات کاس می باشد. شما در این جا می توانید ۸۵۰ گونه خاص و متفاوت گل و گیاه را مشاهده کنید. بهترین زمان برای بازدید از این منطقه مرداد و شهریور است، چراکه شکوفه های گیاهان شما را مبهوت خواهند کرد. می توان گفت که این منطقه از آن جاهایی است که هنوز کشف نشده، پس خیالتان از بابت ازدحام توریست ها راحت باشد.

فلات کاس، ماهاراشترا

مونار، کرالا | Munnar, Kerala

کمی وقت برای خودتان در تپه های معروفی که به دلیل مزارع چای و ادویه شان معروفند، بگذرانید. کمپینگ، پرنده نگری، طبیعت گردی، تماشای حیات وحش، ماهیگیری، قایق سواری، صخره نوری و بسیاری تفریحات دیگر را می توانید در این جا انجام دهید. شیکارا، قایق معروف این منطقه را امتحان کنید و در میان همه زیبایی اوقات بسیار خوشی را سپری کنید. آبشارهای آتاکود و قله آنامودی نیز از دیگر جاذبه های طبیعی هندوستان در مونار می باشند.

آن هایی که عاشق چای هستند: موزه چای تاتا جایی است که می توانید در مورد تاریخچه چای و فرآیند تولید آن اطلاعات خوبی کسب کنید.

مونار، کرالا

دره گل ها، اوتاراخند | Valley of Flowers, Uttarakhand

می توان گفت که دره گل ها، هیجان انگیزترین و جذاب ترین مکان ها در اوتارخند است. هر بخش از این جاذبه با طبیعتی فوق العاده پوشیده شده که نظیر آن را هیچ کجای دیگر نخواهید یافت. گل هایی که خاص این منطقه است و تنوع گیاهان باعث شده طب سنتی در این منطقه وجود داشته باشد. علاوه بر این، انواع مختلفی از حیوانات از جمله پلنگ برفی، خرس سیاه آسیایی، گوسفند آبی و گوزن مشک، در این منطقه وجود دارند.

اگر می خواهید در این منطقه طبیعت گردی کنید، باید بین ماه های تیر تا شهریور به اینجا بیایید. زیرا در دیگر مواقع سال طبیعت گردی در دره گل ها ممنوع می باشد.

دره گل ها، اوتاراخند

چیل، هیماچال پرادش | Chail, Himachal Pradesh

در میان تپه های شیوالیک، چیل یکی از مناطق خالی و پر از آرامش است که به عنوان منطقه ای مناسب برای سفر تابستانی از آن یاد می شود. این مورد از جاذبه های طبیعی هندوستان در اطراف جنگل های دودر و کاج قرار دارد. اگر از دوست داران طبیعت هستید و یا به طور آماتور یا حرفه ای عکاسی می کنید، حتما و حتما از این منطقه بازدید کنید.

زماین که در چیل هستید، پیشنهاد می کنیم که از دریاچه Sadhupul، کاخ چیل، بنای کالی و منطقه حفاظت شده چیل حتما دیدن کنید.

چیل، هیماچال پرادش

زیرو، آروناچال پرادش | Ziro, Arunachal Pradesh

زیرو در شمال شرقی هند از زیبایی طبیعی فراوان برخوردار است. گستره وسیعی از مزارع برنج، تپه های سبز با گیاهان فراوان، روستاهای منحصر به فرد و زیبایی بکر، بسیاری از دوستداران طبیعت را جذب می کند. علاوه بر این، زیرو برای ماجراجویان، طبیعت گردان و علاقمندان به حیات وحش نیز بسیار جای مناسبی است.

برخی از بایدهای این منطقه:

  • منطقه حفاظت شده حیات وحش تالی ولی | Talley Valley Wildlife Sanctuary
  • طبیعت منحصر به فرد Kile Pakho
  • مسیر طبیعت گردی Dolo Mando
  • مسیر طبیعت گردی Midey
زیرو، آروناچال پرادش

آراکو، آندرا پرادش | Araku, Andhra Pradesh

آخرین مورد از جاذبه های طبیعی هندوستان، که می خواهیم به آن اشاره کنیم دره آراکو می باشد. زمین های سرسبز وسیع، دشت گل رز با رنگ هایی مختلف، مزارع قهوه، ارکیده های زیبا و آبشارهای دیدنی تنها بخشی از این زیبایی های این منطقه هستند. تنوع حیات وحش دره آراکو و پوشش گیاهی آن، چشم اندازهایی به وجود آورده اند که از دیدنشان سیر نخواهید شد.

آراکو، آندرا پرادش

از جاذبه های معروف آن می توان به مزارع قهوه، باغ گیاه شناسی پادماپورام، موزه ترایبال که به سبک زندگی قبیله ها پرداخته، آبشارهای سنگدا، دامبریگودا و کاتیکی اشاره کرد.

منبع: theculturetrip.com

کوه کله قندی که در برزیل رشد کرده!
کوه کله قندی که در برزیل رشد کرده!
کلیساهایی که به جای زمین در آسمان ساخته شده اند!
کلیساهایی که به جای زمین در آسمان ساخته شده اند!
چرا کوهنوردی را دوست دارم؟
چرا کوهنوردی را دوست دارم؟
راز شکل گیری خلیج های کارولینا| معمایی که حل نمی شود!
راز شکل گیری خلیج های کارولینا| معمایی که حل نمی شود!