اولین مزارع چای دنیا و جاذبه های مونار هند + تصویر

مونار و جاذبه های مزارع چای-هند

جاذبه های مونار هند

در میان کسانی که به هند و شهرهای معروف آن همانند دهلی، بمبئی و آگرا سفر می کنند، کمتر پیش می آید که خود را به مناطق جنوبی هند برسانند. در حقیقت ایالات و شهرهای جنوب هند کمتر برای گردشگران و مسافران مخصوصا مسافران ایرانی آشنا به نظر می رسد. مزارع چای و جاذبه های مونار هند در ایالات کرالا هر ساله گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. استان کرالا جدای از مزارع چای و مناظر زیبایش پر از جاذبه های تفریحی و گردشگری بسیاری است که به جرئت می توان گفت به پای شهرهای تایلند می رسد. مجله الی گشت عکس هایی زیبا از طبیعت بهشت گونه مزارع چای و جاذبه های مونار هند را در ایالت کرالا برایتان آماده نموده و اطلاعاتی هر چند مختصر را در این رابطه در اختیارتان قرار می دهد. برای سفر به کرالا و بازدید از این جاذبه به راحتی می توانید بلیط هواپیما هند را خریداری نموده و به جنوب هند سفر کنید. عکاسان برای این سفر، دوربین عکاسی خود را آماده نگه دارند.

مطالب مرتبط:
«چای ماسالا»، چای پُر ادویه و خوش عطر و بوی هندی!
عجیب ترین دانستنی هایی که در سفر هند، باید بدانید!
در سفر به کرالا هند چه تفریحاتی در انتظارتان است؟

بزرگترین منطقه چای در جنوب هند که در نگاه اول و تا حدی شباهت بسیار با مزارع چای در دیگر نقاط دنیا همانند چین و تایلند دارد اما اگر دقیق تر نگاه کنید، متوجه تفاوت های آن می شوید. مزارع سبز زمردین چای در میان تپه های مونار هند، طرح هایی همانند فرش ایجاد نموده و تمام پستی ها و بلندی ها را با نقشی مرتب و حصاری از چای پوشانده اند. مناظر کم ارتفاع و گردنه های کوه های غربی از جاذبه های مونار هند است. مکانی که در آن می توانید از بالای ابرها، به تماشای مه و ابر چسبیده به قله کوه ها بنشینید یا اینکه در میان مزارع و تپه ها کوه های سرسبز منطقه را تماشا کنید. شهر مونار هند شهری بسیار آشفته و شلوغ و بی نهایت پر ترافیک است که حتی گاهی گردشگران را نیز کلافه می کند. با این وجود اگر تنها چند کیلومتر از این شهر فاصله گرفته و به سمت تپه ها بروید، ناگهان خود را در میان دریایی از مزارع سرسبز چای و تکه از بهشت خواهید دید.

مونار هند در میان تقاطع سه رشته کوه قد علم می مند. ارتفاع مونار هند ۱۶۰۰ متر بالاتر از دریا بوده و زمانی در گذشته هند، مکانی ییلاقی و تفریحی برای دولتمردان انگلیسی مستقر در هندوستان بوده است. جاذبه های مونار هند شامل مزارع پراکنده چای، شهرهای تماشایی، کوچه های پر پیچ و خم و امکانات تفریحی متعدد پوشیده شده است.

اگر می خواهید که به منطقه ای با پوشش گیاهای فراوان و عجیب و غریب بروید، به شما پارک ملی نیلاکورینجی (Neelakurinji) را در میانه ایالت کرالای هند معرفی می کنیم. این تپه ها، با گیاهانی با خصوصیات بسیار عجیب در دنیا پوشانده شده اند. همچنین بلندترین قله کوه در جنوب هندوستان در میان جاذبه های مونار هند قرار دارد. قله آنامودی (Anamudi) با ارتفاع ۲۶۹۵ متر یکی از بهترین مکان ها برای کوهپیمایی و پیاده روی در میان گردشگران و طبیعت دوستان است. در ادامه بسیاری از جاذبه های مونار هند را در ایالت کرالا به شما معرفی می کنیم که اگر برای سفر به هند برنامه ریزی می کنید، این ناحیه از هند را از قلم نیندازید و به دیدن این ناحیه نیز بروید.

پارک ملی اراویکولام | Eravikulam National Park

یکی از اصلی ترین و بهترین جاذبه های مونار هند که بسیاری از طبیعت دوستان در تورهای آن شرکت می کنند، پارک ملی اراویکولام است. این منطقه به دلیل وجود ساکنان نترس و خطرناکش معروف است. نیلگیری طاهر (Nilgiri tahr) یکی از گونه های بز کوهی در میان کوه ها و تپه های این پارک ملی و در منطقه ای به وسعت ۹۷ کیلومتر مربع زندگی می کند. این منطقه همچنین یکی از معروف ترین پارک های ملی در جهان و هند است که گونه های بسیار نادر پروانه ها، حیوانات و پرندگان در آن زندگی می کنند. با قدم زدن در میان تپه ها و مزارع چای که با مه و ابر پوشانده شده، حال و هوای بودن در بهشتی غیرزمینی خواهید داشت. سال ۲۰۱۸ این منطقه شاهد یکی از نادرترین و هیجان انگیزترین مناظر و اتفاقات طبیعی در دنیا بود که تنها هر ۱۲ سال رخ می دهد. رنگین شدن تپه های این پارک ملی بار دیگر در سال ۲۰۳۰ قابل مشاهده خواهد بود و باید تا آن زمان صبر کنید.

قله آنامودی | Anamudi Peak

بلندترین و زیباترین قله در میان پارک ملی اراویکولام و جاذبه های مونار هند است که نه تنها کوهنوردان را به سمت خود جلب می کند بلکه مقصد بسیاری از گردشگران و مسافران طبیعت گرد نیز است. منتها برای بالا رفتن و رسیدن به این قله باید از میان جنگل ها و طبیعت وحشی پارک ملی بگذرید و برای این کار باید مجوز عبور را از دولتمردان هند بگیرید. بیشتر تورهایی که برای این منطقه برگزار می شود، مجوز لازم را برای افراد گردشگر می گیرد. هر چند ارتفاع این قله را قبلا بیان نمودیم اما در منابع دیگری به ارتفاع بالای ۲۷۰۰ برای آن برخوردیم.

ماتوپتی | Mattupetty

اگر از شهر مونار حدود ۱۳ کیلومتر را در جاده ای که به سمت شمال شرقی می رود، رانندگی کنید به ماتوپتی می رسید. ماتوپتی سدی بزرگ بوده که بر روی دریاچه ماتوپتی ساخته شده و منظره شگفت انگیزی را در ترکیب با طبیعت اطرافش به وجود آورده است.  ارتفاع این دریاچه از سطح دریا ۱۷۰۰ متر بوده و به دلیل وجود سد و بالا آمدن سطح آب، به مکانی برای قایقرانی و تفریحات آبی تبدیل شده است. شهرت ماتوپتی همچنین به خاطر مزرعه لبنیاتی که توسط پروژه دامداری هند و سوئیس هدایت می شود، بوده. جایی که می توان با انواع نژادهای گاو آشنا شوید.

پالیواسال | Pallivasal

این منطقه نیز در ۳ کیلومتری مونار قرار گرفته و اولین پروژه تولید برق آبی در کرالاست. این پروژه که با مناظر سرسبز احاطه شده، تبدیل به یکی از جاذبه های مونار هند شده است. مکانی که اغلب هندی ها، برای تفریح و پیک نیک به این ناحیه سفر می کنند.

آبشار چیناکانال و آناییرانگال | Chinnakanal & Anayirangal

از دیگر جاذبه های مونار هند که در نزدیکی شهر واقع شده، آبشار چیناکانال است که از صخره ای با ارتفاع ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا به پایین می ریزد. این آبشار در میان دامنه های غربی کوه های قات (Ghat) قرار گرفته و مکانی دیگر شبیه به بهشت بر روی زمین است. اگر از این آبشار حدود ۷ کیلومتر را طی نمایید به تپه ها و سد آناییرانگال می رسید. این تپه ها از شهر مونار حدود ۲۲ کیلومتر دورتر بوده و سد آب بسیار زیبا و تپه هایی پوشیده از درختان چای دارد.

موزه چای | Tea Museum

اگر به دنبال اولین نقاط و مزارع کشت چای در دنیا می گردید، پس باید به میان مزارع چای مونار بروید. از میان جاذبه های مونار هند که در تمام جهان مشهور هستند می بایست به مزارع چای اشاره کرد. میراث اصلی گیاه چای را در این مکان پیدا خواهید نمود.

تاپ استیشن | Top Station

تاپ استیشن نام دریاچه ای در ۳۲ کیلومتری مونار است که در ازتفاع ۱۷۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و برای رسیدن به آن باید وارد جاده کودایکانال (Kodaikanal) شوید. گردشگران هند زمانی که می خواهند به میان یکی از جاذبه های مونار هند بروند و همزمان نمایی رو به ایالت همسایه تامیل نادو (Tamil Nadu) داشته باشند، به این نقطه می آیند. این دریاچه و ارتفاعات یکی از نقاط اصلی برای تماشای گل های نایاب نیلاکورینجی (Neelakurinji)، آن هم در منطقه ای وسیع است.

نحوه رسیدن به مونار در کرالا

نزدیک ترین ایستگاه قطار به این منطقه ایستگاه آلووا (Aluva) در ۱۰۸ کیلومتری آن و ایستگاه آنگامالی (Angamali) در ۱۰۹ کیلومتری مونار کرالا قرار دارد.

نزدیک ترین فرودگاه نیز فرودگاه بین المللی کوچین (Cochin International Airport) در آلووا و جاده مونار است که حدود ۱۰۸ کیلومتر با این نواحی فاصله دارد.

اقامت در مونار هند

برای رزرو هتل در هند و این ناحیه گزینه های بسیاری پیش شما قرار گرفته که از میان آن ها بسته به علاقه مندی هایتان می توانید یکی را انتخاب نمایید. بیشتر هتل هایی که در این منطقه ساخته شده اند، در میان مزارع چای و یا نزدیکی آن ها و در میان تپه های سرسبز مونار قرار گرفته اند. هتل نیچر زون جانگل مونار (Nature Zone Jungle Resort) یکی از اقامتگاه های درون جنگل در مونار است که مکانی خیال انگیز در میان هوای مه آلود جنگلی دارد. اگر هزینه اقامت در این هتل را ندارید می توانید به راحتی اقامتگاه ها و هتل های ارزان تری در اینجا پیدا کنید.

در نهایت برای رزرو هتل یا خرید بلیط هواپیما سایت یا اپلیکیشن الی گشت تمام خواسته های شما را برآروده نموده و به راحتی امکانات خرید را برایتان فراهم می کند.

منبع: keralatourism.org

مطالب مرتبط

استفاده از اپلیکیشن ArriveCAN برای سفر به کانادا

تکنیک های گرم ماندن در برنامه های کمپینگ فصول سرد

غار زینگان، بهشت فراموش نشدنی در ایلام