در سفر به کرالا هند چه تفریحاتی در انتظارتان است؟

کرالای هند پر از مناظر نفس گیر و سر سبزی است که تمام گردشگران را از سرتاسر دنیا به سمت خود جذب می نماید. شاید آشپزی و خوردن غذاهای هندی در میان مزارع سبز و در کنار سواحل کرالا تنها دلیل برای سفر به این منطقه نباشد اما به راحتی می توانید بسته به سلیقه تان فعالیت های مختلفی را بیابید. در میان ایالت های مختلف هند کرالا را می توان از جذاب ترین جاذبه های هند دانست. جایی که بسیاری از داستان های رمانتیک و عاشقانه سینمای بالیوود از آنجا می آید. در این مطلب و در مجله الی گشت برایتان از جاذبه های کرالا هند صحبت خواهیم کرد و تمام تفریحات و فعالیت هایی را که در این استان کشور پهناور هند می توانید انجام دهید را نام می بریم.

جاذبه های کرالا هند
مطالب مرتبط:
بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در هند
معرفی بهترین پارک های ملی هند
کدام یک از شهرهای هند مناسب شخصیت شماست؟

بسیاری از این فعالیت ها چنان جذاب هستند که گردشگران، عکاسان و مسافران از اطراف دنیا تنها برای انجام چنین اعمالی وارد کرالا شده و در میان جاذبه های کرالا تجربیات بی نظیری را پشت سر می گذارند. در ادامه این فعالیت ها و جاذبه های کرالا هند را برایتان معرفی می نماییم.

حمام کردن فیل ها در کوداناد

فیل، از این حیوان بزرگ جثه و مهربان خوشتان می آید؟ تصور کنید که این حیوان درون رودخانه باشد و شما به حمام کردن چنین حیوانی کمک کنید! بله حمام کردن فیل ها در کوداناد یکی از جذاب ترین و پر طرفدارترین جاذبه های کرالا هند است که توریست ها و گردشگران بسیاری برای آن ثبت نام می کنند. پناهگاه حفاظت شده کوداناد بزرگترین جاذبه و مهم ترین جاذبه در کرالا است که چنین امکانی را برای شما فراهم می آورد. از شهر کوچی (Kochi) حدود ۴۲ کیلومتر رانندگی کنید تا به این پناهگاه برسید. در اینجا در کنار آشنایی با نحوه زندگی ور فتار این حیوان می توانید با آن ها آب بازی نموده، به آن ها غذا دهید. فیل سواری کنید و از بچه فیل های بانمک مراقبت نمایید.

حمام کردن فیل ها در کوداناد

قایق های خانه ای در آلپی | Alleppey

شهر آلاپوژا یا همان آلپی بیشترین شمار گردشگران و جاذبه ها را برای تفریح دارد. در میان جاذبه های کرالا هند باید این شهر را در رتبه اول قرار داد. تصور کنید که همانند داستان ها و کارتون هایی که در کودکی می دیدید، با خانواده خود سوار بر یک خانه روان بر روی رودخانه شده اید و از شما با بهترین غذاها پذیرایی می شود. قایق هایی که شبیه خانه طراحی شده اند، گنجایش تمام افراد یک گروه یا خانواده را دارند. هنگامی که به نمای سر سبز بیرون نگاه می کنید و بر روی آب های آرام و روان باریکه رودها حرکت می کنید، می توانید تمام وعده های غذایی همانند صبحانه، ناهار و شام را سفارش دهید. یعنی یک روز کامل خود را در این آب های آرام به سفر بپردازید. قبل از رفتن برای چنین تجربه ای بهتر است که قایق مورد نظر خود را رزرو کرده باشید.

تماشای شکوفه های نیلاکورینجی در مونار | Neelakurinji Bloom in Munnar

پارک ملی اراویکولام (Eravikulam National Park) یکی از مناطق پر بازدید در میان جاذبه های کرالا هند است. غالب ترین جاذبه و تفریح در این منطقه تماشای شکوفه های فصلی و نایاب نیلوفری هستند که به شکوفه های نیلاکورینجی شناخته می شوند. این گیاهان به این دلیل در سرتاسر دنیا شناخته شده هستند که تنها در هر ۱۲ سال شکوفه می دهند و همین موضوع باعث می شود که زمان شکوفه دهی آن ها این پارک ملی از گردشگران، عکاسان و بسیاری از مشتاقان به این پدیده پر شود. در نتیجه این تجربه نصیب هر کسی نمی شود. بودن مزارع برنج نپالی و کوه های پر از خطه های سرسبز این منطقه جزو بهترین جاذبه های کرالا هند هستند. هنگامی که به سمت قله های کوه پیاده روی و کوهپیمایی می نمایید، می توانید بز کوهی نپالی را هم ببینید که بر روی صخره ها و کوه ها می پرد. این پارک در ماه های فوریه و مارچ یعنی اسفند و فروردین تعطیل می باشد. در نتیجه برای بازدید از آن باید در ماه های دیگر سال اقدام نمایید.

تماشای شکوفه های نیلاکورینجی در پارک ملی

تماشای زندگی روزانه روستایی

راجع به زندگی روستایی و کشاورزی هندوستان کنجکاو هستید؟ امروزه این موضوع برای گردشگرانی که وارد این منطقه می شوند، جزو جاذبه های کرالا هند شده و داشتن تجربه زندگی روستایی در روستای گردشگری کامبالانگی (Kumbalangi) برترین آن است. بازدید از نزدیک شالی کاری و حتی شرکت در چنین کارهایی و کمک به کشاورزان نه تنها برای گردشگران کرالا جذاب است بلکه باعث تقابل مثبت بین مردمان محلی و گردشگران خارجی می شود. قایقرانی و کانوسواری در جنگل های مانگرو، ماهیگیری و بازدید از حوضچه های پرورش خرچنگ یکی از چیزهایی است که باید در روستا انجام دهید. برای اقامت در اینجا به راحتی در خانه های محلی و اقامتگاه های روستایی اتاقی رزرو کنید. این روستا حدود ۱۴ کیلومتر از ایستگاه راه آهن ارناکولام (Ernakulam) فاصله دارد.

یکی وعده غذایی در روستای توریستی وِلی داشته باشید

در برنامه سفری که برای دیدن جاذبه های کرالا هند می چینید حتما بازدید از دریاچه ولی (Veli Lake) و سفارش غذا در رستوران شناور در لاسکه را از دست ندهید. پل های معلق چوبی روستاهای این ناحیه را به یکدیگر متصل نموده و قایق های پارویی در دریاچه نیز وسیله رفت و آمد بین این روستاها هستند. روستای توریستی و گردشگری وِلی در ۸ کیلومتری Thiruvananthapuram قرار گرفته است.

روستاهای کرالا هند

در آلاپوژا شیکارا سوار شوید

خود را برای تجربه ای بی نظیر و ۴ ساعته بر روی آب های آرام رودخانه ها ودریاچه های این منطقه آماده کنید. در میان جاذبه های کرالا هند شیکارا سواری توانسته به خوبی جای خود را پیدا نماید. در Thiruvananthapuram در آلاپوژا (Alappuzha) سوار شیکارا شوید و همزمان با حرکت از میانه رودها به زندگی روستایی، درختان نارگیل و پرندگان جنگلی رنگارنگ منطقه بنگرید. اگر قایق هایی را که دو طبقه هستند سوار شوید، نه تنها وسعت دید بیشتری خواهید داشت بلکه زمان بیشتری را بر روی آب خواهید بود. تنها این قایق ها گران تر هستند.

در آلاپوژا شیکارا سوار شوید

تماشای مسابقه قایق های ماری

یکی از جشن ها و فستیوال های جذاب در این ناحیه مسابقات قایق های ماری است. اگر به شکل این قایق ها نگاه کنید، متوجه علت نامگذاری این قایق ها خواهید شد. قایق های ماری رنگارنگ در آلاپوژا یکی از هیجان انگیز ترین جاذبه های کرالا هند بوده که بیشتر در تاریخ بین ماه های جولای تا سپتامبر (تابستان) برگزار می شود. در طول جشن های اونام (Onam festival) می توانید این مسابقات را از نزدیک ببینید. حتی برای اینکه این مسابقات را از نزدیک دنبال کنید می توانید قایقی کرایه کنید و در کنار گروه مسابقه دهندگان حرکت کنید. نزدیک ترین ایستگاه به این واقعه آلپی است که از ارناکولام قابل دسترسی خواهد بود.

تماشای مسابقه قایق های ماری

اقامت در خانه درختی

از دیگر جاذبه های کرالا هند اقامت درون خانه های درختی است. خانه هایی که دقیقا بر بالای درختان ساخته شده اند. اگر می خواهید که به طبیعت بیشتر نزدیک شوید در اقامتگاه ها و خانه های درختی وایاناد مونار (Wayanad, Munnar) خانه ای را رزرو کنید. از جمله فعالیت هایی که در اینجا می توانید داشته باشید می توان به قدم زدن در بالای درختان، صخره نوردی و کوه نوردی، دوچرخه سواری در طبیعت و جنگل پیمایی اشاره نمود.

اقامت در خانه درختی

بازدید از مزارع ادویه هندی

به دیدن مزارع ادویه هندی در مونار، تکادی (Thekkady) یا وایاناد (Wayanad9 بروید. همچنان که در میان مزارع کاشت ادویه های مختلف قدم می زنید، از این ادویه های تازه و برگ های آن ها امتحان کنید. از کشاورزان ادویه های تازه بخرید. همچنین نحوه درست کردن ادویه را از آن ها بیاموزید. با اینکه بسیاری از هتل ها یاین منطقه این تور ها را در گردش های روزانه خود قرار داده اند اما اگر به تنهایی به این منطقه سفر کرده اید هم می توانید به دیدن این مزارع و مردم محلی کرالا بروید.

مزارع ادویه هندی

بازدید از درختان قهوه در کرالا

از میان جاذبه های کرالا هند می توان به درختان و مزارع قهوه اشاره نمود. به وایاناد بروید. سپس در اقامتگاه و مزرعه قهوه دیدن کنید. در اینجا می توانید نوشیدنی قهوه خود را دقیقا پس از چیده شدن و آماده شدن بنوشید. از جمله فعالیت های دیگری که در این اقامتگاه برای شما گردشگران فراهم شده، امکان پیاده روی در جنگل، سافاری های شبانه، کمپینگ در کنار آتش و پیاده روی در میان مزارع قهوه است.

درختان قهوه در کرالا

شرکت در تورهای معماری در قلعه کوچی

قلعه کوچی (Fort Kochi) یکی از بهترین مکان ها و جاذبه های کرالا هند است. در این بنا تلفیقی از معماری عربی، انگلیسی، هلندی، چینی و پرتغالی را مشاهده خواهید کرد. در نتیجه با بنایی چند ملیتی و بسیار دیدنی روبرو خواهید بود. برای دیدن بناهای کرالا هم می توانید پیاده روی کنید و هم دوچرخه کرایه کرده و مسیر بین بناهای مختلف را رکاب بزنید. به دیدن موزه پرتغالی ها، صومعه معروف کرالا و شبکه های ماهیگیری چینی، باسیلیکای سانتا کروز و ساحل قلعه کوچی بروید.

جاذبه های کرالا هند آنقدر فراوان است که تنها چند جاذبه را در این مطلب به شما معرفی نمودیم. اگر می خواهید برای این مقصد گردشگری دنیا بلیط هواپیما بگیرید یا رزرو هتل انجام دهید می توانید از سایت یا اپلیکیشن الی گشت اقدام نمایید.

منبع: traveltriangle.com

از چه جاذبه هایی در آلماتی دیدن کنیم؟
از چه جاذبه هایی در آلماتی دیدن کنیم؟
بزرگترین اسرار حل نشده در طول تاریخ
بزرگترین اسرار حل نشده در طول تاریخ
بلغارستان دوست داشتنی
بلغارستان دوست داشتنی
جدید ترین جاذبه های گردشگری دنیا
جدید ترین جاذبه های گردشگری دنیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code