جاذبه های کمتر شناخته شده در بانکوک

جاذبه هایی از بانکوک که احتمالا آن ها را نمی شناسید

طبیعت بکر،  سواحل رویایی، غذاهای ارزان خوشمزه و مراکز خرید  تایلند باعث شده که از همه جای جهان سالانه گردشگران زیادی داشته باشد. شهر بانکوک هم به عنوان پایتخت این کشور از مقاصد گردشگری پرطرفدار دنیاست. معمولا گردشگران در مدت محدود سفر خود ففط از جاذبه های خیلی معروف این شهر بازدید و سپس به شهرهای ساحلی تایلند می روند اما بانکوک به غیر از جاذبه های معروفش چیزهای دیگری هم دارد الی گشت را همراهی کنید تا نگاهی به دیگر جاذبه های بانکوک بیندازیم .

مطالب مرتبط:
کجای بانکوک غذاهای خیابانی خوشمزه تری دارد؟
مائه کلونگ، بازاری در بانکوک که قطار از وسط آن می گذرد!

کانال‌های آب

اگر سوار قایق شوید و بر روی کانال های آبی شهر را بگردید تجربه ای منحصربفرد پیدا می کنید. هنوز هم در تایلند بسیاری از مردم از راه کانال های آبی و رودخانه ها رفت و آمد می کنند. بر روی این قایق ها می توانید قسمت های قدیمی شهر و مردم محلی تایلند را بیشتر بشناسید و از نزدیک آن ها ببینید. گاهی بر روی قایق به محله هایی بسیار قدیمی می روید که ساخت آن ها به چندین سال قبل بر می گردد اینجاست که این گردش برای علاقمندان به تاریخ و فرهنگ می تواند بسیار جذاب باشد.

کانال‌های آب

بازدید از بازار رد فای

بانکوک به داشتن مراکز خرید لوکس و بازارهای محلی و شناور، معروف است و شاید انگیزه تعدادی از گردشگرانش برای سفر، همین مراکز خرید متنوع باشد. اگر می خواهید در این شهر خریدی متفاوت داشته باشید و اجناس قدیمی تایلند را ببینید به بازار رد فای (Rod Fai) بروید. جالب است بدانید که این بازار متفاوت، در انبارهای قطار و شب ها برپا می شود و در آن  پر از مردم محلی و گردشگرانی است که علاقمند به خرید وسایل قدیمی هستند. در اینجا می توانید لباس های قدیمی و سنتی مردم تایلند و وسایل آنتیک را پیدا کنید. همچون دیگر قسمت های شهر در این محل هم غذاخوری ها و غذاهای خیابانی زیادی هست که با غذاهای خوشمزه و ارزان خود در گوشه و کنار بازار حضور دارند.

بازار رد فای

موزه ملی بانکوک

گاهی فقط به تایلند می رویم تا خود را غرق در طبیعت منحصربفرد این کشور کنیم و گاهی هم دوست داریم درباره تاریخ و فرهنگ کشوری که به آن سفر می کنیم بیشتر بدانیم برای این کار بهترین راه، رفتن به موزه های هر شهر است. موزه ملی بانکوک با مجموعه آثار تاریخی قدیمی و متنوع خود بزرگ ترین موزه تاریخی منطقه جنوب شرقی آسیا به حساب می آید.  قبل از اینکه وارد خود موزه شوید معماری جذاب و گیرای ساختمان آن که برای قرن هجدهم است چشم هایتان را خیره می کند. در کنار همه مجموعه ها، توضیحاتی به زبان انگلیسی وجود دارد تا گردشگران بین المللی از آن ها استفاده کنند.

ورزش رزمی موای تای

موای تای (Muay Thai) از ورزش های رزمی سنتی مخصوص کشور تایلند است که در آن چند ورزش رزمی مختلف با هم ترکیب شده است. هر هفته ورزشکاران این رشته با هم مسابقاتی را برگزار می کنند که تماشای آن ها برای علاقمندان به بازی های رزمی می تواند خیلی شاد و مهیج باشد. همه می توانند به تماشای این بازی ها بروند  پس اگر دوست داشتید،  چند ساعتی وقت بگذارید و خود را غرق در شور و هیجان کنید.

بهترین هتل های ۴ ستاره بانکوک
بهترین هتل های ۴ ستاره بانکوک
معرفی بهترین رستوران های ارزان بانکوک
معرفی بهترین رستوران های ارزان بانکوک
خرید با طعم گردش در بانکوک
خرید با طعم گردش در بانکوک
محله چینی ها در بانکوک+ تصویر
محله چینی ها در بانکوک+ تصویر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code