بلیط هواپیما

جاذبه های گردشگری جاکارتا

دیدنی های جاکارتا

جاکارتا از مشهورترین شهرهای اسلامی و پایتخت اندونزی است، از آنجاییکه این شهر در گذشته در استعمار بوده بناهای استعماری زیادی دارد که بافت آن ها هلندی است، این شهر جاذبه های گردشگری زیادی دارد که بیشتر در قسمت مرکزی آن هستند، این شهر قدیمی، تاریخی کهن دارد که علاقمندان به تاریخ را برای گردشکری به این شهر می کشاند، با الی گشت همراه باشید تا کمی با جاذبه های این شهر زیبا آشنا شوید

مطالب مرتبط:
۸ دلیل وسوسه انگیز برای سفر به اندونزی
دانستنی هایی جالب درباره ی سفر به اندونزی

میدان مردکا

میدان مردکا یک میدان ذوزنقه ای شکل است که یک کیلومتر مساحت دارد و در مرکز شهر قرار گرفته، در گذشته مرکز حکومت بوده ودر آن ساختمان های دولتی وجود دارد که تا دهه ۱۹۹۰ همه آن ساختمان ها از بین رفتند. در سال های گذشته تظاهرات هایی در میدان انجام شد که باعث شد دولت دور میدان را حصار بکشد که امروزه هنوز هم این حصارها وجود دارند. این میدان از میدان های مهمی است که همیشه نقش مهمی را در زندگی مردم داشته است، نمی شود به جاکارتا آمد و این میدان زیبا را از نزدیک ندید.

میدان مردکا جاکارتا

موزه بانک اندونزی

این موزه از جاذبه های دیدنی شهر جاکارا است و چون ورودی آن رایگان است گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند، این موزه در کنار بانک ماندیری قرار دارد و در جولای ۲۰۰۹ توسط بانک اندونزی تاسیس شد، ساختمان این موزه قبلا شعبه‌ی مرکزی بانک هند شرقی هلند بوده است، اگر قصد بازدید از این موزه را دارید بدانید در دوشنبه ها تعطیل است.

دریم پارک

گاهی شاید از شلوغی شهر خسته شوید و دلتان بخواهد که به آغوش طبیعت پناه ببرید و نفسی تازه کنید در این این هنگام است که آمدن به پارک دریم لند گزینه خوبی است، این پارک شهر بازی مخصوصی دارد که شامل تفریحات متنوع و جذاب گوناگون است و هر دوی آن ها در تمام طول شبانه روز باز هستند. می توانید در این پارک لحظات خوبی و خوشی داشته باشید و از غذاخوری های مخصوص پارک هم غذا تهیه کنید.

دریم پارک جاکارتا

گالری ملی

در این محل موزه و گالری هنری جاکارتا با هم ترکیب شده اند و در آن می توانید فرهنگ و تاریخ را با هم بیبنید و لذت ببرید چون بیش از ۱۷۰۰ آثار هنرمندان اندونزیایی و جهان در آن قرار دارد. اگر به هنرهای تجسمی علاقه دارید جاکارتا بهترین مقصد برای شماست  در این گالری می‌توانید از دیدن فرهنگ، تاریخ و هنرهای تجسمی لذت ببرید.با اینکه آثار کم در این گالری به نمایش در آمده اما فضاهای بزرگی برای برگزاری  نمایشگاه ها دارد.

موزه ملی

اگر قرار باشد که در شهر جاکارتا فقط از یک موزه دیدن کنید آن گزینه باید موزه ملی باشد چون بسیار زیبا و منحصر بفرد است، بررای رسیدن به آن باید به خیابان مردکا بارات بروید حیاط این موزه در سال ۱۸۶۲ ساخته شده و  مجسمه های سنگی بسیار بزرگی دارد . اگرمی خواهید با تاریخ و فرهنگ مردم جاکارتا آشنا شوید حتما سری به این موزه بزنید.

قبرستان جاکارتا

قبرستانی تاریخی است که مخصوص کشته شدگان جنگ جهانی دوم می باشد، در هنگام این جنگ افراد زیادی در جاکارتا و شهرهای اطراف آن کشته شدند که بعد از جنگ هلند و بریتانیا اجساد را از سراسر اندونزی جمع و به این قبرستان آوردند.

یک دوچرخه سواری هیجان انگیز در بالی
یک دوچرخه سواری هیجان انگیز در بالی
معرفی فرودگاه بالی
معرفی فرودگاه بالی
تصاویری از راجا امپات، ناشناخته ی عجیب اندونزی
تصاویری از راجا امپات، ناشناخته ی عجیب اندونزی
ورود ماشین به گیلی ممنوع!
ورود ماشین به گیلی ممنوع!