بلیط هواپیما

آشنایی با جاذبه های گردشگری فلورانس

جاذبه های گردشگری فلورانس

شهر تاریخی و خوش آب و هوای فلورانس در شمال کشور ایتالیا قرار دارد و یکی از جذاب ترین شهرهای این کشور محسوب می شود. فلورانس به دلیل این که همچنان آثار تاریخی بسیاری در آن قرار دارد که می تواند حال و هوای بسیار دلپذیری را برای مسافران فراهم می آورد. برای تماشای تمامی جاذبه های گردشگری فلورانس هفته ها نیاز است که شما در این شهر بنمانید و تمام کلیساها و بناهای تاریخی آن را مشاهده کنید اما ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره جاذبه های گردشگری فلورانس صحبت کنیم تا زمانی که شما عزیزان به این شهر دیدنی سفر کردید بدانید که برای گشت و گذار باید به کدام سمت این شهر تاریخی بروید تا در مدت زمانی که در این شهر فلورانس در ایتالیا هستید بهترین استفاده خودتان ببرید.

جاذبه های گردشگری فلورانس

۱- کلیسای جامع سانتا ماریا | Cathedral of Santa Maria del Fiore

مطالب مرتبط:
پل پونته وکیو فلورانس، قدیمی ترین پل جهان
راهنمای سفر به فلورانس
فلورانس، شهری برای دویدن در تاریخ

کلیسای جامع در شهر فلورانس در میدان دوامو قرار دارد و به عنوان یکی از نمادهای زیبایی در این شهر محسوب می شود، نام این کلیسا سنتا ماریا دل فیوره است و گنبد آجری رنگ و بزرگ کلیسا اولین چیزی است که در این کلیسا به چشم می آید و نظر هر بیننده ای رو جلب می کند، برای اینکه بتوانید به بالای گنبد این کلیسا دسترسی داشته باشید باید ۴۶۴ پله را طی کنید. هنگامی که شما به داخل این کلیسا می روید نمونه هایی از بهترین شاهکارهای هنر و معماری را مشاهده خواهید کرد که ساخته ی دست هنرمندانی چون گیبرتی، برونلسکی، دوتاتلی، جوتو و میکل آنز می باشد. پیشنهاد می کنیم که برای بازدید از این کلیسا ابتدا از در قدم زدن دورتادور میدان شروع کنید تا منبت کاری‌ های پیچیده و پر از جزییات سنگ مرمر که می تواند شما را محسور خود بنماید، سپس یک به یک وارد هرکدام از ساختمان‌ ها بشوید تا به هرجا که نگاه می ‌کنید آینه کاری ‌های داخل آن شما را به هیجان وا می دارد.

آدرس: Piazza del Duomo، ۷، ۵۰۱۲۲ Firenze، Italy

کلیسای سانتا ماریا

۲- پل پونته وچیو | Ponte Vecchio

یکی از محبوب ترین پل های قدیمی ایتالیا، پل پونته وچیو است. بیشتر شهرت این پل به دلیل ساختار و معماری بسیار جالبی است که دارد. مغازه ها و فروشگاه های متنوعی که در این شهر وجود دارند، بیشتر دلیل شهرت این پل ایتالیایی شده اند.

آدرس: Torre dei Mannelli، Ponte Vecchio، ۴۴، ۵۰۱۲۵ Firenze، Italy

 ۳- موزه سن مارکو | museo di san marco

کلیسای بزرگی در شهر فلورانس ایتالیا وجود دارد که شامل یک صومعه است. این کلیسا در حال حاضر تبدیل به موزه شده و جزء جاذبه های گردشگری در این شهر به شمار می رود.

آدرس: Via Giorgio la Pira، ۱-۳، ۵۰۱۲۱ Firenze، Italy

پل ونتو

۴- قلعه قدیمی فلورانس | Palazzo Vecchio

در وسط شهر قدیمی فلورانس قلعه ای قدیمی به نام پالازو وچیو قرار دارد که نمونه ای از تاریخ، هنر و قدرت این شهر می باشد. هنرمندان و معماران برتری برای خاندان قدرتمند مدیچی به منظور طراحی و دکور دفاتر کار و خانه هایشان نیز کار می کردند. برای بازدید از این جاذبه ی دیدنی پیشنهاد می شود در سایت بلیط را زودتر ثبت نام نمایید تا بتوانید از برخی از گذرگاه ‌های مخفی که مدیچی‌ ها برای رفت و آمد بین اتاق ‌ها استفاده می ‌کردند عبور کنید، یادتان باشد که بلیتتان را نگه دارید و بعد از ظهر برای رفتن به روی بام و دیدن منظره شهر هنگام غروب بازگردید.

آدرس: Piazza della Signoria، ۲، ۵۰۱۲۲ Firenze، Italy

قصر پلازا

۵- رود آرنو | Arno river

رود آرنو از دامنه های کوه فالترونا (مونته فالترونا) واقع در رشته کوه آپنین در توسکانی در مرکز ایتالیا سرچشمه می گیرد. این رودخانه در مسیر بالادست خود عمدتاً به سمت جنوب و در حوضهٔ دریاچه ای قدیمی موسوم به کاسنتینو جریان پیدا می کند و در آرتزو به سمت غرب و شمال تغییر مسیر می دهد. این رود همچنین در نزدیکی آرتزو از طریق رود و آبراه کیانی به رود تیبر وصل می شود.

آدرس: Lungarno Amerigo Vespucci، ۲۴۱۷۲، ۵۰۱۲۳ Firenze، Italy

رودخانه آرنو

۶- میدان سینیوریا | Piazza della Signoria

یکی دیگر از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری فلورانس، میدان سینیوریا است که از قرن چهاردهم و یا شاید حتی بیشتر مرکز قدرت در فلورانس بوده است. امروزه هم میدان سینیوریا به عنوان یکی از مراکز اجتماعی محبوب در فلورانس محسوب می شود و مسافران و توریست های زیادی در این میدان جمع می شوند. در مرکز میدان فواره نپتون قرار گرفته و در یک سمت آن قصر وکیو که هنوز هم مقر دولت در شهر است. به غیر از مجسمه هایی که در گالری فضای باز این میدان وجود دارد نیز آثار شناخته شده تری هم وجود دارد که کار معروف سلینی یعنی برساووش با سر مدوزا است، این مجسمه درست جلوی قصر وکیو بدل مجسمه داوود میکل آنژ قرار دارد

میدان سینیوریا

۷- قصر مدیچی | Medici Chapel

خانواده ای ثروتمند در شهر ایتالیا که در دوران رنسانس زندگی می کردند و از قرن ۱۵ تا ۱۸، حاکم شهر بودند. اعضای این خاندان که ابتدا بانک دار بودند، طی مدت کوتاهی به جمع سیاست مداران بزرگ، روحانیون و نجیب زادگان پیوستند و نفوذشان نه تنها ایتالیا، بلکه کل اروپا را متحول کرد.

آدرس: Via del Canto dei Nelli، ۳۴R، ۵۰۱۲۳ Firenze، Italy

۸- پارک بوبولی | Boboli Gardens

دیگر جاذبه ی گردشگر در شهر فلورانس ایتالیا پارک بوبولی است که توسط خانواده مدیچی در قرن ۱۶، ساخته شده است. این پارک زیبا و رنگارنگ پر از مجسمه و چشم های خیره کننده می باشد. در این پارک می توانید مجسمه و آثار تاریخی از دوران رم باستان را مشاهده کنید.

آدرس: Viale della Meridiana، ۵۰۱۲۵ Firenze، Italy

باغ بابلی

۹- کلیسای سانتا ماریا نوولا | Santa Maria Novella

همانطور که در ابتدای این متن ذکر کردیم برای اینکه بتوانید از تمامی جاذبه های گردشگری فلورانس بازدید کنید نیاز است چندین هفته در این شهر بمانید. دیگر جاذبه ی گردشگری فلورانس که می خواهیم به آن اشاره کنیم کلیسای سانتا ماریا نوولا است. این کلیسا هم مانند دیگر کلیساهایی که در این شهر وجود دارد نیز نمایی از سنگ تراشه های مرمر پیچ در پیچ دارد اما این کلیسا کمی با بقیه کلیساها فرق دارد و ردیف های بی مانندی از سنگ تراشه، پنجره های متقارت و ردیف هایی از قوس های برجسته در پایین نیز قرار دارد.  در این کلیسا می توانید بهترین نقاشی های دیواری شهر را مشاهده کنید نقاشی هایی که از اساتید بزرگی نظیر مازاکیو، جوتو، دومنیکو جیرلاندایو، لیپی و پائولو اوسلو نیز هستند. به غیر از نقاشی ‌های دیواری یک منبر مرمرین از برونلسکی و عیسای مصلوب چوبی او، تمثیل مریم مقدس واساری و ساخته ‌ی برنزی لورنتزو جیبرتی نیز در محل وجود دارند. سری هم به داروخانه تاریخی صومعه بزنید که در آن داروهای ضد شوره سر و لوسیون‌های گیاهی تجویز می‌ کرده ‌اند.

کلیسای سانتا ماریا نولا

۱۰- کلیسای سانتا کروسه | Santa Croce

از دیگر کلیساهای این شهر که جاذبه های گردشگری فلورانس محسوب می شود کلیسای سانتا کروسه است. این کلیسا دارای نمایی مرمرین هندسی و معمول دوره توسکانی است و مملو از آثار هنری دوره رنسانس می باشد و آرامگاه برخی از معروف ترین مشاهیر فلورانس می باشد.  قطعاً دیدن «کاپلا باردی» با مجموعه‌ای از بهترین نقاشی دیواری‌های جوتو و در کنار آن کاپلا پروتزی برای شما جذاب خواهد بود. نقاشی‌های که برای افرادی مثل ماساکیو و میکل آنژ الهام بخش بوده‌اند. نقاشی دیواری‌های آرامگاه بارونسِلی از باارزش‌ترین کارهای تادئو گادی به شما می‌روند؛ درون تالار این کلیسا مزار هنرمندان بزرگی مانند میکل آنز، گالییه، جیبرتی، جیائوچینوی آهنگسازی را نیز مشاهده خواهید کرد.

کلیسای باسیلیکا سانتا

۱۱- پل وکیو | Ponte Vecchio

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری فلورانس که محبوبیت ویژه ای در بین گردشگران دارا می باشد پل وکیو است. این جاذبه به دلیل چشم انداز ویژه ای که هنگام طلوع و غروب خورشید در آن پدید می آید بسیار محبوب و معروف است. این پل یکی از شناخته شده ترین جاذبه های گردشگری فلورانس است و تاق‌های با شکوه آن که پر از مغازه‌های رنگارنگ است به حتم یکی از زیباترین مناظر شهر به شمار می‌رود. این پل به صورت سنتی مأمنی برای طلاسازان خبره فلورانس بوده و امروزه نیز با گردشی کوتاه می‌توانید انواع جواهرات خیره‌کننده و کم نظیر را در آنجا پیدا کنید اما اکثر توریست‌ها نمی‌ دانند که یکسری جواهرات دیگر درست بالای سر آن‌هاست! قطعا در زمان های گذشته هدف از ساختن این پل وصل کردن دو سوی رودخانه آرنو بوده است چرا که مدیچی‌ها نیاز داشتند به صورت متناوب بین قصر «وکیو» و آپارتمان‌هایشان در قصر «پیتی» رفت و آمد کنند.

رودخانه آرنو

۱۲- کاخ و گالری اوفیتزی | Uffizi Palace and Gallery

حتی اگر شما جزء کسانی نباشید که تماشای آثار هنری و مجسمه های تاریخی آن چنان به وجدتان نیاورد اما کاخ و گالری اوفیتزی از جمله مواردی است که می تواند شما را به این موارد علاقمند کند چرا که نقاشی های معروف ترین افراد را در این گالری می توانید مشاهده کنید. اینجاست که بیش از پیش متوجه می‌شوید که نقاشان قرن‌های ۱۴ تا ۱۶ فلورانس چطور چهره هنر غرب را عوض کرده‌اند

آشنایی با ۲۰ جاذبه گردشگری همدان؛ پایتخت تاریخ و تمدن ایران
آشنایی با ۲۰ جاذبه گردشگری همدان؛ پایتخت تاریخ و تمدن ایران
غار عظیمی که باورتان نمی شود یک انسان آن را ساخته!
غار عظیمی که باورتان نمی شود یک انسان آن را ساخته!
شاهکارهای مهندسی، جاذبه های گردشگری
شاهکارهای مهندسی، جاذبه های گردشگری
با کودکتان این ۱۰ کار هیجان انگیز را در دبی انجام دهید
با کودکتان این ۱۰ کار هیجان انگیز را در دبی انجام دهید