بلیط هواپیما

کارهایی که فقط در کامبوج می توانید انجام دهید!

جاذبه های گردشگری کامبوج

کشور کامبوج در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و یکی از دیدنی ترین کشورهای این منطقه به شمار می رود. جاذبه های تاریخی و طبیعی بی نظیری که در این کشور وجود دارد که سبب شده به آن لقب بهشت آسیا داده شود. با توجه به این که توسعه های زیادی در کشور کامبوج صورت نگرفته اما در بین گردشگران بسیار محبوب است و یکی از مقاصد اصلی برای ماجراجویان است. در سفر به کامبوج آداب و سنن آنان یکی از دوست داشتنی ترین مواردی است مسافران را ترغیب می کند تا بیشتر با آن آشنا شوند. در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت می خواهیم درباره ی جاذبه های گردشگری کامبوج اشاره ای داشته باشید.

جاذبه های گردشگری کامبوج

۱- به تماشای طلوع آفتاب در انگکوروات بروید!

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به کامبوج
۱۰ حقیقتی که در مورد کشور کامبوج نمی دانستید!
بهترین دیدنی های کامبوج که عاشقشان خواهید شد!

زمانی که به کامبوج سفر کردید توجه داشته باشید که افراد زیادی هستند که بدنبال یکی از بهترین مناطق این کشور یعنی انگکوروات هستند، تا بتوانند رگه های سوزان آفتاب را که به رنگ قرمز در آمده اند را از پس سایه برج های انگکورات تماشا کنند و منظره ای مسحور کننده را تجربه کنند. قطعا اگر روزتان را با تماشای این صحنه آغاز کنید روز فوق العاده ای را خواهید دشات و همچنین توجه داشته باشید که یک دوربین عکاسی با خودتان داشته باشید تا عکس های فوق العاده را از خودتان تهیه کنید. افرادی که زمان کافی دارند بهتر است برای بازدید از سازه های سنگی تو در تو و آبگیرهای پوشیده از نیلوفران صورتی رنگ، سه روز تا یک هفته وقت صرف کنند و البته نباید تحقیق درباره شهر زیرزمینی و تاریخ آن که در زیر انگکور وات  قرار دارد را فراموش کرد.

  • انگکوروات در قرن دوازدهم ساخته شده و این باور وجود دارد که قدیمی ترین و بزرگترین مجموعه مذهبی در دنیاست.
انگکوروات

۲- غذاهای خیابانی سیم ریپ

قطعا در جنوب شرقی آسیا شما شاهد غذاهایی با طیفی کاملا متفاوت از رژیم و فرهنگ غذایی روبرو خواهید شد. که کامبوج هم یکی از کشورهایی است که در این منطقه قرار گرفته و شما با طیف وسیعی از غذاهای آسیایی مواجه خواهید شد. از جمله غذاهایی که در درمنوی غذایی کامبوجی ها خواهید دید نیز شامل رطیل های سرخ شده و مارهای به سیخ کشیده شده تا جیرجیرک های لیمو فلفلی دار که قطعا تمامی ما ایرانیان مبهوت همچین منویی خواهیم شد؛ اما به یکبار امتحان کردن آن می ارزد و باید در سفر به این کشور دل را به دریا بزنیم!

  • البته تمامی غذاها نیز شامل این موارد نمی شوند و در ترکیبات غذاهایی کامبوجی ها نودل های سرخ شده، برنج، سبزیحات و انواع غذاهایی که با گوشت تهیه شود نیز وجود دارد. یک نمونه از غذاهای خوشمزه ای که در کامبوج می توانید میل کنید لورت چا (Lort cha) که ترکیبی از نودل، لوبیا سبز و پیازچه است معمولا با بیف، تخم مرغ شکم پر سرخ شده پخته می شود و در وعده های به انداره کافی پر سرو می شود تا اشتهای گرسنگی را بر طرف کند.
خیابانی سیم ریپ

۳- غارهای باتم بنگ بت محلی برای تماشا غروب آفتاب

یکی از جذاب ترین کارهایی که در سفرتان به کامبوج می توانید انجام دهید این است که به دامنه ی کوه های پانوم سامپو بروید و به تماشای غروب آفتاب در حالی هزارن خفاش برای شکار شبانه ی خود از دهانه ی غار کوه های پانوم سامپو بیرون آمده اند بایستید. به دلیل بیرون آمدن این خفاش ها رده ای سیاه در آسمان به وجود می آید که منظره ای شگفت انگیز را برایتان پدید می آورد. کامبوجی ها این پدیده طبیعی را بعنوان آزادی ارواح قربانیان از تاریکی مورد توجه قرار می دهند. همچنین مکان یادبودی برای ادای احترام مردم وجود دارد.

  • این نمای ش شگفت آور هر روز عصر در ساعت ۵:۳۰ و در ۱۵ کیلومتری باتم بنگ اتفاق می افتد.
غارهای باتم بنگ بت

۴-  آشنایی با تاریخ پر و فراز نشیب کامبوج

کشور کامبوج دارای آداب و رسوم غنی برای خود است و روابط معنوی عمیق و تاریخ پیجچیده ای برای خود دارد. این کشور حدود ۹۰ سال تحت استعمار فرانسوی ها نیز بود و در سال ۱۹۳۵ توانست استقلال خود را بدست بیاورد. تنها دو دهه بعد از آن، اعدام های وحشیانه و گسترده خمرهای سرخ بین سالهای ۱۹۷۵ و ۱۹۷۹ موجب رنج بسیاری بوده است. کامبوجی ها یاد تمامی قربانیان کشورشان را در موزه های خود زنده نگه داشته اند و همین خود به عنوان یکی مقاصد گردشگری در این کشور محسوب می شود. موزه نسل کشی تول اسلنگ (Tuol Sleng Genocide) عذاب و شکنجه بدنی بسیاری از غیرنظامیان بی گناه را آشکار می کند که در زندان امنیتی ۲۱ که قبلا دبیرستان بوده اسیر بوده اند.

در موزه ی زیر ساخت زندان دیوارهای سلول و آلات شکنجه همچنان به صورت همان حالت گذشته قرار داده شده است و همچنین در موزه ی ملی کامبوج در جوار قصر رویال واقع شده که می توانید در آن ها با تاریخ این کشور بیشتر آشنا شوید.

تاریخ کامبوج

۵- سوار قطار بامبو شوید  

خوب یکی دیگر از کارهایی که در سفر به کامبوج باید مدنظر داشته باشید این است که از قطار بامبو یا نوری که خارج از شهر باتم بنگ واقع است بهره ببرید. جالب است بدانید که این قطار در ابتدا وسیله ای برای حمل و نقل بین روستاهای دور افتاده بوده که خیلی زود به یکی از جاذبه های بزرگ برای مسافران تبدیل شد. سرعت این قطار ۳۰ کیلومتر بر ساعت است و شبیه تمامی وسایل ریلی که تاکنون دیده ای نمی باشد، نه تنها سواری بر آن تفریح است بلکه یک جایگزین و روش بی دردسری برای رسیدن به مناظر دیده نشده کامبوج در مناطق روستایی می باشد.

قطار بامبو

۶- گشت و گذار در جزیره کاه رونگ 

تا به حال تنها به بخشی از جاذبه های گردشگری کامبوج اشاره کرده ایم ولی باید بدانید که هنوز یکی از جذاب ترین های آن ها یعنی جزیره کاه رونگ باقی مانده است. در این جزیره می توانید سواحل سفید شکری را در کنار آبهای لاجوردی رنگ تماشا کنید و احساس کنید که در بهشت حضور دارد. در این منطقه هم می توانید به آرامی بر روی ماسه ها لم دهید و آرامش خود را بازیابی نمایید و هم اینکه به ورزش های آبی بپردازید.

منبع: wanderlust.co

جشن گل در تایلند کی برگزار می شود؟
جشن گل در تایلند کی برگزار می شود؟
مسجد اورتاکوی، جلوه ای از معماری باشکوه استانبول
مسجد اورتاکوی، جلوه ای از معماری باشکوه استانبول
قصر دروتنینگهلم در استکهلم، کاخ تابستانی پادشاه سوئد
قصر دروتنینگهلم در استکهلم، کاخ تابستانی پادشاه سوئد
گنجینه های اسرارآمیز وارنا گلد (بخش دوم)
گنجینه های اسرارآمیز وارنا گلد (بخش دوم)