بلیط هواپیما

سوژو، شهر شناور چین

سوژو را گاهی ونیز شرق صدا می زنند البته  شاید هم بهتر باشد ونیز را سوژو غرب بنامیم چون هم از ونیز بزرگ تر است و هم تقریبا هزار سال بعد از اینکه این شهر کانالی به وجود آمد شهر ونیز تاسیس شد. سیستم کانال های این شهر بسیار بزرگ و پیچیده است و شبکه آن در زمین های کشاورزی و مناطق شهری گسترش پیدا کرده است. این شهر بی انتها و زیبا از مقاصد گردشگری محبوب مردم چین است و دیدن از آن می تواند بسیار لذتبخش باشد. اگر می خواهید با سوژو بیشتر آشنا شوید در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
چرا به چین سفر کنیم؟
شهرهای باستانی چین با تاریخ هزاران ساله

اگر از شانگهای سوار بر قطار شوید بعد از یک ساعت به سوژو می رسید این سفر نه تنها تجربه سوار شدن بر قطار پر سرعت چین را برای شما به همراه دارد بلکه سفری راحت به شهر سوژو را فراهم می کند تا بتوانید در کوچه های آن قدم بزنید، از طعم غذاهای خوشمزه آن لذت ببرید، مردم دوست داشتنی آنجا را ببینید، از معماری باورنکردنی عبادتگاه ها و پل های سنگی آن شگفت زنده شوید، در کانال ها قایق سواری کنید و جاذبه هایی را که در لیست میراث جهانی یونسکو هستند را ببینید. با اینکه دلایل زیادی برای آمدن به این شهر وجود دارد اما جذاب ترین چیزی که گردشگران را به این محل می کشاند کانال های آب آن است. این کانال ها طوری در خیابان های شهر و کوچه های باریک گسترده شده اند که طراحی پیچیده و جالبی را به وجود آورده اند. با این کانال ها شهری به وجود آمده که که با  محیطی جذاب، منحصر بفرد و صمیمی خود در تضاد کامل با شانگهاهی است که پر از آسمان خراش و مغازه می باشد. سوژو پر از ساختمان های باستانی است که خیلی از آن ها به دلیل ساکنان معروفی که قرن ها پیش در آن ها زندگی می کردند ارزش تاریخی دارند. اگر پیاده در این شهر قدم بزنید انگار به سفری در زمان گذشته رفته اید. می توانید آزادانه در کوچه های پر پیچ و خم و بر روی پل های نامحدود آن راه بروید و پس از مدتی خود را بر روی قایقی در کانال اصلی پیدا کنید.

شهر کانالی سوژو

مارکوپلو جهانگرد معروف قرن ۱۳، در سفرنامه های خود ادعا می کند که هزاران پل بر روی کانال های سوژو قرار دارد اما با این وجود امروز فقط حدود دویست عدد از آن ها باقی مانده است. در کنار این کانال ها ردیفی از مغازه ها، رستوران ها و کافه های زیادی را می بینید که خوراکی های خوشمزه ای مثل دامپلینگ و بستنی دارند. به هر رستورانی که پا بگذارید مردم دوست داشتنی سوژو را می بینید که از اینکه شما را می بینند خوشحال هستند و بهترین غذاهای این شهر را به شما پیشنهاد می دهند. می توانید هر غذایی که دوست دارید را انتخاب کنید و از مزه غذاهای خوشمزه این ناحیه لذت ببرید.

شهر کانالی سوژو

اما سوژو فقط شهر کانال های زیبا و غذاهای متنوع  نیست، این شهر باغ های قدیمی بسیار معروفی دارد که در لیست میراث جهانی یونسکو هستند، به ویژه، باغ هامبل که قدمتی بیش از ۵۰۰ سال دارد که به اوایل سلسله مینگ بر می گردد و یکی از چهار باغ معروف چین است. گشت و گذار در این باغ سرسبز دو ساعت طول می کشد دریاچه های خوش منظره زیادی هم در اطراف این باغ هستند که می توانید آن ها را هم ببینید.

منبع: davestravelcorner.com

از فرانسه چی بخریم؟
از فرانسه چی بخریم؟
با HelpX بدون پول سفر کنید!
با HelpX بدون پول سفر کنید!
راهنمای اقامت و نکات ضروری سفر به سیدنی
راهنمای اقامت و نکات ضروری سفر به سیدنی
بهترین مکان های یادگیری یوگا در هند
بهترین مکان های یادگیری یوگا در هند