بلیط هواپیما

پارک پراتر، شهربازی هیجان انگیز وین

چرا پارک پراتر وین معروف است؟

جاذبه های رنگارنگ و دیدنی های زیبا، از هر نوع و شکلی که فکرش را بکنید در شهر وین می‌توانید پیدا کنید. به محض اینکه به این شهر زیبا قدم می گذارید پر می شوید از احساسات خوب و ماندگار. یکی از جاذبه های مشهور این شهر، پارک پراتر است که از شهرت و محبوبیت بالایی در نزد مردم شهر و گردشگران برخوردار است. با الی گشت همراه باشید تا سری به جاذبه ی معروف اتریش، پارک پراتر بزنیم.

مطالب مرتبط:
شاید باورتان نشود اما این جاذبه ها در وین هستند!
۵ خیابان شگفت انگیز برای خرید در وین
پارک پراتر

پارک پراتر (Prater) وین

واینر پراتر، یک پارک در ناحیه دوم وین با نام لئوپولداشتات است. وقتی مردم در مورد واینر پراتر صحبت می‌کنند، اغلب منظورشان وورستلپراتر (Wurstelprater) است. وورستلپراتر قدیمی ‌ترین شهربازی در جهان است. واینر پراتر از بخش ‌های بیشتری تشکیل شده است: هاوپتال (Hauptallee) که گذرگاه اصلی آن است، کریاو (Krieau) و همچنین پراتراشتادیوم (Praterstadium) که همگی متعلق به ناحیه واینر پراتر هستند.
نام این پارک در ابتدا در یک سند مربوط به سال ۱۱۹۲ میلادی که تحت حکمرانی فردریک اول بود، آمده است. در سال ۱۷۶۶، امپراتور ژوزف دوم، این فضا را به مردم وین اهدا کرد. از آن زمان به بعد، پراتر در دسترس همگان قرار داده شد و سالن‌ های بولینگ، سینماها، کافه ‌ها و چرخ و فلک در آن راه ‌اندازی شدند. هنوز هم «واینر پراتر» و «وورستلپراتر» بیست و چهار ساعت شبانه روز و هفت روز هفته باز هستند. این پارک هیچ ورودیه‌ای ندارد. جاذبه ‌ها، رستوران ‌ها، فروشگاه‌ ها و دیگر امکانات تفریحی همگی بخشی از وورستلپراتر هستند.

ساعات کاری

ناحیه پراتر ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته باز است و هیچ ورودیه‌ای ندارد. وورستلپراتر هر سال در روز پانزدهم مارس افتتاح می‌شود و روز ۳۱ اکتبر پایان می‌یابد. اما جاهای مختلف آن، ممکن است ساعات کاری متفاوتی داشته باشند. برخی از این جاها بسته به شرایط آب و هوایی، از ۱۰ صبح تا ۱ بامداد باز هستند.

پراتر

مهم‌ترین جاذبه‌های پراتر

چرخ و فلک بزرگ وینی

چرخ و فلک بزرگ در سال ۱۸۹۷ ساخته شد و یکی از نمادهای وین محسوب می‌شود. شکل و شمایل این چرخ و فلک بزرگ حتی از یک فاصله دور هم قابل دیدن است و جاذبه بسیار زیبایی فراهم می‌کند. تمام بازدیدکنندگان از وین، سوار این چرخ و فلک جالب و بزرگ می‌شوند و از بالای آن نمای زیبای وین هم قابل رویت است.

چرخ و فلک بزرگ وینی

لیلیپوتبان (Liliputbahn)

لیلیپوتبان یا راه ‌آهن سبک یکی از نمادهای پراتر است. یک سفر دایره ای به طول ۴ کیلومتر بین پراتر و گذرگاه اصلی یا همان هاوپتال، تقریباً ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. این جاذبه با عمر بیش از ۷۵ سال، احتمالاً جالب ‌ترین راه ‌آهن در وین محسوب می‌شود. یک لیلیپوتبان دیگر هم در دوناوپارک واقع شده است. لطفاً از قبل چک کنید که آیا بلیط موجود است یا نه.

آلت واینر گروتنبان (Alt Wiener Grottenbahn)

گروتنبان ماجراجویی جالبی برای کودکان و بزرگسالان است. می‌توانید شخصیت ‌های محبوب میت ماکس و موریتس و دیگر شخصیت ‌های قصه ‌ای را در طی ترن سواری در اینجا ببینید. سی غار و تورفتگی موجود در مسیر، شما را به جهان قصه‌ ها و افسانه‌ ها می‌برند. تصور پراتر بدون گروتنبان غیر ممکن است! قسمت جلویی این بنا، توسط رابرت تار (Robert Tar) طراحی و ساخته شده است. در فروشگاه آن نیز عروسک و خرس‌های عروسکی در اندازه‌ های مختلف و با قیمت ‌های مناسب در دسترس هستند.

پراترتورم (Praterturm)

پراترتورم، قطعاً نماد جدید پراتر و وین است. این بنا در سال ۲۰۱۰ ساخته شده و دارای ۱۱۷ متر ارتفاع است و بدین ترتیب بلندترین ساختمان در جهان به شمار می‌رود. این بنا، نماد ساختمان‌های مدرنی است که در کنار جاذبه‌ های سنتی ساخته می‌شوند. کسانی که عاشق ارتفاع هستند، باید از این بنا دیدن کنند!

پراترتورم

شوایتیزرهاوس (Schweizerhaus)

بنابر اسناد، شوایتیزرهاوس حتی قبل از سال ۱۷۶۶ هم تحت نام «زور شوایتسر هوته» وجود داشته است. امروزه، شوایتیزرهاوس مشهورترین رستوران پراتر است – شاید حتی مشهورترین رستوران در تمام وین!

ترن هوایی وین

ترن هوایی وین با طراحی و خاصیت عجیب خود، یکی از بناهایی است که حال و هوای سنتی را به فضای امروزی می‌آورد و بدین ترتیب تجارب و خاطرات میان نسل‌های مختلف منتقل می‌شوند. این وسیله بازی، برای افراد بازدیدکننده از هر سنی لذت‌ بخش است. این کسب و کار خانوادگی، تلاش زیادی می‌کند تا حال و هوای سنتی آن حفظ شود. ساختار چوبی همراه با سیستم ریل معمول آن، قابلیت اعتماد و امنیت آن را تضمین می‌کند. وجود شخص کنترل‌گر ترن‌ هوایی نیز، برای گردشگران امنیت خاطر به ارمغان می‌آورد. برخلاف دیگر جاذبه‌ ها، این ترن هوایی برای تمام سنین مناسب است و همه می‌توانند از آن لذت ببرند!

نمایی از پارک پراتر

افلاک ‌نما (Planetarium)

«خانه ستاره‌ ها» مجهز به آخرین تکنیک‌ های تصویرپردازی است و نسخه ‌ای واقعی از آسمان پرستاره را به تصویر می‌کشد و بدین ترتیب می‌توان روز یا شب و در هر شرایط آب و هوایی، به تماشای ستاره‌ها نشست. کودکان و خانواده‌ها می‌توانند در طی کلاس‌ها و نمایش‌های خاصی که برای آنها تدارک دیده شده، آسمان مصنوعی را تجربه کنند. همچنین، در کنار این رخدادها مراسمی فرهنگی نیز فراهم گشته به طوری که این تفریح به خاطره‌ای به‌ یادماندنی تبدیل خواهد شد. راحت بنشینید و به ما بپیوندید تا گشت و گذاری در کائنات داشته باشیم!

جاذبه های طبیعی و فرهنگی وین
جاذبه های طبیعی و فرهنگی وین
معرفی هتل اشلوس ویلهلمینبرگ وین | ۴ ستاره
معرفی هتل اشلوس ویلهلمینبرگ وین | ۴ ستاره
معرفی هتل د فرانس وین | ۵ ستاره
معرفی هتل د فرانس وین | ۵ ستاره
معرفی هتل آناتول ترند وین | ۴ ستاره
معرفی هتل آناتول ترند وین | ۴ ستاره