بلیط هواپیما

جذاب ترین بیابان های دنیا در کجا قرار دارد؟

جذاب ترین بیابان های دنیا

خیلی از گردشگران برای لذت بردن از چشم اندازهای طبیعی و زیبا راهی شهرهای سرسبز می شوند اما همه مناطق جالب دنیا در این مکان ها خلاصه نمی شود و  تعدادی از زیباترین مناظر را می توانید در نواحی خشک و دورافتاده پیدا کنید. از تپه های شنی باشکوه گرفته تا صخره های گرانیتی و نمکی که نور خورشید را به اطراف انعکاس می دهند همه این ها از زیبایی های منحصربفرد بیابان ها هستند. از آن جایی که بیابان ها تقریبا ۱/۳ از سطح خشکی های زمین را فرا گرفته اند برای همین در بین آن ها بیابان های جذاب زیادی را می توان پیدا کرد. الی گشت را همراهی کنید تا تعدادی از زیباترین بیابان های دنیا را بشناسید.

بیابان های جذاب

بیابان Valle de la Luna (دره ماه)

مطالب مرتبط:
بیابانی که رنگش عوض می شود!
بیابانی در مصر که رنگ آن ۳ بار در روز تغییر می کند! + تصویر

دره ماه در «بیابان آتاکاما» ی شیلی قرار دارد و در نتیجه ی قرن ها وزش باد و جریان سیل بر روی شن ها و سنگ ها، چشم اندازهای نفسگیری را در خود جای داده است . تپه های شنی بزرگ و صخره های سنگی ای که در این بیابان به وجود آمده به آن ظاهری شبیه سطح روی ماه داده است برای همین هم به اینجا دره ماه می گویند. رنگ منحصربفرد و خاص این ناحیه که در بین طیف رنگ های آبی روشن، سبز، زرد و قرمز تغییر می کند به خاطر وجود نمک هایی است که نور خورشید را منعکس می کنند و ظاهری زیبا به بیابان می دهند.

بیابن دره ماه در شیلی

بیابان Pinnacles

بیابان Pinnacles در پارک ملی نامبونگ در غرب استرالیا قرار دارد. صخره های سنگ آهنکی عجیب و غریب این بیابان که در میان تپه های شنی قرار گرفته اند شبیه انگشتان دست هستند و ظاهری اسرار آمیز و مرموز به این بیابان داده اند. عجیب تر از خود این صخره ها سایه های آن هاست که با حرکت خورشید بر روی سطح بیابان به به این طرف و آن طرف می روند و فضای بیابان را رعب انگیز و عجیب تر از قبل می کنند. در مرداد، شهریور و مهر در اطراف این بیابان گل های وحشی زیادی رشد می کند که بر زیبایی بیابان می افزایند.

بیابان استرالیا

بیابان McMurdo Dry Valleys

این بیابان با بارش باران سالانه فقط ۲۰۰ میلی متر بزرگ ترین بیابان دنیاست. اینجا بزرگ ترین ناحیه بیابانی قطب جنوب به حساب می آید و با اینکه در قاره ای پوشیده از یخ قرار دارد اما هزاران سال است که هیچ یخی در آن وجود ندارد. بادهای سختی که با سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت در این بیابان می وزد چنان قدرتی دارد که هر رطوبتی را خشک می کند. این دره شبیه ترین جای زمین به سطح مریخ است.

بیابان McMurdo Dry Valleys

دره مرگ (Death Valley)

دره مرگ با چشم اندازهای متنوع اش بخش هایی از نودا و کالیفرنیا را فرا گرفته و کم ارتفاع ترین، خشک ترین و گرم ترین جای آمریکای شمالی است. اینجا آنقدر گرم است که در آن حتی دمای ۱۳۰ درجه به ثبت رسیده است. چشم اندازهای منحصربفرد دره مرگ قله های برف پوشیده تا تپه های شنی رنگارنگ را شامل می شود که شبیه هیچ نقطه دیگری در آمریکا نیست.

دره مرگ

بیابان سالاردو ییونی (Salar de Uyuni)

این بیابان در کوه های آند بولیوی قرار دارد و بزرگ ترین فلات نمک دنیاست. در فصل های بی باران مقدار زیاد نمک چشم انداز سفید بی نهایتی را در این بیابان به وجود آورده اما مناظر اینجا در فصل های بارانی نفس گیرتر می شود چون آب روی سطح بیابان را می پوشاند و انعکاس آسمان آبی در آن چشم انداز را رویایی تر از همیشه می کند.

بیابان سالاردو ییونی

منبع: touropia.com

رودخانه هایی گچی اما شفاف و کریستالی!
رودخانه هایی گچی اما شفاف و کریستالی!
با برخی از مناظر غیر طبیعی جهان آشنا شوید
با برخی از مناظر غیر طبیعی جهان آشنا شوید
خیره کننده ترین آسمانخراش های جهان+ تصویر
خیره کننده ترین آسمانخراش های جهان+ تصویر
قدکوتاه ترین کشورهای جهان!
قدکوتاه ترین کشورهای جهان!