بلیط هواپیما

جذاب ترین فستیوال های سئول را اینجا ببینید

فستیوال های سئول | Seoul Festivals

به نظر می رسد که کره ای ها، همیشه فستیوال و جشن هایشان را نسبت به دیگر فعالیت های روزمره اولویت قرار می دهند. آن ها که استاد ترکیب سنت و مدرنیته هستند، با این فستیوال ها آداب و رسوم خود را حفظ کرده و به جهانیان نشان می دهند که همیشه برایشان، جشن های باستانی مهم بوده است. در پایتخت کره جنوبی هر سال جشن های متفاوتی برگزار می شود که این فستیوال های سئول همیشه برای گردشگران جالب بوده است. شما هم اگر می خواهید به این شهر سفر کنید، پیشنهاد می کنیم طوری زمان خود را برنامه ریزی کنید که حداقل به یکی از فستیوال های سئول برسید. در ادامه همراه با الی گشت باشید که می خواهیم چند مورد از این جشن ها را به شما معرفی کنیم.

فستیوال های سئول

فستیوال گل بهاری یونگدئونگپو یئوییدو | Yongdeungpo Yeouido Spring Flower Festival

مطالب مرتبط:
چرا محله ایتاون سئول سمبل تنوع است؟!
برج اِن سئول، آنجا که پایتخت کره در دست شماست!

شاید شما مانند افراد بسیار دیگری معتقد باشید که ژاپن جایگاه زیباترین شکوفه های درخت گیلاس است، اما باید بدانید که درخت های گیلاس کره هم دست کمی از ژاپن ندارند. خیابان Yeouiseo در سئول، هر سال زمانی که هوا رو به گرما می رود و فصل بهار شروع شده، به یک سرزمین رویایی صورتی و سفید تبدیل می شود. این خیابان در این زمان، آنقدر زیبا و منحصر به فرد است که فیلم ها و موزیک ویدیوهای بسیار زیادی در آن فیلم برداری شده است. در انتها باید بگوییم که دیدن این مورد از فستیوال های سئول شما را کاملا سرحال می آورد.

فستیوال گل بهاری سئول

فستیوال فانوس نیلوفر آبی | Lotus Lantern Festival

مردم کره سنت هایشان را بسیار جدی می گیرند و نسل به نسل آن ها را منتقل می کنند. در این فستیوال می توانید بخش های زیادی از شهر را ببینید که با فانوس های گوناگونی تزیین شده اند؛ به این ترتیب یک نمایشگاه بزرگ فضای باز پر از فانوس های زیبا برگزار می شود و علاوه بر آن یک نوع رژه توسط افراد مختلف از دروازه دونگ دائمون تا بنای مذهبی جوگیسا اجرا می شود. کره ای این فستیوال را به عنوان یکی از مهمترین جشنهایشان در تمام طول سال می دانند و تمام سعیشان بر این است که همیشه آن را به بهترین نحو اجرا نمایند.

فستیوال فانوس نیلوفر آبی

فستیوال رز جونگنانگ | Jungnang Rose Festival

یکی دیگر از فستیوال های سئول جشن رز جونگنانگ است. چه چیزی رمانتیک تر از این است که در سفرتان به سئول از این فستیوال دیدن کنید؟ در این جشن نه تنها می توانید انواع و اقسام رزها را ببینید، بلکه یک تخت عظیم از رز را خواهید دید که به طول ۵٫۱ کیلومتر ادامه دارد و توسط مردم محلی ساخته شده است. اگر شما در زمان برگزاری این فستیوال به سئول بروید، همچنین یک رژه با رز خواهید دید که همراه با آن موسیقی و لباس های سنتی دیده می شود. در این جشن هر شخصی با هر سنی که دارد شرکت می کند و برای همه خاطره ای بسیار جالب خواهد بود.

فستیوال رز جونگنانگ

فستیوال تفنگ آبپاش سینچون | Sinchon Watergun Festival

کره جنوبی تابستان های گرم و مرطوبی دارد. در این فصل هر شخص کره ای و هر گردشگری دلش می خواهد به جایی برود که حتی برای چند لحظه خنک شود و ادامه روزش را طی کند. اما این جشن برای مردم این حس را در وسط خیابان فراهم کرده است. زمانی که فستیوال تفنگ آبپاش برگزار می شود که حدودا اوایل ماه جولای میلادی است، هزاران نفر به خیابان یونسی می آیند که در دست هایشان تفنگ های آبپاش قرار دارد. در این فستیوال می توانید خنک شوید و با تفنگ به یکدیگر آب بپاشید. این جشن همچنین یک مسابقه تفنگ آبپاش برگزار می کند و در بخش های مختلف شهر سرسره ای آبی دیده شده و موسیقی از همه جا شنیده می شود که خودش یک حس و حال کاملا متفاوت است.

فستیوال تفنگ آبپاش سینچون

فستویال فرهنگی گو گو جونگنو | Go, Go Jongno Culture Festival

در فصل زمستان، مردم کره خود را با برگزاری جشن فرهنگی گو گو، سوار یک ماشین زمان کرده و به گذشته سفر می کنند. شهر در طول این جشن به رنگ های سبز، قرمز، آبی و زرد در می آید که آن ها، رنگ های باستانی کره جنوبی هستند که برای سالیان سال به جهات مختلف استفاده می شده است. این فستیوال را می توان جشن تاریخ ۲ هزار ساله شهر نامید که به مردم فرهنگ و تاریخ گذشته شان را یادآوری می کند. اگر توانستید در فستیوال گو گو شرکت کنید، مطمئن باشید که تجربه خاصی از هنر و غذای کره ای و همچنین لباس های سنتی و موسیقی آن ها خواهید داشت. نقاط مهم این فستیوال در کنار رودخانه اینسا-دونگ (Insa-dong) و چئونگیچئون (Cheonggyecheon) است.

فستویال فرهنگی گو گو جونگنو

فستیوال آتش بازی بین المللی سئول | Seoul International Fireworks Festival

یکی دیگر از فستیوال های سئول جشن آتش بازی است که هر ساله برگزار می شود. در طول این جشن مردم سئول در مقابل ساختمان شهر ۶۳ در پارک هانگانگ جمع شده و آتش بازی های فوق العاده ای را تماشا می کنند. تیم های حرفه ای آشت بازی مسئولیت این کار را بر عهده دارند که از سئول و از سراسر جهان در این جشن شرکت می کنند.

فستیوال آتش بازی بین المللی سئول

فستیوال تولید و اشتراک کیمچی | Seoul Kimchi Making & Sharing Festival

غذای کیمچی برای کره ای ها مانند چای برای ما ایرانی هاست؛ بخش مهمی از زندگی روزمره! کیمچی یک غذای تخمیر شده از سبزیجات به طور کلی کلم است که  در یک سس چیلی تند تهیه شده است. هرچند کره ای ها کیمچی را همیشه می خورند، اما این غذا معمولا در زمستان آماده شده و برای تخمیر آماده می شود.

فستیوال تولید و اشتراک کیمچی

روند تهیه کیمچی در زمستان به گیمجانگ معروف است که بخش مهمی از فرهنگ کره ای هاست و تماشای آن بسیار جذاب است. در ابتدای ماه نوامبر، جشنواره تولید و اشتراک سئول کیمچی در سئول پلازا و در مقابل میدان گوانگامون برگزار می شود. با شرکت در این جشن، شما یاد خواهید گرفت که چگونه کیمچی را تهیه کنید و حتی بیش از ۲۰۰ نوع از این غذای معمولی کره ای را می توانید امتحان کنید.

منبع: theculturetrip.com

چرا محله ایتاون سئول سمبل تنوع است؟!
چرا محله ایتاون سئول سمبل تنوع است؟!
برج اِن سئول، آنجا که پایتخت کره در دست شماست!
برج اِن سئول، آنجا که پایتخت کره در دست شماست!
معرفی هتل ۴ ستاره رامادا در سئول
معرفی هتل ۴ ستاره رامادا در سئول
۹ جاذبه شگفت انگیز در سئول
۹ جاذبه شگفت انگیز در سئول