چرا محله ایتاون سئول سمبل تنوع است؟!

محله ایتاون سئول | Itaewon

اگر از افرادی که به سئول سفر کرده اند بپرسید، احتمالا یکی از پیشنهادهای آن ها برای گشت و گذار، محله ایتاون سئول خواهد بود. زمانی کره‌ای‌ها، از رفتن به این محله خودداری می کردند، زیرا در اینجا با اختلافات فرهنگی و زبانی روبرو می شدند و به خاطر شهرت آن به جرم و جنایات، از اینجا می ترسیدند. اما امروزه محله ایتاون سئول یکی از بهترین نقطه های شهر است، جایی که مردم محلی و گردشگران می توانند از آزادی خوبی که برای فرهنگ، دین و هرآنچه که فکرش را بکنید در اینجا دیده می شود، لذت ببرند. الی گشت در ادامه این متن می خواهد برای شما توضیح دهد که چرا این محله را سمبل تنوع می نامند. با ما همراه باشید:

محله ایتاون سئول

طعم فرهنگ از سراسر جهان

مطالب مرتبط:
تماشایی ترین کاخ کره، چانگ دیوک گونگ سئول
جاذبه ای با بیش از ۱۲ هزار اثر ارزشمند: موزه ملی کره

در این محله از روزهای اولی جنگ کره ای گرفته تا صلحی که امروزه جریان دارد، همه چیز دیده می شود. فروشگاه های ایتاون، ساختمان ها و زمینی که برای سربازان آمریکایی بوده، همه را می توانید با گشت و گذار در این منطقه بیابید.

زمانی که المپیک سال ۱۹۸۸ در سئول برگزار شد، این محله با نفوذ خارجی روبرو شد که باعث تغییرات بسیار مهمی گشت. رستوران های خارجی در این محله شروع به افتتاح شدن کردند تا رشد عظیم گردشگران خارجی، تاجران، دیپلمات ها و دیگر بازدیدکنندگان را که می خواستند حس خانه شان را داشته باشند، راضی نگه دارند.

از مدرسان انگلیسی جوان از شمال آمریکا، انگلیس و استرالیا گرفته تا کارگران مهاجری از دیگر نقاط جهان شروع به کار به عنوان پرسنل ارتش محله ایتاون سئول کردند. رستوران ها شروع به پخت غذاهایی از سراسر جهان کردند تا بتوانند به رشد این محله کمک کنند و همچنین سوپرمارکت ها شروع به آوردن خوراکی هایی با سلیقه های مختلف شدند. غذاهای خارجی به سرعت نمایانگر تنوع فرهنگی در حال توسعه سئول شدند.

کافه ای در محله ایتاون سئول

پس از پاکسازی های متعدد، طرح های جدید توسط دولت سئول آغاز شدند و در اواسط سال ۲۰۱۰ رستوران های ایتاون شروع به نمایش در برنامه های تلویزیونی محبوب کره ای کردند، کره ای های جوان شروع به آمدن به این منطقه کردند تا طعم ها و فرهنگ های موجود در خارج از مرزهای کشورشان را تجربه کنند. امروزه، هر نوع غذایی را از جامائیکایی و کباب های ترکی گرفته تا منوهای تایوانی و مکزیکی را می توانید در محله ایتاون سئول پیدا کنید.

اینجا همچنین، نقطه محوبی برای فستیوال‌های خارجی نظیر هالووین و دیدن مسابقات ورزشی جهان مانند فوتبال های کشورهای مختلف است. می توان گفت که مهم ترین رویداد آن، فستیوال جهانی دهکده ایتاون (Itaewon Global Village Festival) است که سنت های کره ای را با فرهنگ خارجی از طریق غذا و موسیقی ترکیب کرده است. همین موضوعات باعث شده که این محله یکی از نمادهای تنوع در کره شود و افراد زیادی بخواهند که از آن در سفرشان به این کشور بازدید کنند.

شما در اینجا می توانید با مردم محلی دیدار کنید و همچنین گردشگرانی از سراسر جهان را ببینید و تجربه هایتان را با هم به اشتراک بگذارید.

فروشگاه های محله ایتاون سئول

نفوذ اسلام

یکی از تاثیرگذارترین اتفاقاتی که در این منطقه مشاهده می شود، وجود مردم مسلمان بسیار زیادی است که در ایتاون زندگی می کنند. با اینکه جامعه اسلامی کره در شهر پراکنده اند، اما بسیاری از آن ها برای انجام دعا و نماز خواندن به این محله می آیند؛ چرا که مسجد مرکزی سئول در ایتاون واقع شده است.

این مسجد در سال ۱۹۷۶ ساخته شد و اولین مسجدی بود که در کشور کره جنوبی احداث می شود. امروزه این مسجد به عنوان یکی از جایگاه های جوامع اسلامی سئول محسوب می شود. ساختمان این مسجد که به خاطر طراحی اسلامی آن مشهور است، دارای مناره های بزرگ و حکاکی های خط عربی زیبایی است که به محله ایتاون سئول حس بسیار جالبی اعطا کرده است.

اگر بخواهید در اطراف مسجد قدم بزنید، خیابان و کوچه پس کوچه های کوچک و دنجی قرار گرفته که پر از رستوران ها و نانوایی های معتبر حلال هستند و هر دو به تنوع فرهنگی محله می افزایند.

مسجد مرکزی سئول

منطقه ای بدون هرگونه قضاوت

با اینکه در کره جنوبی هنوز هم حساسیت های فرهنگی و تفاوت ها باعث می شوند که مردم به قضاوت روی بیاورند، اما این محله جایی فراتر از این حرف هاست. به اینجا که می آیید، همه در کنار هم فارغ از جنسیت، ملیت، دین و … به خوبی زندگی می کنند و همین موضوع هم باعث شده که ایتاون از محبوب ترین محله های سئول محسوب شود. امکان دارد که شما در یکی از کافه یا رستوران های جالب و متفاوت این محله بنشینید و در کنارتان یک فرد کره ای باشد که با شخصی از آن سمت دنیا در حال بگو بخند است.

شما می توانید زمانی که از این محله بازدید می کنید، به جاذبه هایی نظیر موزه هنر بروید. پیشنهاد می شود که اگر یک صبح تا شب برای بازدیدتان زمان دارید، ناهار و شامتان را در دو رستوران متفاوت میل کنید. رستوران خاصی را در این متن توصیه نمی کنیم، زیرا معتقدیم که هرکسی با توجه به روحیه و سلایقش، حتما رستوران مورد علاقه خود را در این محله پیدا خواهد کرد و خاطره خوش آن را از یاد نخواهید برد.

مردم محلی در محله ایتاون سئول

اطلاعات کلی

جاذبه های توریستی: خیابان غذای جهانی، هتل همیلتون، موزه هنر، خیابان مبلمان آنتیک و …

امکانات پارکینگ: ۶ پارکینگ در اطراف هتل ها – فضاهای پارکینگ محدود در اطراف مراکز خرید و رستوران ها

اطلاعات توریستی: مرکز اطلاعات توریستی این منطقه به شما نقشه هایی به زبان انگلیسی، چینی و ژاپنی خواهد داد. اطلاعات خوبی نیز به زبان های انگلیسی، ژاپنی و چینی در این مرکز در دسترس شما خواهد بود.

حیوانات خانگی: ورود حیوانات خانگی در خیابان ها و مراکز خرید آزاد است اما برخی از رستوران ها اجازه ورود حیوانات خانگی را نخواهد داد.

منطقه کلی در حال حاضر

مناطق تحت پوشش: این منطقه حدودا ۱٫۴ کیلومتر پوشش دارد که از خیابان ایتاوون تا مرکز جامعه هانام-دونگ (Itaewon-ro to Hannam-dong Community Center) ادامه می یابد.

مساحت کلی: در کل، محله ایتاون سئول ۳۸۳۲۹۲ متر مربع مساحت دارد.

منبع: theculturetrip.com

این کشورها از توریست ها متنفرند
با این ۹ روش، سفرنویس موفقی شوید
خاص ترین جاذبه هایی که شما را به ترکیه می کشاند
شناخت بهتر از دبی برای داشتن سفری بیاد ماندنی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code