بلیط هواپیما

چرا کسی شب ها در این جزیره نمی ماند؟!

سرنوشت عجیب جزیره ای در کرواسی

خیلی ها برای گذراندن تعطیلاتی رویایی جزایر زیبا و سرسبز را انتخاب می کنند اما بعضی از جزایر خصوصیات عجیبی دارند که به نفعتان است هیچ وقت دور و بر آن ها آفتابی نشوید! بعضی از جزایر انگار متعلق به دنیای ترس و وحشت هستند برای همین پر از چشم اندازهای بکر و دست نخورده اند چون کمتر کسی جرات نزدیک شدن به این جزایر را پیدا می کند. می خواهیم درباره دو جزیره عجیب در کرواسی حرف بزنیم، الی گشت را همراهی کنید.

جزیره عجیب
مطالب مرتبط:
دماغه طلایی، زیباترین ساحل کرواسی
کلیسای سنت مارک در کرواسی، کلیسایی که بارها ویران شد!

اسم جزیره که می آید یاد محوطه ای سرسبز می افتیم که در محاصره ی آب ها و اقیانوس است. جزایر مثل بهشتی می مانند که هر نوع ماجراجویی که دوست داشته باشید را برایتان محیا می کنند. چشم اندازهای جزایر از جنگل های سرسبز گرفته تا سواحل ماسه ای معمولا آنقدر چشم گیر و وسوسه کننده اند که هر کسی را به این فکر می اندازند که برای گذراندن تعطیلات به یاد ماندنی سفری به آنجا ترتیب دهند.

البته که در میان جزایر زیادی که در دنیا وجود دارد برخی عجیب اند و دلهره آور! سراغ یکی از وحشتناک ترین جزایر دنیا را باید در کرواسی بگیرید. شهر دوبرونیک (Dubrovnik) در کرواسی چشم اندازها و آثار تاریخی جالب توجهی دارد و برای همین ویژگی ها، گردشگران زیادی هم به خود جذب کرده است، گردشگرانی که شاید بعضی هایشان ندانند در نزدیکی این شهر مدرن که پر از هتل و خانه های ریز و درشت است دو جزیره قرار دارد که هیچ رنگی از توسعه و پیشرفت ندارند و کاملا بکرند. فکر می کنید چه چیزی باعث شده که جزایری که پر از چشم اندازهای خیره کننده اند مورد استقبال هیچ کسی قرار نگیرند؟

جزیره ای عجیب

اگر به تصاویر هوایی این دو جزیره نگاه کنید بیشتر درک می کنید که این جزایر چقدر فاصله ی کمی تا ساحل شهر تاریخی دوبرونیک دارند. این فاصله ی کم تعجب مان را بیشتر می کند که چطور ممکن است شهر تاریخی دوبرونیک که مثل نگینی در کنار دریا می درخشد جزایری تا این حد سوت و کور داشته باشند؟! شرایط فعلی این جزایر را باید در گذشته ی آن ها جست و جو کرد، گذشته ای که سرنوشتی تلخ و سیاه را برای این دو جزیره رقم زده است.

اسم یکی از این جزیره ها «لوکزم» و دیگری «داکسا» است، با اینکه قایق های زیادی به سمت لوکزم می روند اما حتی افراد همین منطقه هم اطراف جزیره داکسا آفتابی نمی شوند. هر روز آدم های زیادی از جزیره لوکزم دیدن می کنند اما خیلی از آن ها نمی دانند که این جزیره چه گذشته ای را از سر گذرانده اند. با اینکه فاصله ی این جزیره تا مرکز تاریخی شهر دوبرونیک فقط ۱۵ دقیقه است اما در هیچ کجای آن هیچ هتل یا اقامتگاهی وجود ندارد و این نشان می دهد که هیچ کسی دوست ندارد در این جزیره اقامت کند! اما دلیل این اتفاق چیست؟

عجیب ترین جزایر

پشت سر این جزیره سرسبز افسانه ها و خرافات زیادی هست، افسانه هایی که در هر کدام از آن ها ردی از ساکنان قبلی جزیره به چشم می خورد. این جزیره در قرن ۱۱ کاملا مسکونی بود اما بعدها گروهی از افراد خاص این جزیره را برای سکونت انتخاب کردند اما اقامت آن ها چند سالی بیشتر طول نکشید چون در سال ۱۷۸۹ ارتش ناپلئون بناپارت این افراد را از این جزیره بیرون کرد. اینطور که از شنیده ها بر می آید این گروه شب قبل از اینکه از این جزیره تبعید شوند ساکنان بعدی که به قصد زندگی به این جزیره می آیند را مورد نفرین قرار دادند و به این ترتیب طالعی نحس این جزیره را فرا گرفت. سال های زیادی گذشت تا برای مردم ثابت شود که این طالع نحس واقعی ست و واقعا در این جزیره به جریان افتاده است.

جاذبه های کرواسی

ماجرا به ۵۰ سال بعد از تبعید این گروه از جزیره بر می گردد، در آن زمان برادر امپراتور اتریش که از چشم اندازهای این جزیره خوشش آمده بود تصمیم گرفت تا این جزیره را بخرد. او که این جزیره سرسبز را جای مناسبی برای زندگی می دید پول زیادی خرج کرد تا این جزیره را صاحب شود. او فورا  شروع به ساخت باغ های رنگارنگ و کاشت گل و گیاهان نادر کرد تا اقامتش در این جزیره را رویایی تر کند اما زیاد طول نکشید که توسط عده ای دستگیر و به قتل رسید و همسرش هم مجنون و دیوانه شد. نفرین شوم کار خودش را کرده بود! از همان روز به بعد دیگر کسی جرات ندارد که شب را در این جزیره بگذراند انگار همه از این نفرین می ترسند و نگرانند که با اقامت در جزیره گرفتار این نفرین شوم شوند.

جزیره دیگر داکسا است، جزیره ای که آنقدر به شهر نزدیک به نظر می رسد که فکر می کنید می توانید با دقایقی شنا کردن خیلی زود به آنجا برسید اما این جزیره آنقدر ترسناک است که حتی کشتی ها هم ترجیح می دهند راه خود را دورتر کنند اما از کنار این جزیره نگذرند! این طور که به نظر می آید این جزیره هم گرفتار تسخیر ارواح شده و برای همیشه از یادها رفته است.

دریاچه ای که شما را آب پز می کند!
دریاچه ای که شما را آب پز می کند!
سفر به جزایر دیدنی موریس + ویدئو
سفر به جزایر دیدنی موریس + ویدئو
کورسیکا، یک مقصد رمانتیک
کورسیکا، یک مقصد رمانتیک
۴ جاذبه گردشگری برتر در جزایر فی فی
۴ جاذبه گردشگری برتر در جزایر فی فی