جزایر ناشناخته اما زیبای اندونزی

جزایر اندونزی

اندونزی از ۱۸ هزار جزیره تشکیل شده که در ۹۰۰ جزیره آن کسی زندگی نمی کند. این جزایر با زیبایی بکر، آرامش و طبیعت ماجراجویانه خود می توانند مقصدی عالی برای گردشگری باشند. می خواهیم تعدادی از جزایر اندونزی که ارزش سفر دارند را معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

کومودو

فلورس (Flores)

مطالب مرتبط:
آتشفشان وهم انگیز ایجن در اندونزی + عکس
راهنمای سفر به اندونزی

فلورنس کلمه ای پرتغالی به معنی گل است، اسمی که کاملا شایسته این جزیره زیباست. این جزیره که در شرق سامباوا و غرب مجمع الجزایر سولور قرار دارد پر از سواحلی از شن های سفید است. حتی در این جزیره، ساحل صورتی هم پیدا می شود ساحلی که فقط تعداد کمی از آن در جهان وجود دارد. کوه های آتشفشانی، سطح جزیره را به قسمت هایی تقسیم بندی کرده و در هر قسمت قبیله هایی مجزا شکل گرفته است. این تقسیم بندی ها و قبایل باعث شده که فلورنس، هم از نظر فرهنگی و هم از نظر محیطی مکانی جذاب شود. در این جزیره موجودات آبزی حیرت آوری زندگی می کنند و ۵۰ محل ویژه برای غواصی به شما این شانس را می دهد تا همراه موجودات رنگارنگ و جانوران بزرگ تری مثل دلفین ها در آب های زلال شنا کنید. جاذبه های این جزیره فقط دریا نیست، می توانید به کوه کلیموتو بروید، در آنجا سه دریاچه با رنگ های مختلف می بینید، دریاچه هایی که ویژگی منحصربفرد آن ها این است که رنگشان در طول روز با توجه به شرایط آب و هوایی تغییر می کند.

فلورس

کومودو (Komodo)

جزیره کومودو بخشی از جزایر سوندای کوچک و پارک ملی کومودو است. این جزیره پر از تپه های آتشفشانی ناهموار و جنگل های انبوه ساوانا است و در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته تا از حیواناتی مثل اژدهای کومودو- بزرگ ترین مارمولک دنیا- محافظت شود. با ۴۰۰۰ نوع کومودویی که در این جزیره رندگی می کند حتما می توانید یکی از آن ها را ببینید. تنوع موجودات آبزی این جزیره به حدی است که در زیر آب های آن ۷۰ گونه اسفنج دریایی، ۲۶۰ گونه مرجان، لاک پشت دریایی، نهنگ، دلفین، وال و ۱۰۰۰ گونه ماهی های مختلف زندگی می کنند.

لومبوک (Lombok)

لومبوک در شرق بالی و غرب سامباوا قرار دارد. درست است که این جزیره به اندازه بالی معروف نیست اما مکانی آرام با جاذبه های بسیار است. شن های سفید درخشان در کنار آب های زلال، چشم اندازی واقعا تماشایی دارد. اگر در موج سواری مهارت دارید به «دزرت پونت» بروید چون این محل با موج های مناسب، مکانی عالی برای موج سواری است. اما اگر زیاد موج سوار ماهری نیستید نگران نباشید برای شما هم نقاط زیادی در جزیره وجود دارد. به غیر از سواحل رویایی و موج سواری، یکی از بزرگ ترین کوه های آتشفشانی فعال دنیا هم در این جزیره وجود دارد.

لومبوک

میسول (Misool)

جزیره میسول در دریای سرام قرار دارد. در این جزیره می توانید دنیای زیر آب حیرت آوری را تجربه کنید چون  ۷۵ درصد از ماهی های زینتی و مرجان های دنیا در آب های این جزیره هستند. آب آنقدر زلال است که حتی اگر سوار قایق هم شوید باز هم به راحتی می توانید ماهی های زیبا را ببینید. جزیره از سنگ آهک هایی تشکیل شده که روی آن ها را جنگل های انبوه پوشانده است.

منبع: lifestyle.toggle.sg

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد