بلیط هواپیما

جزیره ایبیزا در اسپانیا

اگر تصمیم دارید که به همراه خانواده خود برای سفرهای تابستانی به جزیره ای زیبا و خوش آب و هوا در اروپا بروید حتما روی ایبیزا، جزیره افسانه ای در اسپانیا هم فکر کنید. این جزیره که به جزیره سفید معروف است از مقاصد محبوب گردشگری توریست های سراسر جهان است و در تابستان پر از گردشگر می شود. می خواهیم جزیره رویایی ایبیزا در اسپانیا را به شما معرفی کنیم، در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
سفر به جزایر رویایی اسپانیا
جاذبه های گردشگری اسپانیا

ایبیزا

جزیره ایبیزا (Ibiza island) در سواحل جنوب شرقی اسپانیا قرار دارد و بخشی از مجموعه جزایر بالئارس است. ایبیزا به همراه جزیره کنار خود فرمنترا (Formentra)  جزایر کاج مجمع الجزایر غربی را تشکیل می دهند. بیشترین طول این جزیره ۴۲ کیلومتر،  بزرگ ترین شهر آن سانت آنتونی دی پورت مانی (Sant antony de portmany ) در ساحل غربی و سانتا ایلاریا دس ریو (Santa Eularia des riu) در جنوب شرقی این جزیره است. مثل دیگر جزایر بالئارس، صنعت اصلی در ایبیزا هم گردشگری است و به ویژه شهر ایبیزا و شهر سانت آنتونی دی پورت مانی به داشتن  شب های سرزنده و پر انرژی معروف هستند. بیشتر سطح این جزیره با زمین های کشاورزی سرسبز و قهوه ای روشن پوشیده شده و در بعضی از آن ها گندم، زیتون و … کشت می شود و در برخی دیگر از زمین ها، درختان بومی مثل کاج رشد می کند.

خط ساحلی شمالی و جنوب غربی کوهستانی هستند و بلندترین قله در آنجا قله sa talia است که ۴۷۵ متر بالاتر از سطح دریا است و در منطقه جنوب غربی جزیره قرار دارد.

برخی از قسمت های جزیره و آب های ساحلی آن در لیست میراث فرهنگی یونسکو قرار دارد و فرصت هایی را برای صخره نوردان و اکوتوریسم به وجود آورده اند. این جزیره زیستگاه پرندگان متنوع و مارمولک ها است با این وجود هیچ جانور بزرگی ندارد.

برخی از تالاب های ایبیزا و فرمنترا به عنوان زیستگاه پرندگان آبزی و مهاجر شناسایی شده اند و در آن ها پرندگان مهاجر از سایر کشورها دیده شده است.

ایبیزا جزیره ای صخره ای است و مساحت آن  ۵۷۲٫۵۶ کیلومتر مربع است که ۶ برابر کوچک تر از مایورکا می باشد.

آب و هوا

هوا در تابستان بیش از ۲۰ درجه سانتی گراد و اغلب ۳۰ درجه سانتی گراد است و در طول شب دما به ۲۲ درجه سانتی گراد کاهش می یابد. در فصل زمستان که این جزیره گردشگر ندارد دمای هوا بین ۸ تا ۱۴ درجه سانتی گراد است و در آن معمولا هر ۱۰ سال یک بار برف می بارد.

ساحل ایبیزا

 چه تفریحاتی در ایبیزا انتظار شما را می کشند؟

  • در اطراف شهر ایبیزا جاذبه های سنتی زیادی هست که اغلب گردشگران زمان کافی برای بازدید از آن ها ندارند می توانید به آن ها سر بزنید.
  • پاراسیلینگ کنید و یا قایق بگیرید و در قایق به تماشای مناظر بکر اطراف جزیره مشغول شوید، در اطراف ایبیزا جزایر زیادی هست که می توانید از آن ها هم بازدید کنید.
  • در شمال شهر به دیدن غارهای کان مارکا بروید در این غار دریاچه های زیر زمینی رنگارنگی وجود دارد.
  • اگر در ماه مه به ایبیزا بروید می توانید در فستیوال تئاتر خانوادگی شرکت کنید که در آن ها تئاترهای خیابانی و نمایش های عروسکی برگزار می شود.

منبع: earthobservatory.nasa.gov

با ایستادن در بالای این صخره ها سرگیجه می گیرید!
با ایستادن در بالای این صخره ها سرگیجه می گیرید!
ساختمانی که از بالا به پایین ساخته شده است!
ساختمانی که از بالا به پایین ساخته شده است!
تماشای معماری اسلامی در کوردوبای اسپانیا
تماشای معماری اسلامی در کوردوبای اسپانیا
۹ جاذبه گردشگری بارسلونا اسپانیا
۹ جاذبه گردشگری بارسلونا اسپانیا