بلیط هواپیما

زیباترین جزیره های اقیانوس آرام جنوبی

جزایر اقیانوس آرام جنوبی

آبی چشم نواز دریا، درختان نخل، ساحل زیبا و روزهای آفتابی احتمالا مناظری است که با شنیدن نام جزایر زیبای اقیانوس آرام در ذهنتان مجسم می‌شود. برخی از زیباترین جزایر جهان در این ناحیه وجود دارند اما هر کدام از این زیبایی‌های گرمسیری چیزی متفاوت را به شما ارائه می‌دهند. در زنجیره‌ای از جزایر پلینزی مانند ساموآ، جزایر کوک و پلینزی فرانسه شما دریاچه های آبی روشن، صخره های مرجانی غنی از ماهی و سواحل خیره کننده با ماسه های نرم و ابریشمی را تجربه خواهید کرد. جزایر ملانزی مانند فیجی، ونابئو و کالدونیای تجربه مشابهی دارند اما با فرهنگ های متمایز خودشان این مناظر نمایان هستند. با الی گشت باشید تا به شما چند جزیره‌ی زیبا در این اقیانوس را نشان دهیم.

جزایر زیبای اقیانوس آرام

جزیره اسپیریتو سانتو

مطالب مرتبط:
سفر به بزرگترین جزیره دریای کاراییب، کوبا + ویدیو
۷ جزیره ای که حتما باید به آن سفر کنید!

بزرگترین جزیره واناتو، به نام اسپیریتو سانتو یکی از زیباترین جزایر در اقیانوس آرام جنوبی و یک مقصد برتر برای ماجراجویان است. کشتی های شکسته، صخره ها و سواحل زیبا جاذبه های برتر در اینجا هستند و ماجراجویی در جنگل نیز در این لیست قرار دارند. ساحل های این جزیره با شن های نرم و آب های شفاف بسیار جذاب هستد. شما می توانید در دریای مرجانی غواصی کنید و همچنین بناهای معروفی از جنگ جهانی دوم را ببینید. یکی از بزرگترین ماجراجویی های جزیره، بازدید از غار معروفی است که شامل پیاده روی در جنگل، عبور از پل های بامبو، داخل شدن به غار و شنا در میان آب های خروشان است. این جزیره همچنین به خاطر حفره‌های آبی زیبای آن شناخته می شود، جایی که از حوزه های آب شیرین از طریق لایه های سنگ آهک، آب به صورت حباب بیرون می زند. شما همچنین می توانید در امتداد ساحل اسب سواری کنید.

جزیره اسپیریتو سانتو

جزایر کوک، آیتوتاکی

آیتوتامی، یکی از زیباترین تالاب های جنوب اقیانوس آرام، یک جواهر پر ارزش است. جزایر کوک، نزدیک به نیوزیلند بین پلینزی فرانسه و ساموئل قرار دارد. آیتوتاکی در این زنجیره دومین جزیره ای است که بیشترین بازدید را دارد و با پروازی ۴۵ دقیقه ای از راروتوگنا قابل دسترسی است. در انتهای شمالی ترین، جزیره آیتوتاکی در اطراف تالاب وجود دارد، جایی که خالی از سکنه است و آب های شفافش بسیار قابل توجه است. شما می توانید برای یک گشت نیم روزه به این ساحل زیبا بیایید و احساسی شبیه به رابینسون کروزوئه داشته باشید!

جزایر کوک، آیتوتاکی

جزیره ساموآ

ساموآ یکی از رازهای اقیانوس آرام جنوبی است. این جزیره باور نکردنی با زیبایی های خیره کننده اش در قلب پولینزی جای دارد. جزیره ساموآ با مناظر زیبای گرمسیری از یک فوران آتشفشانی متولد شده که در آن تپه های تیز و جزایر سنگی ناهموار به وجود آمده است. جنگل های هیجان انگیز در دامنه‌ی تپه ها پنهان شده اند، از صخره ها آبشارهای زیبا نمایانند و صخره های مرجانی زیبایی این جزیره را دوچندان می کنند. علاوه بر این همه شگفتی های طبیعی، مهمان نوازی گرم مردم محلی، که هنوز هم به شدت به ارزش و آداب و رسوم سنتی خود معتقدند بسیار تحسین برنگیز است.

ورزش های آبی در ساموآ شامل غواصی، شیرجه، ماهیگیری و قایقرانی با کایاک می‌باشد. موج‌سواری نیز بسیار هیجان انگیز است اما به دلیل صخره های خطرناک بیشتر به حرفه‌ای‌ها توصیه می باشد.

جزیره ساموآ

پالائو

پالائو جزو مقصدهای برتر ورزش شیرجه در جهان می باشد. از بالا که به آن نگاه کنیم، ۵۰۰ جزیره پالائو برای مطالعه توپوگرافی بسیار خوب هستند و در داخل دریای فیروزه ای آن، دنیای بسیار زیبایی از آبزیان وجود دارد. داخل این دریا تنوع موجودات آبزی بسیار زیاد است، از جمله آن ها می توان به لاکپشت ها، مارماهی و حلزون بزرگ نام برد. پالائو همچنین به دلیل بقایایی از جنگ جهانی دوم و دیوار نگملیس که محل بسیار خوبی برای شیرجه است معروف می باشد. نصف بیشتر جزیره با جنگل های بومی پرشده و شما می توانید در میان جنگل ها، صخره ها و آبشارها طبیعت گردی کنید. بزرگترین شهر پالائو، به نام کورور نیز دارای موزه های دیدنی و بناهایی از جنگ جهانی دوم می باشد. یکی از بهترین فعالیت هایی که در پالائو انتظارتان را می کشد، قایق سواری به سمت جزایر سنگی است که شما می توانید در آنجا غواصی کنید یا در ساحل زیبایش از آفتاب دلچسب استفاده کنید.

پالائو

جزایر شرقی (راپا نوی)، شیلی

یکی از جزایر بی نظیری خالی از جزایر شرقی نام دارند که زیبایی منحصر به فردی را به شما ارائه می دهند. این منطقه محبوب اکوتوریسم به شیلی تعلق دارد، اما بیش از ۳۷۰۰ کیلومتر به سمت شرق در جنوب شرقی اقیانوس آرام است و ریشه های عمیق پولینزی در آن قابل مشاهده می‌باشد. مناظر جزیره عمدتا از گنبدهای آتشفشانی درست شده و با پس زمینه ی آبی درخشان بسیار دیدنی هستند. بخش عمده جزایر شرقی به عنوان پارک ملی رپا نویی که ثبت میراث جهانی ثبت شده، محافظت می شود. جاذبه های باستان شناسی و طبیعی، از جمله غارها؛ آتشفشان ها، مسیرهای پیاده روی؛ موزه های معروف و … از جاذبه های این جزایر می باشند. مجسمه های عظیم سنگی نیز، که توسط مردم رپا نویی از قرن دهم تا شانزدهم ایجاد شده، به زیبایی های پر جنب و جوش این جزیره اضافه کرده است. دوچرخه سواری، پیاده روی و اسب سواری همه شیوه های محبوبی برای کشف جزیره است. کارهایی که می توانید در این جا انجام دهید غواصی و گشت و گذار در میان جزیره می باشد.

جزایر شرقی (راپا نوی)، شیلی

جزیره لورد هاوو، استرالیا

جزیره لرد هووای آرام و دست نخورده که جزو لیست میراث جهانیست، سیاستی دارد که ب تعداد مشخصی از گردشگران هر روز اجازه ورود می دهد و این امر به دلیل آن است سواحل آن دچار تخریب نشوند. امروزه تقریبا دو سوم جزیره محافظت می شود. در اینجا می توانید به ساحل زیبا و شنی دسترسی پیدا کنید و به دریانوردی، شنا و تماشای ماهی های رنگارنگ در ساحل ناد بپردازید.

جزیره لورد هاوو، استرالیا

همچنین اگر به طبیعت گردی علاقه مندید به جنگل‌های جزیره بروید، منظره و گونه های متفاوتی از پرندگان را تماشا کنید. در این جزیره، یکی از محبوب ترین چیزهایی که باید انجام شود، صعود به قله ۸۷۵ متری آن مینت گور است.

منبع: planetware.com

برج های طبل و ناقوس در پکن
برج های طبل و ناقوس در پکن
۴ خیابان معروف در مادرید
۴ خیابان معروف در مادرید
گشتی در جاذبه های فرهنگی بلغارستان فقط چند دقیقه!
گشتی در جاذبه های فرهنگی بلغارستان فقط چند دقیقه!
معرفی کامل شهر مریوان و بهترین جاذبه های آن + آدرس
معرفی کامل شهر مریوان و بهترین جاذبه های آن + آدرس