سفری هیجان انگیز به جشنواره های برف و یخ

سفر به سرزمین هایی از یخ و برف در ابتدا شاید نظر شما را جلب نکند ولی با شناخت بهتر از فستیوالهای در حال برگزاری با رویدادهایی فوق العاده مواجه خواهید شد .پس در الی گشت همراه ما باشید.

۱٫ جشنواره موسیقی یخ

Geilo, Norway.Jan 2016
نوازندگان از تمام گوشه و کنار جهان در نیمه راه بین اسلو و برگن در اولین ماه کامل از سال در حرکتی بنام”ستایش از طبیعت ” جمع می شوند . از گیتار و ویولن تا چنگ و طبل  همه از یخ محلی ساخته می شود. کیفیت یخ از زمستانی تا زمستانی دیگر متفاوت و صداهای تولید شده توسط ابزار ،بسته به درجه حرارت متفاوت است همین موضوع باعث می شود هر کنسرت منحصر به فرد باشد.

Ice Music Festival

۲٫جشنواره بین المللی مجسمه سازی یخ و برف هاربین

Harbin, Heilongjiang, China. Feb 2016
هاربین در شمال شرق چین میزبان بزرگترین جشنواره یخ در جهان است. مجسمه سازان از سال ۱۹۶۳ برای ایجاد بزرگترین و عجیب و غریب ترین هنر یخ بر روی این سیاره با یکدیگر رقابت می کنند.

Harbin International Ice and Snow Sculpture Festival

۳٫ جشنواره برف ساپورو

Sapporo, Japan.Feb 2016
از زمانیکه که شش تن از دانش آموزان مدرسه ای محلی در سال ۱۹۵۰، شش مجسمه برفی در پارک Odori ساختند تا به امروز این جشنواره دارای تعدادی گالری جهت نمایش جشنواره های پیشین و میزبان بیش از ۲ میلیون بازدید کننده در هر سال است.

Sapporo Snow Festival

۴٫ جشنواره یخ Hwacheon Sancheoneo

Hwacheon County, South Korea.Feb 2016
مجسمه های یخی قابل توجهی در جشنواره Sancheoneo Hwacheon ، در این گوشه دور افتاده از کره جنوبی وجود دارد. اما صادقانه بگویم،در این مکان بیش از یک میلیون بازدید کننده مشغول ماهیگیری می شوند بطوریکه با ایجاد سوراخ در یخ های ضخیم رودخانه Bukhangang شانس خود را برای گرفتن ماهی قزا آلا با دست خالی امتحان می کنند و در کنار آن از رویدادهای فرهنگی متفاوتی لذت می برند.

Hwacheon County, South Korea

۵٫جشنواره مجسمه سازی یخ سرزمین عجایب

Bruges, Belgium.Jan 2016
غرب اروپا ممکن است میزبان بزرگی برای یک جشنواره مجسمه سازی یخ در فضای باز نباشد، اما بخوبی توانسته این جشنواره را تداوم بخشد و هر سال از هنرمندان سراسر جهان برای شرکت درجشنواره مجسمه سازی سرزمین عجایب دعوت به عمل آورده تا احساسات و ماجراجویی های خود را به بهترین شکل پیاده سازی کنند.

Ice Wonderland Sculpture Festival

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد