جنگل رویایی الیمستان

جنگل الیمستان در استان مازندران

جنگل «الیمستان» از محبوب ترین جاذبه های طبیعی و مقاصد مورد علاقه ی طبیعت گردان در ایران است که به دلیل امکان سفر یک روزه به آن، افراد زیادی به آن سفر می کنند. اوج زیبایی هر فصل را می توانید در جنگل الیمستان ببینید. جنگل های یک سره سرسبز در تابستان، ترکیب دلنشین طیف رنگ زرد و نارنجی در پاییز، سفیدی مطلق زمستان های آن و چند رنگی آن در بهار، همگی زیبایی منحصر به فردی دارند که بی شک ارزش یک بار دیدن را خواهد داشت. با الی گشت همراه باشید تا شما را به سفری به یکی از خیال انگیز ترین جنگل های ایران در استان مازندران ببریم.

الیمستان در مه
مطالب مرتبط
سفر به جنگل های سیاهکل، همین حالا!
لذت گشت و گذار در جنگل با دوچرخه + ویدئو

«الیما» نام گیاهی شبیه به پیازچه است که افراد بومی معمولا آن را به صورت خام و یا در خورشت مصرف می کنند. جنگل الیمستان هم به دلیل اینکه زادگاه این گیاه و از مناطق اصلی رشد آن محسوب می شود، به این نام شناخته شده است. این گیاه در اردیبهشت ماه رشد می کند و باعث پدید آمدن یکی از زیباترین مناظر این جنگل در فصل بهار می شود. پوشش گیاهی غنی و بی نهایت زیبای این جنگل باعث شده است به آن عنوان «طلای سبز ایران» را بدهند. جنگلی که به داشتن مه های غلیظ و سرسبزی بی انتهایش معروف است. همچنین این جنگل در مسیر صعود قله ی الیمستان با ارتفاع ۲۵۱۰ متر قرار دارد که یکی از زیباترین قلل ایران، برای کوهنوردان به شمار می آید.

قله الیمستان

روستای الیمستان در نزدیکی این جنگل، از روستاهای بکری است که دیدن آن و کمی وقت گذرانی در کوچه باغ هایش، خالی از لطف نخواهد بود. همچنین می توانید تولیدات محلی مثل لبنیات و عسل خالص و طبیعی را از این روستا تهیه کنید و یک سوغاتی کاملا طبیعی و بکر از این منطقه با خودتان ببرید.

این جنگل با داشتن یکی از زیباترین مناظر طبیعی و دشت های پر گل از مقاصد محبوب طبیعت گردی و کمپ زنی است. همچنین از مکان های مورد علاقه ی عکاسان است که بدون شک آنقدر غرق عکاسی از زیبایی های این جنگل می شوند که نمی توانند لحظه ای دوربین شان را زمین بگذارند و مناظر را از چشم خودشان ببینند. خصوصا در فصل های بهار و پاییز که زیبایی آن به اوج خودش می رسد و جشن رنگ در آن برپا می شود.

الیمستان در پاییز

تورهای یک روزه ی زیادی به مقصد الیمستان برگزار می شود و می توانید با انتخاب یکی از آن ها، روز تعطیل تان را دل طبیعتی بی نظیر سپری کنید. اگر هم ترجیح می دهید از شلوغی ها دور باشید می توانید در مناطق بکر تر این جنگل کمپ بزنید و از هوای تازه و منظره ی دیدنی قله دماوند لذت ببرید.

جنگل الیمستان

یکی از جالب ترین دیدنی های این منطقه، گودال های عمیقی در مسیر کوهنوردی این جنگل است که به «پای رستم» معوف است. بومیان معتقدند این گودال ها جای زانوی رستم است و به همین دلیل به آن ها پای رستم می گویند. اما گفته می شود این گودال ها احتمالا در اثر برخورد شهاب سنگ با زمین ایجاد شده اند.

پای رستم

جدا از مناظر طبیعی منحصر به فرد، در اینجا می توانید شاهد زندگی و تردد اسب ها باشید. خبر خوب برای دوست داران اسب این است که می توانید در روستای الیمستان و دشت های اطراف آن این اسب های زیبا و خوشرنگ را ببینید.

برای رسیدن به این جنگل باید ترکیبی از سفر جاده ای و پیاده روی را پیش بگیرید. مسیر دسترسی به جنگل الیمستان، جاده ی چشم نواز هراز است که از طریق آن می توانید به سمت روستای الیمستان رفته واز آنجا تا جنگل را پیاده روی کنید.

نمایی از درختان الیمستان
با بزرگترین دره الوند آشنا شوید!
با بزرگترین دره الوند آشنا شوید!
آشنایی با تپه تاریخی تورنگ تپه گرگان
آشنایی با تپه تاریخی تورنگ تپه گرگان
کویر کاراکال در یزد، زیستگاه گربه سیاه گوش
کویر کاراکال در یزد، زیستگاه گربه سیاه گوش
معرفی شرکت هواپیمایی ایران ایر تور
معرفی شرکت هواپیمایی ایران ایر تور
  1. Avatar
    حامد

    با سلام بنده دیروز برای دیدن روستای الیمستان از تهران حرکت کردم و بعد از ۳ ساعت رانندگی به همراه خانواده به این روستا رسیدیم دیدیم اول روستا یه زنجیر کشیدن و نگهبان داره و اجازه ورود به مردم نمیدهن جنگل ارثر پدریشان هست و مردم عادی حق ورود به اونجا را ندارند بنده با ریس شورا هم که تلفی صحبت کردم اجازه ورود ندادند گفتن اهالی اینجا فقط حق ورود به روستارو دارن . ما بعد ۱۴۰ کیلومتر با همیچین صحنه ای مواجه شدیم پس خواهشا انقدر تو سایتها از این روستای مزخرف تبلیغ نکنید امل جنگاهای کوهستانی بهتری مثل الشرود داره خیلی بهتر از الیمستان هستش با فاصله ۲۰ کیلومتری از این روستای مزخرف

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code