راهنمای حمل و نقل عمومی در آمستردام

حمل و نقل عمومی در آمستردام

آمستردام یکی از شهرهای بسیار زیبای اروپایی است که معمولا کسانی که قصد سفرهای توریسی و ماجراجویی های متفاوت از نوع شهری را دارند، یکی از مقاصدشان شهر آمستردام، پایتخت کشور هلند است. این شهر دارای سیستم حمل و نقل بسیار پیشرفته و مناسبی است و از این رو ما تصمیم داریم که راهنمای عمومی و کلی حمل و نقل عمومی در آمستردام را برای شما بازگو نماییم. در ادامه با ما در الی گشت در مطلب حمل و نقل عمومی در آمستردام همراه باشید.

حمل و نقل عمومی در آمستردام
مطالب مرتبط:
آیا می دانستید آمستردام پایتخت دوچرخه سواری دنیا است!
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی هلند
موزه فضای باز هلند، موزه ای که شبیه پارک است

باید در ابتدا به شما بگوییم که حمل و نقل عمومی در شهر آمستردام بسیار آسان و راحت و البته پیشرفته است. شبکه ی عمومی حمل و نقل عمومی در آمستردام به صورت گسترده ای توسط GVB اداره می ‌شود. این سیستم کنترلی در شهر آمستردام تمامی وسایل حمل و نقل عمومی از جمله وسایلی همچون: قطار، تراموا، مترو، اتوبوس و قایق را کنترل و به نحوی به یکدیگر متصل می سازد. در سفر به شهر آمستردام در نظر داشته باشید که علاوه بر این وسایل حمل و نقل عمومی در آمستردام که برای شما نام بردیم، شما می ‌توانید دوچرخه کرایه کنید و از دوچرخه سواری در شهر زیبای آمستردام که یکی از بهشت های زمینی ماجراجویان دوچرخه سوار است، لذت ببرید.

در ابتدا باید بدانید که با استفاده ی نامحدود از سیستم حمل و نقل عمومی آمستردام با کارت OV می توانید به راحتی از سیستم حمل و نقل عمومی در آمستردام استفاده نمایید. در واقع شما اگر قصد استفاده از سیستم حمل و نقل در آمستردام را دارید، می ‌توانید با استفاده از کارت ‌های تخفیف ov (ov chipcard) که برای مترو، اتوبوس و تراوموا قابل استفاده است، هزینه‌ های رفت و آمد خود را در این شهر کاهش دهید.

آمستردام

نکته ی بسیار مهم برای افرادی که به شهر آمستردام سفر می کنند این است که این کارت ‌ها متفاوتند و از نوع یک ساعته تا نوع روزانه که از یک تا هفت روز اعتبار دارد، می باشند. البته به یاد داشته باشید که تخفیف‌ های حمل و نقل عمومی در آمستردام به صورت روزانه و مدت دار برای بازدید کنندگان وجود دارد.

در واقع بسته به مقدار زمانی که در آمستردام حضور پیدا می کنید، راه‌ های مختلفی برای استفاده از تخفیف‌ های حمل و نقل در آمستردام برای شما وجود دارد. در انتها برخی از این کارت ها را با شرح خدماتشان به شما معرفی خواهیم نمود. و اما می رسیم به کمک های هوشمند و پیشرفته برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در آمستردام. با توجه به این که در سال ۲۰۱۹ میلادی داریم زندگی می کنیم بی شک باید از اپلیکیشن ها و سایت ‌هایی که به شما برای برنامه‌ ریزی در سفر و استفاده از وسایل حمل و نقل در آمستردام کمک می ‌کنند، استفاده نماییم.

مثلا؛ قبل از بازدید از اماکن و جاذبه ‌های آمستردام بهتر است که شما نگاهی هم به سایت‌ های ۹۲۹۲ route planner و GVB بزنید، می تواند به سرعت شما را برای پیدا کردن سریع ‌ترین و راحت‌ ترین راه برای رسیدن به مقصد خود کمک می کند.

حمل و نقل عمومی

البته توجه داشته باشید که برنامه ها و وب سایت های بسیار مفیدتری نیز برای این کار وجود دارد که به شما برای پیدا کردن مسیر خود کمک می‌ کنند و شما می توانید با استفاده از یک جستجو و مطالعه ی حداکثر ۱ ساعته، به نتایج خوبی نائل شوید. اگر می خواهید تا از سیستم حمل و نقل عمومی آمستردام به استفاده از تراموا روی بیاورید، باید بدانید که سیستم توراموای شهر آمستردام در یک توصیف مختصر و کوتاه، بسیار مناسب و خاص است! این وسایل نقلیه به رنگ ‌های سفید و آبی موجود هستند.

درباره ی تراموا آن هم از نوع هلندی و آمستردامیش باید این نکته را بدانید که تراموای آمستردام دارای یک زنگ معروف است که برای مطلع کردن عابران پیاده و دیگر وسیله‌ ها از وجود خود از آن استفاده می ‌شود. در سفرتان به آمستردام حتما این نکته را به خاطر داشته باشید که وسیله ی تراموا یکی از سریع ‌ترین وسیله‌ ها برای رسیدن به مرکز شهر آمستردام است.

اگر هم که از طرفداران استفاده از مترو نه تنها در وسایل حمل و نقل عمومی در آمستردام بلکه حتی در شهر خودتان نیز هستید، باید در این زمینه بدانید که در آمستردام ۴ خط مترو از مرکز به حومه ی شهر کشیده شده است و به عنوان سریع‌ ترین راه برای رسیدن به محله‌ هایی مانند Bijlmer، Amstelveen، Diemen است.

حمل و نقل

یک کمک کوچک در زمینه ی اطلاع از خطوط متروی آمستردام برای شما وجود دارد. شما می توانید برای آگاهی از اطلاعات مترو در آمستردام اپلیکیشن ۹۲۹۲ را دانلود کنید و به صورت کامل و جامع از برنامه ی متروی آمستردام با خبر شوید. و اما می رسیم به اتوبوس آن هم در آمستردام! به هر حال حتما پیش می آید که در طول مدت اقامتتان در آمستردام از اتوبوس نیز به عنوان یکی از وسایل حمل و نقل در آمستردام استفاده نمایید.

باید در زمینه ی اتوبوس های شهر آمستردام این نکته را بدانید که؛ سیستم اتوبوس شهر آمستردام بسیار گسترده است و تمامی محله ‌ها و دیگر نقاط شهر را به یکدیگر متصل می ‌کند. شما باید دقت داشته باشید که دیگر امکان پرداخت کرایه ی اتوبوس به صورت نقد حتی در آمستردام هم برای شما وجود ندارد. شما به جای پول نقد می توانید که از کارت اعتباری یا کارت‌ های تخفیف متعدد در شهر آمستردام برای پرداخت وجه سفرتان استفاده کنید.

شما مجددا می توانید تا اطلاعات مربوط به سیستم اتوبوس آمستردام را در برنامه ی موبایلی ۹۲۹۲ مطالعه و بررسی نمایید. یکی از تفاوت هایی که شهر آمستردام نسبت به دیگر شهرها دارد این است که در این شهر برای حمل و نقل می توان از قایق نیز استفاده کرد.

راهنمای حمل و نقل

قایق‌ های آمستردام به صورت رایگان عابرین و موتور سواران را از رودخانه IJ عبور می ‌دهند. اگر دوست دارید تا از این امکان حمل و نقل بین المللی در آمستردام استفاده کنید، شما می‌ توانید تا این قایق ‌ها را به راحتی در پشت ایستگاه مرکزی آمستردام پیدا کنید. یک بار در مطلبی یه این مسئله اشاره کرده بودیم که شما می توانید تا برای ماجراجویی آن هم با دوچرخه در آمستردام راحتِ راحت باشید!

توجه داشته باشید که دوچرخه سواری در آمستردام بسیار لذت بخش، کارآمد و راحت برای همه، چه اهالی این شهر و چه گردشگران است. در آمستردام میتوان به جرات گفت که بیش از ۹۰ درصد محلی‌ ها از دوچرخه برای رفت و آمدهای روزانه ی خود استفاده می ‌کنند. برای استفاده از این وسیله در آمستردام به دلیل وجود مسیر‌های مخصوص و زمین تخت به راحتی قابل استفاده و امن است. قبل از این که دوچرخه‌ ای را کرایه کنید دستور‌العمل استفاده از آن را بخوانید و همیشه هم دوچرخه را قفل کنید.

کارت

موارد استفاده از OV کارت

  • کارت شهری آمستردام (Amsterdam City Card): بازدید رایگان از جاذبه‌ های شهر و استفاده ی نامحدود از سیستم حمل و نقل عمومی برای ۱ روز، ۲ روز و ۳ روز.
  • کارت GVB (GVB Day Passes): برای ۱ تا ۷ روز قابل دسترس است و از قیمتش از ۷.۵ یورو شروع می ‌شود. برای تراموا، اتوبوس و مترو که توسط GVB اداره می ‌شود، قابل استفاده است. شما می ‌توانید این کارت را از سایت GVB خریداری کنید.
  • کارت Amsterdam & Region Travel Ticket: این کارت برای شما ۲۴، ۴۸ و ۷۲ ساعت کامل استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی برای تمامی وسیله‌ ها که توسط GVB، Connexxion،EBS وNS در آمستردام اداره می ‌شود.
  • کارت سفر آمستردام (Amsterdam Travel Ticket): کارت همه کاره ی حمل و نقل عمومی که برای ۲۴، ۴۸ و ۷۲ ساعت معتبر است. با این کارت به صورت نامحدود می ‌توانید از همه ی وسیله ‌های حمل و نقل استفاده کنید.
  • کارت Old Holland Tour: این هم مانند کارت سفر آمستردام، یک کارت همه کاره است که به شما امکان استفاده ی نامحدود از اتوبوس بین ایستگاه مرکزی آمستردام و Volendam/Edam و Zaanse Schans را برای یک روز می ‌دهد. قیمت این کارت ۱۲.۵ یورو است.
موارد استفاده از OV کارت

آمستردام

از حمل و نقل آمستردام که بگذریم به شرح کوچکی از شهر آمستردام می پردازیم. بخش مرکزی آمستردام بافت فشرده و زیبای قدیمی خود را به خوبی حفظ کرده ‌است و مانند یک موزه ی روباز می باشد، از جذاب ترین جاذبه ‌های گردشگری در شهر آمستردام، قایق‌ سواری در کانال‌ های داخل شهر است که از مقابل بسیاری از ساختمان ‌های زیبای شهر می ‌گذرد. از لحاظ جغرافیایی آمستردام از شرق به دریاچه ی اَیسل مِیر وصل می ‌شود و از غرب از طریق یک کانال کشتیرانی رانی به دریای شمال و آب های آزاد آن نیز راه دارد. بخش اصلی این شهر تاریخی در قرون وسطا به وجود آمد و در قرن ۱۶ نیز آمستردام توسعه یافت و تبدیل به مهم‌ ترین بندر تجاری اروپا شد. در قرون ۱۷ و ۱۸ که دوران شکوفایی اقتصاد استعماری هلند بود، خانه‌ های اعیان نشین بسیاری در حاشیه ی کانال های بیرونی ساخته شدند که بسیاری از آن ها هنوز هم پا برجا هستند. آب و هوا در شهر آمستردام به نسبت معتدل بوده و میزان برف و هوای گرم در این شهر آنچنان آزار دهنده نیست.

معرفی هتل ۵ ستاره ان اچ کالکشن در آمستردام
معرفی هتل ۵ ستاره ان اچ کالکشن در آمستردام
معرفی هتل ۴ ستاره بست وسترن پریمیر کوچر در آمستردام
معرفی هتل ۴ ستاره بست وسترن پریمیر کوچر در آمستردام
قصر سلطنتی آمستردام، از باشکوه ترین قصرهای دنیا
قصر سلطنتی آمستردام، از باشکوه ترین قصرهای دنیا
هلند، سرزمین جاذبه های رنگارنگ
هلند، سرزمین جاذبه های رنگارنگ

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code