بلیط هواپیما

حمل و نقل عمومی در برزیل چگونه است؟

حمل و نقل عمومی در برزیل

حمل و نقل عمومی در برزیل بسیار کارآمد اما مسافت ها طولانی ست. به جز در آمازون که فقط با قایق می شود به آنجا رفت در بقیه قسمت ها بیشتر مسافران برای رفت و آمد از اتوبوس و هواپیما استفاده می کنند. در این کشور رایگان سواری اصلا توصیه نمی شود، هزینه کرایه اتومبیل گران است و سیستم ریلی اش یکپارچه نیست. اگر می خواهید درباره حمل و نقل عمومی در برزیل بیشتر بدانید، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

برزیل

حمل و نقل هوایی

چون برزیل خیلی کشور بزرگی است بهترین راه برای رفتن به شهرهای مختلف آن استفاده از هواپیماست. می توانید به راحتی برای سفر به نقاط مختلف از هواپیما استفاده کنید چون خدمات داخلی هوایی پیشرفته ای دارد. به همه مراکز استان ها و شهرهای بزرگ در طول روز چندین پرواز داخلی انجام می شود و همه ایرلاین ها هم خدمات خوبی دارند. به تازگی هزینه سفرهای هوایی در بعضی از مسیرها بسیار کم و به ارزانی رفت و آمد با اتوبوس شده است (البته به شرطی که رزرو آنلاین داشته باشید).

حمل و نقل هوایی

حمل و نقل ریلی

برزیل ۳۰,۳۷۹ کیلومتر خط ریلی دارد اما این خطوط به صورت سیستمی یکپارچه به هم متصل نیستند. قرار است که در منطقه پانتانال (مرطوب ترین منطقه جنگلی جهان) خدمات ریلی جدیدی برای مسافران معرفی شود.

حمل و نقل با قایق

مهمترین ناحیه ای که در آن از قایق استفاده می کنید ناحیه آمازون است، در رود سائو فرانسیسکو و سواحل اقیانوس اطلس هم از قایق استفاده می شود.

حمل و نقل با قایق

حمل و نقل با اتوبوس

سه نوع اتوبوس استاندارد در برزیل وجود دارد که هر کدام از آن ها را معرفی می کنیم:

اتوبوس comum: این اتوبوس نسبتا آهسته می رود، چندان راحت نیست و خیلی سریع پر می شود.

اتوبوس executive : این اتوبوس نسبت به اتوبوس قبل گران تر و راحت تر است، در طول مسیر برای مسافر گرفتن متوقف نمی شوند به همین دلیل امن تر است.

اتوبوس leito : این اتوبوس که شب ها در بین مراکز شهرها در رفت و آمد است صندلی تاشو، جای پا و سرویس بهداشتی دارد و هزینه کرایه آن دو برابر اتوبوس های معمولی است. برای سفرهایی که بیش از ۱۰۰ کیلومتر مسافت دارند بیشتر اتوبوس ها سرویس بهداشتی دارند. تهویه اتوبوس ها در طول شب روشن است به همین دلیل فضای داخل اتوبوس خیلی خنک می شود اگر می خواهید سوار این اتوبوس ها شوید حتما همراه خودتان پتو و لباس گرم داشته باشید. این اتوبوس در طول مسیر معمولا هر ۲ تا ۴ ساعت یک بار برای استراحت و غذا خوردن متوقف می شود.

اتوبوس

کرایه اتومبیل

هزینه کرایه اتومیبل گران است و برای این کار باید حداقل ۲۱ سال سن و کارت اعتباری داشته باشید. گاهی وقت ها با استفاده از کارت اعتباری به طور خودکار مشمول خدمات بیمه هم می شوید. قبل از کرایه اتومبیل حتما بدنه آن را خوب چک کنید تا صدمات قبلی به گردن شما نیفتد!

منبع: footprinttravelguides.com

سواحل شهر ریودوژانیرو (بخش اول)
سواحل شهر ریودوژانیرو (بخش اول)
شهر عجایب، ریودوژانیرو
شهر عجایب، ریودوژانیرو
جاذبه های گردشگری برتر شهر سالوادور در برزیل
جاذبه های گردشگری برتر شهر سالوادور در برزیل
شهر کوریتیبا در برزیل، نمونه ای موفق از شهرسازی مدرن
شهر کوریتیبا در برزیل، نمونه ای موفق از شهرسازی مدرن