چطور حیوانات خانگی را با خود به سفر ببریم؟

با لحاظ کردن این نکات، حیوان خانگیتان را هم به راحتی با خود به سفر ببرید

اینکه حیوان خانگی خودتان را با خود به سفر ببرید شاید کار سختی به نظر برسد، ولی در عمل واقعاً‌ کار آسانی است. در واقع اگر سیاست های شرکت های هواپیمایی در قبال حیوانات خانگی، هتل هایی که حیوانات خانگی را هم پذیرش می کنند و تمام چیزهایی که حیوان شما نیاز دارد را بدانید،‌دیگر مشکلی نخواهید داشت و نیازی به استرس داشتن هم نیست. با الی گشت همراه باشید تا برخی از نکاتی مهم در مورد داشتن حیوان خانگی در سفر را بدانید و به راحتی بتوانید حیوان خانگیتان را با خود به سفر ببرید.

حیوان خانگی در سفر

در مورد شرکت های هواپیمایی و اینکه به چه حیواناتی اجازه پرواز می‌دهند جستجو کنید

اگرچه دستورالعمل هایی برای شرکت های هواپیمایی در مورد چگونه پذیرش حیوانات خانگی و نوع این حیوانات وجود دارد ولی با این حال این شرکت ها سیاست های خاص خود را در قبال این جانداران دارند. برای مثال، شرکت هواپیمایی یونایتد، به گربه های اهلی، سگ های کوچک،‌ خرگوش ها و پرندگان اجازه ی پرواز و حضور در کابین را می دهد. بعضی شرکت ها ممکن است فقط به نوع خاصی از سگ و یا گربه ها این اجازه را بدهند و برخی دیگر هم به صورت کلی حضور حیوانات خانگی در کابین پرواز را ممنوع کرده اند. بنابراین هنگام خرید بلیط، کمی تحقیق کنید تا بدانید این شرکت به شما اجازه ی بردن حیوانتان را هم می دهد یا خیر.

در مورد قوانین مربوط به حیوانات خانگی در مقصد مورد نظارتان تحقیق کنید

مطالب مرتبط:
چگونه گربه خانگی خود را به سفر هوایی ببرم؟!
نکات کاربردی در سفر

علاوه بر اینکه قوانین مربوط به شرکت های هواپیمایی مهم هستند، قوانین مقصد مورد نظر هم بسیار مهم است؛ بخصوص وقتی که به یک کشور جدید سفر می کنید. در برخی از کشورها،‌ در هنگام ورود حیوان شما را قرنطینه می کنند و مدارک و تاییدهای مختلفی (بیشتر از تایید پزشکی) نیاز دارید تا حیوان خود را آزاد کنید. البته قوانین دیگری هم ممکن است در مورد پارک هایی که مخصوص حیوانات هستند، تمیز کردن فضولات این حیوانات و … موجود باشد و در هر کشوری متفاوت باشد.

مدارک تایید دامپزشکی و واکسیناسیون حیوان خانگی شما به روز باشد

این مورد شاید مهم‌ترین بخش سفر با حیوانات خانگی است.اگر مدارک مربوط به واکسیناسیون و تاییدات سلامت حیوان خود را نداشته باشید،‌ حیوان شما اجازه ی پرواز پیدا نخواهد کرد. البته برخورد و سیاست های مختلف در قبال این موضوع ممکن است بسته به شرکت هواپیمایی و مقصد مورد نظر متفاوت باشد. بنابراین، قبل از سفر به جستجو کافی بپردازید و حیوان خانگی خود را حتماً‌ به دامپزشکی ببرید و تایید سلامت او را دریافت کنید.

حیوان خانگی در سفر

مدارک شناسایی و برچسب‌های لازم برای حیوان خانگی خود را داشته باشید

وقتی حیوان خانگی خود را با خودتان به سفر می برید، به همراه داشتن مدارک شناسایی آن امری ضروری است. این مدارک شامل برچسب های اسم، شماره تماس و شهر شما می شود که این برچسب ها را یا می توانید روی حامل آن ها بچسبانید. حتی خیلی از کشورها امروزه داشتن میکروچیپ های حامل اطلاعات حیوان خانگی شما را ضروری می دانند.

یک حامل امن و راحت برای حیوان خانگی خود داشته باشید

همانطور که پیش تر بیان شد، بعضی از شرکت های هواپیمایی اجازه ی ورود حیوانات خانگی به داخل کابین پرواز را می دهند و برخی دیگر هم این اجازه را نمی دهند و باید حیوان خود را به بخش بار بفرستید. بنابراین، بسته به شرایط حامل خود را انتخاب کنید. این حامل باید امن باشد و فضای کافی برای حرکت حیوان و جابجایی آن را هم داشته باشد.

حیوان خانگی در سفر

به دنبال هتل هایی بگردید که اجازه ورود به حیوانات را هم می دهند

اگرچه خیلی از هتل ها در تبلیغات خود می گویند که حیوانات خانگی شما را هم پذیرش می کنند و امکانات ویژه برای آن ها دارند،‌ ولی در واقع تنها چندتای آن ها واقعاً‌ اینطور هستند و این امکانات را در اختیارتان قرار میدهند. بنابراین دنبال هتل هایی بگردید که غذاهای مخصوص حیوانات خانگی و یا محل های مخصوص نگهداری آن ها را دارند.

حیات وحش و طبیعت بکر کاستاریکا + ویدیو
زوزه کشیدن یک کایوت – عکس روز نشنال جئوگرافیک
در این باغ پنانگ پروانه های رنگارنگ ببینید!
چطور یک فیل ۵ تنی را با هواپیما جابه جا می کنند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code