بلیط هواپیما

خاص ترین جاذبه هایی که شما را به ترکیه می کشاند

ترکیه با جاذبه های دوست داشتنی اش

ترکیه یکی از دیدنی ‌ترین کشورها برای گردشگری است. قرار بود ما تنها سه هفته و نیم در این کشور اقامت داشته باشیم؛ اما پنج هفته در آنجا ماندیم! موارد دیدنی زیادی در این کشور جالب وجود دارند که در ادامه پنج جاذبه گردشگری ترکیه را با الی گشت مرور می‌کنیم:

مطالب مرتبط:
عروس پنبه ای ترکیه در صدر جاذبه های گردشگری
۱۰ واقعیت درباره ترکیه که شما را غافلگیر می کند

مردم ترکیه

۱. مردم

درست است که ما در مورد هر کشوری که صحبت می ‌کنیم، می‌ گوییم مردم آنجا بهترین مردم جهان هستند، اما مردم ترکیه واقعاً در زمره مهمان ‌نوازترین مردم جهان می‌ باشند. آنها تمام تلاش خود را می ‌کنند تا به غریبه‌ ها کمک کنند؛ آنها را یک چای میهمان می ‌کنند یا از آنها برای ناهار دعوت به عمل می ‌آورند. امکان نداشت در ایستگاه اتوبوس بنشینیم و کسی پیش ما نیاید و سر صحبت را باز نکند و ما را با یک چای مهمان نکند. از ترک ‌ها گرفته تا کردها و هر کس دیگر، مردم ترکیه از مهربان ‌ترین مردم جهان هستند.

غذای ترکی

۲. غذا

ترکیه غذاهای بسیار خوشمزه ‌ای دارد. این کشور که از خاورمیانه، آسیا و اروپا تأثیر پذیرفته، بهترین غذاهایی را که تا حالا دیده ‌ایم، در خود دارد. کباب، خورشت، آش، پیتزا، نان و خوراک‌ های خاص منطقه‌ ای، همگی عالی هستند. حتماً می ‌پرسید بهترین قسمت این پذیرایی کدام است؟ بهتر است بدانید بیشتر این غذاها با پیش ‌غذا، سالاد، سوپ، نان و معمولاً یک چای رایگان در انتهای غذا سرو می ‌شوند.

۳. ماجراجویی

ماجراجویی در این کشور پهناور کار ساده ‌ای است. ترکیه دارای جاذبه‌ های خاص خودش است و شما می ‌توانید به هر گوشه ‌ای از آن بروید؛ حتی می ‌توانید سوار یک اتوبوس شوید و به صورت تصادفی به شهری بروید که هیچ کسی آنجا نمی ‌رود و در این حالت است که مهمان ‌نوازی واقعی مردم ترکیه خود را نشان خواهد داد. قسمت شرقی ترکیه تقریباً عاری از گردشگر است و در عین حال دارای بهترین غذاها، مردم و مناظر می ‌باشد! ما پیشنهاد می‌ کنیم از افراد محلی بپرسید که کجا بروید و به توصیه آنان عمل نمایید. چرا که افراد محلی عادت دارند بهترین مکان ها و در عین حال کمتر شناخته تر شده ها را به شما معرفی کنند، به طوریکه با ورود به آن مکان ها به خوبی متوجه می شوید که قبل از این شاید از آن کمتر شنیده باشید و نظیرش را دیده باشید.

قلیون ترکیه

۴. قلیان کشیدن (Nargile)

حتی اگر اهل دود هم نباشید (مثل ما)، شاید دوست داشته باشید در یک چای خانه یا یک کافه در کنار افراد بنشینید. این افراد همیشه برای کشیدن قلیان، از تنباکوهای طعم ‌دار استفاده می‌ کنند. به آنها بپیوندید، با آنها گرم بگیرید و همان کاری را که می‌ کنند، انجام بدهید! مطمئن باشید با یک بار یا چند بار کشیدن قلیان در کنار این مردم خونگرم سلامت شما تهدید نخواهد شد و حتی زمانی که از پیش آن ها بر می گردید به راحتی متوجه خواهید شد، تا چه اندازه روحیه سرزنده تر و شاداب تری پیدا کرده اید.

مخروبه های آنی

۵. خرابه ‌های انی (Ani)

این خرابه ‌های باستانی و متروکه، در بخش شرقی ترکیه و درست در مرز ارمنستان قرار دارند. مناظر آن بسیار جالب هستند و خرابه‌ ها هم در وضعیت بسیار تماشایی قرار دارند. با قدم زدن در این خرابه ها گویی در تاریخی برگشت ناپذیر پا گذاشته و با پیشینیان زمزمه خواهید کرد.

معرفی هتل ۴ ستاره گرند گولسوی در استانبول
معرفی هتل ۴ ستاره گرند گولسوی در استانبول
راهنمای متروی استانبول
راهنمای متروی استانبول
مرکز خرید ونیزیا، ونیز را در استانبول تماشا کنید!
مرکز خرید ونیزیا، ونیز را در استانبول تماشا کنید!
معرفی هتل هیلتون بسفر استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل هیلتون بسفر استانبول | ۵ ستاره