خیلی ها آرزوی راه رفتن روی این پل ها را دارند!

پل های زیبا

پل را برای اتصال بین دو نقطه می سازنند تا به راحتی بتوان برای رد شدن از جاههایی مثل دریا، رودخانه و کوه ها از روی پل عبور کرد. بعضی از پل ها آنقدر معماری زیبایی دارند که مثل یک جاذبه گردشگری محلی برای بازدید گردشگران می شوند، علاوه بر پل های مدرن هنوز هم از زمان های قدیم پل های زیبایی به جا مانده که با دیدن آن ها محو زیبایی شان می شویم با الی گشت همراه باشید تا بعضی از این پل های زیبای جهان را به شما معرفی کنیم.

مطالب مرتبط:
می خواهید خوشبخت شوید؟ از این پل عبور کنید
پل آسمانی سوچی؛ پلی که باید از روی آن پرید

پل هلیکس؛ سنگاپور

پلی که بر روی رودخانه سنگاپور قرار گرفته به دلیل شکل طراحی آن که شبیه ساختار دی ان ای است منحصربفرد می باشد این پل که در سال ۲۰۱۰ افتتاح شد بیشتر از فولاد تشکیل شده و در شب روی آن با چراغ های ال ای دی روشن می شود که خاص بودن آن را تکمیل می کند.

پل هلیکس

پل چپل؛ سوئیس

پل چپل در سال ۱۳۳۳ در شهر لوسرن بر روی رودخانه ریوس ساخته شد.  این پل قدیمی ترین پل چوبی سرپوشیده اروپا است، داخل پل با نقاشی های قرن ۱۷ که طراحی وقایع تاریخی این شهر بود تزئین شده است اما بیشتر آن ها در آتش سوزی ۲۰ سال پیش نابود شد، حدود ۲/۳ پل و ۸۵ نقاشی از ۱۱۰ تا از بین رفتند که تاریخ بعضی از آن ها به سال ۱۶۱۱ برمی گشت، فقط ۲۵ عدد از آن نقاشی ها نجات پیدا کردند و پل یک سال بعد دوباره ساخته شد.

پل رولینگ؛ انگلیس

پل منحصر بفرد رولینگ در پدینگتون لندن قرار دارد، چیزی که این پل را خاص و ویژه کرده است این است که هر جمعه شکل هشت ضلعی آن باز می شود و به شکل پل در می آید و در روزهای دیگر هفته به صورت بسته باقی می ماند، این پل که از نظر طراحی بسیار جالب است در سال ۲۰۰۴ افتتاح شد و طراحی آن را توماس هترویک بر عهده داشت کسی که مشعل المپیک و پارا المپی ۲۰۰۸ لندن ر طراحی کرده بود.

پل رولینگ

پل هوایی لنکاوی؛ مالزی

برای رسیدن به این پل هوایی می توان از تله کابین استفاده کرد. ارتفاع این پل ۷۰۰ متر بالاتر از سطح دریا و طول و عرض آن به ترتیب ۷۰۰ و ۱٫۸ متر است. وقتی با تله کابین از کوه ها بالا می روید پل فرصت این را به گردشگران می دهد که یکی از زیباترین مناظر کوه های مالزی و جنگل های بارانی را ببینند.

پل استاری موست؛ بوسنی

پل استاری موست در سال ۱۵۶۶ ساخته شد و در جنگ ۱۹۹۳ بوسنی ویران شد، بیش از ۱۶ میلیون دلار برای ساخت دوباره این پل و سختمان های اطرافش خرج شد تا اینکه بالاخره در سال ۲۰۰۴ تعمیر و به روی عموم باز گشت. برای مردم محلی پریدن از روی پل به داخل رودخانه تبدیل به سنت شده است، همچنین این پل در میراث جهانی ثبت شده است.

پل ریالتو؛ ایتالیا

ریالتو از دیگر پل های قدیمی است که در قرن ۱۵ ساخته شد و از روی کانال گراند ونیز رد می شود، این پل در واقع  در سال ۱۸۸۱ ساخته شده بود و فقط برای رد شدن از یک طرف به طرف دیگر کانال استفاده می شد تا اینکه در سال ۱۵۵۱ تصمیم گرفته شد که این پل را بزرگ تر کنند، برای طراحی دوباره پل قرار بود از بهترین معماران تاریخ مثل میکا آنژ و آندرا استفاده شود اما در نهایت آنتونیو دی پونته آن را دوباره طراحی کرد. خیلی از معماران نسبت به کار این معمار شک و تردید داشتند و پیش بینی کرده بودند که پروژه پل به شکست می خورد اما این معمار تا به امروز منتقدان را به مبارزه طلبیده است. معماری پینجره های کلاسیک پل به جذابیت آن افروده است و تا قرن ۱۹ این پل تنها پلی بود که بر روی کانال گرند بود و تنها راه ارتباطی بین دو سمت ونیس بود تا اینکه پل های جدیدتری بر روی این کانال سخته شد.

پل ریالتو

منبع: list25.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code