بلیط هواپیما

خانه مریم مقدس در شهر افسوس

خانه مریم مقدس در افسوس کوش آداسی

کوش آداسی شهر ساحلی ترکیه فقط سواحل زیبا ندارد، در این شهر مساجد و مکان های مذهبی زیادی هم وجود دارد، یکی از این جاهای مذهبی، خانه مریم مقدس است. زیارتگاهی برای مردم کاتولیک و مسلمان که در کوه بلبل در نزدیکی افسوس، در ۷ کیلومتری سلکوک ترکیه قرار دارد. گفته می شود که حضرت مریم بعد از مرگ و قیام حضرت عیسی در این خانه زندگی می کرده است. این خانه مکانی مقدس است و کسانی که به زیارت آن می روند باید لباس هایی مناسب و پاکیزه بپوشند، اگر می خواهید از این خانه بیشتر بدانید در ادامه با الی گشت همراه باشید.

خانه مریم مقدس در افسوس

تاریخچه خانه مریم مقدس

محل این خانه برای مدت ها ناشناخته بود تا اینکه یک راهب آلمانی توانست به طور معجزه آسایی آدرس و محل دقیق این خانه را مشخص کند، آدرسی که او داد را دنبال کردند و دقیقا به همین خانه رسیدند، این محل برای قرن هاست که هم از جانب مسلمانان و هم مسیحیان مورد احترام است، خرابه های این خانه در سال ۱۸۹۲ توسط «پیر پولین» و «یونگ» پیدا شد و در دهه ۱۹۵۰ به صورت یک زیارتگاه با کلیسای کوچک بازسازی شد، امروزه زوار زیادی از راه دور به زیارت این خانه می روند تا از آب چشمه نزدیک آن که گفته می شود خاصیت شفادهنگی دارد بنوشند و از تماشای شکل مخروطی قله این کوه لذت ببرند. هر سال در ۱۵ آگوست برای حضرت مریم در این محل مراسم بزرگداشتی گرفته می شود. از قبل شخصی به نام «کاترین امریچ» پیش بینی کرده بود که خانه مریم مقدس بعدها در شهر افسوس کشف خواهد شد، او حتی توصیفات دقیقی هم از این خانه داده بود : که این خانه از سنگ های مستطیلی ساخته شده، پنجره های آن نزدیک پشت بام هستند، از دو بخش تشکیل شده و در وسط آن هم یک اجاق وجود دارد. بعدها هم محل دقیق درب و شکل دودکش را توصیف کرده بود.

حیاط خانه مریم مقدس

بازدید از زیارتگاه

برای رفتن به این خانه هیچ وسیله حمل و نقل عمومی و منظمی وجود ندارد، به همین دلیل باید از ماشین شخصی، تاکسی و یا تور استفاده کنید که قیمت تاکسی آن ۶۰ لیر ترکیه است، این خانه هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۷ شب باز است و هزینه ورودی برای بازدید از آن ۱۳ دلار و برای مردم محلی ۳ دلار است، بعضی از کسانی که به این محل آمده اند ادعا دارند که در آنجا برای آن ها معجزاتی اتفاق افتاده است. با اینکه سه پاپ اعظم تاکنون به این کلیسا آمده اند اما هرگز کسی به طور رسمی ادعا نکرد که این کلیسا، خانه واقعی حضرت مریم است، هر چند که پاپ پل ششم در بازدید از آن در سال ۱۹۶۷ اعتبار این محل را تایید کرد، پاپ جان پل دوم در سال ۱۹۷۹ و اخیرا پاپ بندیکت شانزدهم در سال ۲۰۰۶ به این کلیسا رفتند.

مجسمه حضرت مریم

آب مقدس

می توانید از این محل یک بطری کوچک آب مقدس بخرید، در خانه مریم مقدس سه فواره آب قرار دارد که گردشگران، این آب مقدس را به سر و صورت خود می زنند، اگر همراه خود بطری آب داشته باشید می توانید مقداری از این آب را رایگان با خود ببرید.

دیوار آرزو

اگر به خانه مریم مقدس رفتید آرزوها و دعاهای خود را روی تکه کوچکی کاغذ بنویسید و در داخل شکاف های کوچک این دیوار بگذارید به این امید که مریم مقدس با مهربانی دعای شما را مستجاب کند.

منبع: ephesus.us  و smartertravel.com

اسرار دخمه زرتشتیان در یزد
اسرار دخمه زرتشتیان در یزد
آیا از حقایق برج ایفل در پاریس با خبرید؟
آیا از حقایق برج ایفل در پاریس با خبرید؟
عطر بهار نارنج های شیراز در باغ دلگشا
عطر بهار نارنج های شیراز در باغ دلگشا
ساختمان پارلمان بوداپست، نماد ملی مجارستان
ساختمان پارلمان بوداپست، نماد ملی مجارستان