بلیط هواپیما

خاورمیانه، نگین مقاصد گردشگری جهان

آشنایی با مقاصد گردشگری خاورمیانه

خاورمیانه همیشه داغ جنگ و مصیبت را بر چهره داشته است، اما با این حال روح صلح و آشتی برقرار در این منطقه، آسایش خیال را برای مسافران کشورهای خاورمیانه تضمین کرده و تمدن و تاریخ باستانی در کنار شرایط اقلیمی فوق العاده باعث شده است تا مناطق توریستی خاورمیانه چون نگینی بر تمامی مقاصد گردشگری جهان بدرخشد. با الی گشت همراه باشید تا از مقاصد گردشگری کشورهای خاورمیانه بیشتر برایتان بگوئیم.

خاورمیانه

دبی، امارات

دبی شهری است متعلق به آینده و حال. شهری که همیشه در رقابت حرف باارزش‌تری برای گفتن دارد. این شهر با دارا بودن بزرگترین هتل دنیا امیدوار است به یک ابرشهر بزرگ و مدرن تبدیل شود. در حال حاضر نیز این شهر جزء مقاصد اصلی گردشگری جهان به شمار می رود. رفتن به دبی به مانند سفر به آینده خواهد بود.

شیراز، ایران

شیراز شهر شکوه تاریخ و ادبیات، شهری با فرهنگ و تمدن چندین هزار ساله که به گل‌ها، سعدی و حافظش مشهور است. شیراز نماینده‌ تمام عیار فرهنگ ایرانی است، فرهنگی که سالانه گردشگران زیادی را چه از داخل و چه خارج از کشور به این شهر جذب می کند. بهترین فصل سفر به شیراز، بهار و به خصوص اردیبهشت ماه است.

قاهره، مصر

فعلا چندان جای امنی برای یک سفر راحت نیست اما قاهره در گذشته یکی از بهترین مقاصد گردشگری منطقه و البته جهان بوده و امیدواریم دوباره بتواند جانی تازه بگیرد. رود نیل، معماری پاریسی مرکز شهر، اهرام ثلاثه و البته موزه‌ی مصر، قاهره را به یک مقصد پرطرفدار برای گردشگران جهان تبدیل کرده‌اند.

استانبول، ترکیه

فرقی نمی‌کند به کدام بخش شهر سفر می کنید، اروپایی یا آسیایی هر دوی شا جاذبه‌های خاصی برای ارائه به گردشگران دارند. متأسفانه این شهر نیز در حال حاضر فضای ایمنی برای یک گردشگر محسوب نمی شود اما امیدواریم به زودی صلح و آرامش به این شهر بازگردد. این شهر ۱۶ قرن پایتخت امپراطوری بوده که آثار معماری باشکوهی از آن دوران برجای مانده است. تنگه‌ی به سفر، مساجد خیره‌کننده، تنوع فرهنگی و مذهبی همگی استانبول را نه تنها در خاورمیانه بلکه در کل جهان به یکی از بهترین ها تبدیل کرده اند.

مسجد ایاصوفیه در ترکیه

ابوظبی، امارات

پایتخت امارات از آن شهرهایی است که به شدت در تلاش است تا به پایتخت فرهنگی خاورمیانه تبدیل شود. به همین دلیل در حال ساخ نسخه‌های دیگری از موزه‌های لوور و گوگنهایم است. ابوظبی در یک مجمع الجزایر قرار گرفته و به دلیل دارا بودن آسمان‌خراش‌های متعدد و یکی از بزرگ‌ترین مساجد دنیا که برای غیر مسلمان‌ها نیز جالب توجه است، یکی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری دنیا و البته خاورمیانه به شمار می رود.

دوحه، قطر

از این پس قطعا چیزهای بیشتری از دوحه خواهید شنید. این شهر در نظر دارد با ساختن هتل‌ های بزرگ و به وجود آوردن معماری‌های خیره‌کننده و جاذبه‌های گردشگری در سطح استانداردهای جهانی (یکی از آنها موزه‌ی هنرهای اسلامی است که روی جزیره‌ی مصنوعی ساخته شده است) به یک مقصد مهم گردشگری تبدیل شود.

دریای مردگان، اردن

دریای آب شور مردگان اردن یکی از جاذبه‌های پرطرفدار و ویژه‌ی خاورمیانه محسوب می شود. این دریاچه هزاران سال میزبان افرادی از سرتاسر جهان بوده است. شنا کردن در این دریاچه حس بی‌وزنی کاملی را به انسان می دهد و کوهستان‌های اطراف می‌توانند پس زمینه‌ی زیبایی بیافرینند.

اقصر، مصر

اقصر جمع قصر است و به کاخ‌های فراعنه اشاره دارد. دره‌ی پادشاهان و معبد کرنک دو جاذبه‌ مسحور کننده‌ ای هستند که تمام قصه‌های مرتبط به فراعنه، مومیایی‌ها و فرهنگ گمشده‌ی مصر باستان را برای تان نقل می‌کنند. کرنک واقعا خیره‌ کننده است و از آن به عنوان بزرگ‌ترین معبد جهان یاد می‌کنند.

پترا، اردن

تمامی اردن، البته به غیر از پایتخت نه چندان دلچسبش زیبا و پر از جادو و شگفتی است و این شگفتی در پترا دو چندان می‌شود. در هیچ جای جهان شهری مانند این شهر سنگی و باستانی با آن معابد حجاری شده ی قبایل صحرایی، یافت نمی‌شود. پترا یکی از برجسته‌ترین شهرهایی است که تا بحال ساخته شده و زیبایی آن در هنگام غروب خورشید و شب‌ها چندین برابر می‌شود.

جزایر دست نیافتنی در شرق بالی
جزایر دست نیافتنی در شرق بالی
آسیا در پاییز
آسیا در پاییز
کشور دیدنی آذربایجان با همه ی دانستنی هایش
کشور دیدنی آذربایجان با همه ی دانستنی هایش
با شگفتی های طبیعی آسیا آشنا شوید
با شگفتی های طبیعی آسیا آشنا شوید