خرید از این بازار می تواند به قیمت جانتان تمام شود

خرید با طعمی از هیجان و مرگ

همه ی ما عادت داریم خرید را با مولفه ی گشتن و صرف وقت و حوصله ی زیاد در مراکز خرید شیک و لوکس بشناسیم. اما آیا تابحال به خریدی که ممکن است به قیمت از دست رفتن جانتان تمام شود فکر کرده اید؟ با الی گشت همراه شوید و درباره ی این بازار هیجان انگیز بیشتر بدانید:

مطالب مرتبط:
رازهای سفر ارزان به بانکوک
بلندی های بانکوک

بازارچه مائه کلونگ

درباره مائه کلونگ

شهر شلوغ و پر هیاهوی تایلند جایی است که همیشه مبدا اتفاقات جالب و خاص برای هر گردشگر بوده است. در هر بار سفر به این شهر می بینید که بانکوک حرفی برای گفتن دارد و هیچ وقت خسته کننده نخواهد بود. اما می خواهیم درباره ی خطرناک ترین بازارچه ی دنیا که در این شهر قرار گرفته است صحبت کنیم.
نام این بازارچه مائه کلونگ است و در واقع چسبیده به خط راه آهن است. به این معنی است که در هنگام خرید، شما و بازارچه روی ریل قطار قرار دارید پس بهتر است وقتی قطار می آید کمی بجنبید و به گوشه ای پناه ببرید! فروشنده ها، سایه بان های خود را بر روی ریل قرار می دهند و وقتی قطار در حال رسیدن باشد، آن ها را برمی دارند و بعد از رفتن قطار دوباره همان آش و همان کاسه!

چه چیزی مائه کلونگ را تا این اندازه محبوب کرده است؟

تقریبا می توان گفت بهترین غذاهای دریایی در سرتاسر بانکوک را در این بازارچه می توانید پیدا کنید. اگر چه خرید از این بازارچه می تواند تجربه ی منحصر بفردی باشد، اما اگر به موقع خریدتان را تمام نکنید، این تجربه ، آخرین تجربه ی زندگی تان خواهد شد. به همین دلیل به این بازارچه، لقب خطرناک ترین بازار دنیا را داده اند.
این بازارچه هر چیزی که ما از غذاهای تایلندی دوست داریم را در خود دارد. میوه، سبزیجات، انواع گوشت، غذاهای دریایی، لباس، گل و…

چطور به مائه کلونگ برویم؟

با رانندگی یک ساعته از جنوب غربی بانکوک می توانید به این بازارچه برسید. این بازارچه پایین خیابان و در ایستگاه ریلی مائه کلونگ قرار گرفته است.

محصولات مائه کلونگ

شنیدن یا نشنیدن، مسئله این است!

دقیقا چند دقیقه قبل از اینکه قطار فرا برسد، زنگ آن از فاصله ی دور به گوش می رسد. و فروشندگان هم با زمانبندی دقیقی که دارند، فورا وسایل خود را از روی ریل به کناری می کشند و بعد از آن دوباره برپا می کنند.
نکته جالب دیگری که درباره ی خرید از این بازار وجود دارد این است که شما جای زیادی برای عقب رفتن ندارید. حتی وسایل هم فقط به اندازیه ای به غقب کشیده می شوند که در هنگام رد شدن قطار، تکه تکه نشوند.

قبل از بازدید

اگر می خواهید به این بازار بروید تا عکس، ویدئو یا سلفی بگیرید، بهتر است چند نکته را از قبل به خاطرتان بسپارید
۱-حتما با خودتان کرم ضد آفتاب و یک بطری آب ببرید. این بازار یک مسیر مستقیم و یکه دارد و در بیشتر مواقع نه تنها سایبانی وجود ندارد بلکه هیچ بادی هم نمی وزد و هوا بسیار گرم می شود.
۲-اگرچه این قطار، قطار تندرویی نیست اما هیچگاه برای گرفتن یک سلفی یا یک عکس به آن تکیه ندهید و خیلی به آن نزدیک نشوید، در غیر اینصورت صدمات جبران ناپذیری می بینید.
۳- صبح ها و ظهرها بهترین زمان برای بازدید از این بازارچه هستند بنابراین سعی کنید حتما تا قبل از بعدازظهر خودتان را به آنجا برسانید.

منبع: tielandtothailand.com

بهترین هتل های ۵ ستاره بانکوک
بهترین هتل های ۵ ستاره بانکوک
آشنایی با سوغاتی های معروف بانکوک؛ تایلند
آشنایی با سوغاتی های معروف بانکوک؛ تایلند
محله چینی ها در بانکوک+ تصویر
محله چینی ها در بانکوک+ تصویر
معرفی هتل ۵ ستاره اوکس بانکوک ساتورن در بانکوک
معرفی هتل ۵ ستاره اوکس بانکوک ساتورن در بانکوک

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code