خطرناک ترین جاده دنیا مشهور به جاده مرگ!

جاده یونگاس بولیوی

جاده یونگاس بولیوی

یک طرف جاده را صخره های عظیم و بزرگ و سرسخت فرا گرفته و در سمت دیگر هم دره ای ۲۰۰۰ فوتی و بسیار عمیق و   مرگبار قرار دارد و اما در بین این دو جاده ی باریکی قرار دارد که به جاده ی مرگ شهرت دارد. می خواهیم در مورد این جاده یعنی جاده یونگاس بولیوی که تا حالا انسان های بی گناه زیادی را به کام مرگ کشانده و باعث شده تا به آن لقب خطرناک ترین جاده دنیا داده شود، صحبت کنیم. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
گورستان قطارها در بولیوی + تصویر
این کوه در بولیوی انسان می خورد!

جاده های کمی در دنیا وجود دارند که شهرت جاده یونگاس بولیوی را داشته باشند. این جاده که در آمریکای جنوبی و در کشور بولیوی قرار دارد، جاده ای بسیار باریک و کم عرض و کشنده است که تقریبا می توان گفت بصورت عمود در دل کوهستان واقع شده است. جاده ای کوهستانی که توانسته لقب خطرناک ترین جاده ی جهان را به خود اختصاص دهد، سالانه ۱۰ ها وسیله نقلیه را به داخل دره می فرستد و جان صدها انسان را می گیرد.

در مناطقی از این جاده، عرض جاده فقط ۳ متر است و در بیشتر مواقع هم جاده یونگاس بولیوی در پوششی از مه قرار دارد و به  سختی می توان حتی چند متری خود را دید و خودتان حساب کنید که با این شرایط، کامیون ها و ماشین های باری چطور از این جاده عبور می کنند!

تاریخچه ی ساخت این جاده ی کوهستانی به دهه ی ۳۰ میلادی می رسد، در آن دوران هم این جاده خطرناک بود اما با گذشت زمان  قسمت هایی از آن دچار ساییدگی و فرسایش شد و ریزش کرد و از آن یک جاده ی بی نهایت باریک و خطرناک بر جای ماند. همانطور که گفته شد، قسمت های زیادی از این جاده خالی از امنیت لازم است و هوای گرم و بادهای شرجی ای که از آمازون می آید باعث می شود تا باران های سنگینی در این منطقه ببارد.

ظاهرا همه ی این شرایط می تواند به خوبی نشان دهنده ی این موضوع باشد که چرا هر سال صدها نفر در جاده یونگاس بولیوی جان خود را از دست می دهند. چند سالی است که دولت این کشور قوانین خاصی را برای استفاده از این جاده وضع کرده تا از کشتار بیشتر مردم جلوگیری شود، در حالی که وسایل نقلیه و خودروها در کشور بولیوی از سمت راست رانندگی می کنند، خودروهایی که در جاده یونگاس بولیوی رفت و آمد می کنند باید از سمت چپ رانندگی کنند تا بتوانند دید بهتری به لبه ی جاده داشته باشند.

جالب است بدانید که با وجود مرگبار بودن جاده یونگاس بولیوی افراد زیادی علاقه دارند تا از آن دیدن کنند و حتی تورهای گردشگری  در این کشور و در کشورهای همسایه بولیوی برا ی بازدید از آن وجود دارد.

دولت بولیوی سعی کرده تا امنیت و ایمنی این جاده را بیشتر کند؛ اما ساخت و ساز و تعمیر جاده ای اینچنینی در دل کوهستان هم زمان بر و هم بسیار پر هزینه است. با این حال توانسته جاده ای بسازد و مسیر شمال شرقی جاده یونگاس را با جاده ای ایمن تر که ۲ لاین هم دارد، جایگزین کند.

مطالب مرتبط

استفاده از اپلیکیشن ArriveCAN برای سفر به کانادا

تکنیک های گرم ماندن در برنامه های کمپینگ فصول سرد

غار زینگان، بهشت فراموش نشدنی در ایلام