بلیط هواپیما

لطفا از یک کیلومتری این سواحل هم رد نشوید!

خطرناک ترین سواحل دنیا

صحبت از دریا که باشد، در ذهن بیشتر ما تصویری آرام و زیبا از تفریحات تابستانی و مناظر فراموش نشدنی شکل می گیرد. تصویری از دریاهایی با سواحل آفتابی و طلایی رنگ و افرادی که با خوشحالی تمام مشغول شنا و یا آفتاب گرفتن هستند. اما بعضی از دریا ها جوانب بسیار خطرناکی دارند که بهتر است با آگاهی از آن ها دوری کنید. با الی گشت همراه باشید تا با ۵ تا از خطرناک ترین سواحل دور دنیا آشنا شوید. دفعه ی بعدی که فکر رفتن به این سواحل به سرتان زد، بهتر است بیشتر مراقب باشید.

دریای خطرناک

کویینزلند، استرالیا

مطالب مرتبط:
چرا شنا در دریا خیلی خطرناک است؟
کشف شهر باستانی زیر آب های دریاچه هزار جزیره + عکس

ساحل وایت هون (Whitehaven) در جزایر کویینزلند استرالیا واقع شده است. این ساحل با منظره ای شبیه به یک تابلوی نقاشی، یکی از زیباترین سواحل دنیا به شمار می آید. اما این ساحل مثل بیشتر سواحل شمال استرالیا، رازهای خطرناکی را درخودش نگه داشته است. این دریا مملو از خطرناک ترین نوع عروس دریایی در دنیا است که به عروس دریایی جعبه ای معروف است. فقط یک نیش این آبزی کافی است تا شما را به کام مرگ بفرستد.

استرالیا

گانسبای، آفریقای جنوبی

گانسبای یکی از زیباترین خطوط ساحلی در دنیا را دارد. در غرب این منطقه، هرمنوس یکی از بهترین مکان ها برای تماشای وال ها و در شرق آن دهکده ی زیبای پلتنبرگ قرار گرفته است. متاسفانه در این منطقه باید مراقب تهدید کوسه های سفید باشید. البته تا زمانی که وارد آب نشوید این کوسه خطری برایتان ندارند و می توانید در طبیعت زیبا و مناظر فوق العاده ی ساحلی آن به راحتی قدم بزنید.

آفریقای جنوبی

کیلاییا، هاوایی

درست برعکس سواحل آفریقای جنوبی و استرالیای شمالی که خطراتشان پشت زیبایی شگفت انگیزشان پنهان شده است، سواحل کیلاپیا کاملا نمایانگر یک دریای خطرناک هستند. اگر می خواهید از نزدیک نگاهی به فوران های این آتشفشان که عملا باعث شکل گیری جزیره های جدیدی می شوند بیاندازید، بهتر است توسط یک تور محلی از آن بازدید کنید.

هاوایی

کوپاکابانا، برزیل

ریو دو ژانیرو بدون شک زیباترین سواحل درون شهری را در خود دارد. ویژگی ای که در انتخاب آن به عنوان مقصد بازی های المپیک سال ۲۰۱۶ چندان هم بی تاثیر نبود. اما آب های آبی و سواحل طلایی کوپاکابانا، رازهای خطرناکی را در خود نگه داشته اند. این دریا مملو از دزدان دریایی و دیگر مجرمان است، بنابراین نیازی نیست بابت کوسه ها و دیگر موجودات دریایی نگران باشید، فقط حواستان به دارایی هایتان باشد!

برزیل

چوپاتی، هند

تنها صفتی که نمی شود به این ساحل داد، صفت زیبا است! این ساحل که در شهر بمبئی هند قرار دارد به دلیل آلودگی و جمعیت زیادی که به داخل آن می روند، منظره ای نه چندان خوشایند دارد. تنها زمانی که می توانید این دریا را آرام و کمی تمیز تر ببینید، موقع غروب آفتاب است. زمانی که نورهای نارنجی و صورتی آسمان باعث می شوند آشغال های شناور در این دریا کمتر دیده بشوند. بسیاری از محلی ها برای جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری ها وارد این آب نمی شوند. بهتر است شما هم این کار را نکنید!

هند
پر رنگ و لعاب ترین سواحل دنیا را دیده اید؟
پر رنگ و لعاب ترین سواحل دنیا را دیده اید؟
اینجا سرزمین چشمه های آب گرم است!
اینجا سرزمین چشمه های آب گرم است!
روزی هیجان انگیز در کنار دریاچه های راجستان هند
روزی هیجان انگیز در کنار دریاچه های راجستان هند
همه چیز درباره آبشار گنجنامه همدان
همه چیز درباره آبشار گنجنامه همدان