خطرناک ترین مسیر های قطار در دنیا

ماجراجویی با قطار!

سفر با قطار در بعضی از مسیر ها می تواند یک تجربه ی منحصر به فرد و به یاد ماندنی باشد. بعضی از این مسیر ها در دنیا، علاوه بر منحصر به فرد بودن، عجیب و ماجراجویانه هم هستند. از قطاری که از وسط یک ساختمان مسکونی در چین می گذرد تا قطاری که از وسط فرودگاهی در نیوزیلند عبور می کند، این کشور ها متفاوت ترین مسیر های راه آهن را دارند. سفر با این قطار ها می تواند یک تجربه ی ماجراجویانه و متفاوت و البته هیجان انگیز باشد. با الی گشت همراه باشید.

قطار

چین | China

مطالب مرتبط: 
ماجراجویانه ترین فستیوال های دور دنیا
تجربه ترسناک آسمانخراش نوردی در روسیه

شلوغی و جمعیت ۴۹ میلیون نفری شهر چونگ کینگ در چین، منحصر به فرد بودن نقشه برداری و تراکم ساختمان ها در آن، مهندسان را مجبور کرد تا راه تازه و متفاوتی را برای طراحی مسیر های راه آهن در این شهر پیدا کنند. این مسائل باعث شد تا مهندسان به فکر رد کردن قطار از دل ساختمان های بلند و متعدد این شهر بیافتند! قسمتی از مسیر راه آهن در این شهر از وسط ساختمانی ۱۹ طبقه می گذرد. آن ها برای ایجاد این مسیر دو راه بیشتر نداشتند، یکی اینکه ساختمان را به طور کلی تخریب کنند و از سر راه بردارند و دوم اینکه راه آهن را از وسط ساختمان رد کنند.

قطار چین

ویتنام | Vietnam

پایتخت ویتنام، شهر هانوی یکی از متفاوت ترین و البته ترسناک ترین راه آهن های دنیا را دارد. مسیر راه آهن این شهر دقیقا از وسط یک منطقه مسکونی و قدیمی شهر می گذرد. مردم این منطقه در کنار خط راه آهن کار و زندگی می کنند. هر زمان که رسیدن قطار نزدیک باشه مغازه ها را می بندند و به محض رد شدن قطار مغازه ها را دوباره باز می کنند.

قطار ویتنام

سوییس | Switzerland

یکی از جالب ترین مسیر های راه آهن را می توانید در کشور سوییس پیدا کنید. این مسیر قوسی شکل و مارپیچی، بیشتر به مسیرهای ترن هوایی در شهر بازی شباهت دارد. مسیر حرکت این قطار چندان طولانی نیست و یک مسیر ۵۵ کیلومتری را طی می کند. این قطار ۹ واگن دارد که طول هر کدامشان به ۱۰ متر می رسد.

قطار سوییس

آلمان | Germany

این خط راه اهن که در سال ۱۹۲۷ ساخته شد از وسط دریا می گذشت و این موضوع رفت و آمد قطار را دچار مشکل می کرد. در زمستان ها یخ زدن آب باعث بسته شدن قسمت هایی از مسیر می شد و در حرکت قطار گاهی تا ۶ ساعت اختلال ایجاد می کرد. تا اینکه بعد از پرکاربرد شدن این خط راه آهن، مسئولین به فکر پیدا کردن راه چاره ای برای این خط راه آهن افتادند و در این مسیر گذرگاهی بالاتر از سطح زمین ساختند که یکی از پرتردد ترین گذرگاه های راه آهن محسوب می شود.

آلمان

نیوزیلند | New Zealand

فرودگاه گیسبورن در نیوزیلند یکی از خاص ترین مسیر های راه آهن را دارد! خط راه آهن درست از وسط این فرودگاه می گذرد و زمان پرواز و فرود هواپیما با حرکت قطار هماهنگ است. این فرودگاه در گذشته ۲ خط راه آهن داشت که امروزه تنها یکی از آن ها فعال است.

قطار نیوزیلند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code