آیا جرأت عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟

خطرناک ترین پل های جهان

چه کسی پیدا می شود که از پل های طولانی که چشم انداز جذابی دارند، خوشش نیاید؟ می شود گفت که هر پلی حس مخصوص به خود را دارد. هر بار که از پل منحصر به فردی عبور می کنید منظره خوبی را به شما نشان می دهد که همیشه در ذهنتان باقی خواهد ماند. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که عبور از خطرناک ترین پل های جهان چه حسی دارد؟ عبور از پل پر پیچ و خمی که شاید بیش از ۷۰ متر ارتفاع دارد؟ خطرناک به نظر می رسد، درست است؟ به هرحال در این مطلب برای شما خطرناک ترین پل های جهان را آورده ایم. با الی گشت باشید تا این پل های هیجان انگیز را معرفی کنیم.

پل‌های واین فوت پث ای.کی.ای، ژاپن

پل تریفت، سوییس

مطالب مرتبط:
همه چیز درباره پل ورسک و تاریخچه آن
پلی مرگبار که ماجراجویان به رد شدن از روی آن افتخار می کنند!

پل تریفت در کوه های گادمِن قرار گرفته است و با ۱۸۰ متر طول و ۱۱۰ متر ارتفاع بلندترین پل در سوییس است. پل تریفت در سال ۲۰۰۴ ساخته شد و در سال ۲۰۰۹ مورد مرمت قرار گرفت. پل برای عبور خیلی امن نیست و درجه امنیت آن بسیار پایین است. تا مدت ها در دو طرف پل هیچ حفاظی دیده نمی‌شد و امروزه طناب های حفاظتی روی آن خیلی امن به نظر نمی‌آیند. نظرتان برای عبور از این پل چیست؟

پل تریفت، سوییس

پل طنابی کَریک اَرِد، ایرلند

کَریک اَرِد در شهر آنتریم در ایرلند شمالی قرار گرفته اسد و ۱۲ متر طول دارد که در ارتفاعی ۳۰ متری دیده می شود. گردشگران به جرأت زیادی برای عبور از این پل احتیاج دارند. برای عبور از پل کریک ارد یک طناب وجود دارد که شما بتوانید با استفاده از آن تعادل خود را برقرار کنید اما حقیقت این است که آن چنان که به نظر می رسد راه رفتن روی این پل خطرناک، کار آسان و راحتی نیست.

پل طنابی کَریک اَرِد، ایرلند

پل رودخانه ویتیم یا کوآندین اسکای، روسیه

تنها عده کمی تا به حال از این پل عبور کرده و جان سالم به در برده اند. اما چرا این پل به این اندازه ترسناک و خطرناک است؟ دلیل مرگبار بودن پل ویتیم این است که در بیشتر سال یخ زده است، عرضش آنقدر کوچک است که تنها یک ماشین می تواند از روی آن رد شود و البته هیچ گونه نرده و یا حفاظی نیز ندارد.

پل رودخانه ویتیم، روسیه

پل معلق کاپیلانو، کانادا

پل کاپیلانو ساسپنشن در شمال ونکوور واقع است که در روی رودخانه کاپیلانو گذر می کند. این پل ۱۳۷ متر طول و ۷۰ متر ارتفاع دارد. پل کاپیلانو نیز یکی از خطرناک ترین پل های جهان است که گذشتن از آن کار ساده ای نیست.

پل کاپیلانو ساسپنشن، کانادا

پل مارین بروک، آلمان

پل مارین بروک به عنوان خطرناک ترین پل جهان شناخته شده است. این پل در آلمان واقع شده که برای متصل کردن دو کوه صخره ای به یکدیگر ساخته شده است و در نزدیکی کوه های باواریان قرار دارد. این پل، در نگاه اول، یک ساختار درست و امن را به شما نشان می دهد اما در واقع آن این موضوع صحت ندارد. با عبور از این پل ضربان قلب شما افزایش می یابد، بنابراین قبل از عبور از این پل افسانه‌ای اما خطرناک، بارها و بارها فکر کنید.

پل مارین بروک، آلمان

پل لنکاوی اسکای، مالزی

پل لنکاوی اسکای ۱۲۵ متر طول دارد و یکی از بلندترین پل های منحنی جهان قرار محسوب می‌شود. ساخت این پل چندان ساده نبود به همین دلیل فاکتورهای متفاوتی برای آن باید در نظر گرفته می شد: تعادل سازه ای از یک نقطه خاص، مدیریت وزن سازه و وزنی که قرار است تحمل کند، آماده سازی در جای دیگر و نصب آن در محل مورد نظر فاکتورهای مورد نظر بوده است. کل پل با تمام المان های آن باید با هلی کوپتر به بالای کوه برده می شد و سپس به شکل امروزی آن در می آمد.

پل لنکاوی اسکای، مالزی

آگیلی دو میدی، فرانسه

پل آگیلی دو میدی در فرانسه واقع شده است. اگر شما هرگونه بیماری قلبی دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که عبور از روی این پل را کاملا فراموش کنید. با اینکه این پل بسیار کوتاه است اما بیشتر از ۳ کیلومتر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. دو طرف پل حفاظ‌هایی تعبیه شده است اما ارتفاع آن به قدری بلند است که برای آن هایی که حتی ترس از ارتفاع نیز ندارند، بسیار ترسناک می‌باشد.

آگیلی دو میدی، فرانسه

پل رویال جورج، ایالت متحده

این پل که در شهر کانیون در کالورادو قرار دارد به معنای واقعی یک جاذبه گردشگری است. پل رویال جورج در سال ۱۹۲۹ ساخته شد و تا سال ۲۰۰۳ بلندتری پل در جهانبه حساب می آمد. عرض دره ای که در زیر آن است تنها ۱۲ تا ۱۵ متر عرض دارد اما عمق رودخانه آرکانساس که در زیر آن گذر می کند هر ۲۵۰۰ سال بیشتر از ۳۰۴ متر افزایش می یابد. بنابراین مهم نیست که شما کی به این مکان می آیید، هر زمانی که از این پل گذر کنید تاریخی در زیر پایتان در حال رخ دادن است.

پل رویال جورج

پل غسا، نپال

غسا پلی بسیار خطرناک است که در روستای گاس در نپال قرار گرفته است. برخلاف این نکته که ساخت این پل خیلی با کیفیت نبوده است، هر روز نه تنها افراد زیادی از روی آن عبور می کنند، بلکه دام هایی مانند گاوهای روستاییان نیز از روی این پل رد می شوند. جالب است بدانید که غصا پل بسیار باریکی است اما مردم حتی کودکان نیز عبور از این پل برایشان بسیار عادی است.

پل غسا، نپال

پل‌های واین فوت پث ای.کی.ای، ژاپن

پل‌های واین فوت پث ای.کی.ای در دره ایوی در ژاپن قرار گرفته است و جزو خطرناک ترین پل های جهان محسوب می شوند. این پل ها در زمان بسیار گذشته برای سربازانی ساخته شده بود که در حال دفاع از سرزمین‌شان بودند. پل در بالای رودخانه‌ی “ایا” قرار گفته است و در کنار آن پارک معروف رپوسی به چشم می خورد. معمار این پل احتمالا با باریک کردن آن قصد داشته که این پل برای عبور راحت تر باشد اما احتمالا نمی دانسته که افرادی که بعدها می خواهند از آن عبور کنند به مشکلات زیادی خواهند خورد و تعادلشان را به راحتی نمی توانند روی پل حفظ کنند. به همین دلیل این پل در میاین خطرناک ترین پل های جهان به چشم می خورد.

منبع: thrillophilia.com/

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد