بلیط هواپیما

زیباترین مقاصد گردشگری خلیج کوتور در مونته نگرو

زیباترین مقاصد گردشگری خلیج کوتور | Bay of Kotor در کشور مونته نگرو

خلیج کوتور، خلیجی است در قلب دریای آدریاتیک جنوب کشور مونته نگرو خلیج کوتور به چند دلیل مقصدی فوق العاده برای گردشگران است. اما برترین دلیل منظره فوق العاده ای است که در آن وجود دارد. شبیه به فلاتی با کوه های سرسبز که پس زمینه ای فوق العاده دیدنی با آب های آبی خلیج کوتور ساخته است. کوتور از چهار بخش اصلی تشکیل شده که توسط کانال های باریک به یکدیگر متصل هستند. با الی گشت همراه شوید تا نگاهی داشته باشیم به این خلیج تاریخی و شهرها و دهکده های پیرامونش.

خلیج کوتور

تیوات | Tivat

مطالب مرتبط:
مونته نگرو کجاست؟
به مونته‌نگرو خوش آمدید!‌ + ویدیو

یکی از چهار بخشی که خلیج کوتور را شکل می دهد تیوات است. اکثر مردم تیوات را تنها به خاطر فرودگاه بین المللی اش می شناسند. اما شما حتی اگر قصد پرواز به فرودگاه این شهر را نداشته باشید باز هم بد نیست وقتی را برای دیدن آن صرف کنید. یک پایگاه قدیمی دریایی که اخیرا به یک تفرجگاه دریایی، ظریف و با شکوه تبدیل شده است. می توانید در لبه های آن قدم بزنید، زیر آفتاب آب تنی کنید و ده ها قایق بادبانی متعلق به ثروتمندان و افراد معروف که برای آب و هوا و جو به تیوات می آیند تحسین کنید.

امروزه یکی از مشهورترین نقاط تیوات صحنه های پخت و پز آن است! مقصدی ساحلی برای گردشگران که در تمام رستوران های آن منو غذاهای دریایی وجود دارد. همچنین به عنوان شهری در کشور مونته نگرو می توانید کالاهای آشپزی مانند گوشت گوسفند، گوجه فرنگی و ماهی قزل آلای عالی در آن بیابید که برای جمعیت بالای گردشگران خارجی شهر مهیا شده است. در کنار این موارد غذاهای بین المللی به ویژه بشقاب های عالی فرانسوی و ایتالیایی نیز در آن سرو می شود.

تیوات

پرچانی | Prcanj

اگر تنها ۵ کیلومتر از کوتور فاصله بگیرید به شهر زیبای پرچانی می رسید که تنها از یک مسیر یک طرفه قابلیت دسترسی به آن وجود دارد. پرچانی شهری بکر و خلوت است که لذت کشف کردنش را دو چندان می کند. چنین تفکری به ذهن بسیاری از شخصیت های برجسته تاریخ به خصوص کاپیتان های کشتی خطور کرده است. مشهورترین آن ها Emperor Franz Josef اتریشی بود.

در پرچانی کلیسای St. Peter’s متعلق به مسیحیان ارتودکس قرار دارد که برای چنین شهر کوچکی بیش از حد بزرگ به نظر می رسد. ساخت این کلیسای بزرگ در سال ۱۷۸۹ آغاز شد اما تکمیل آن تا سال ۱۹۰۸ به طول انجامید. اگر علاقه مند هستید درباره تاریخ منطقه بیشتر بدانید می توانید سری به موزه کلکسیون دریایی بزنید.

به خاطر داشته باشید پرچانی شهری پیشرفته نیست که امکانات مجهز گردشگری داشته باشد. هنگام سفر به آن می توانید با مردم خون گرمش آشنا شوید در رستوران های محلی غذا بخورید و در خیابان های باریکش پیاده روی کنید.

پرچانی

جزیره پراست | Perast Islands

در ساحل پراست دو جزیره حیرت انگیز وجود دارند. جزیره  Saint George (Ostrvo Sveti Ðorde)که جزیره ای طبیعی  و دیگری Our Lady of the Rocks (Gospa od Škrpjela) جزیره ای مصنوعی است. در جزیره سنت جرج صومعه مقدسی قرار دارد که در سال ۱۱۶۶ ساخته شده است. در سال ۱۵۷۱ دزدان دریایی karadoz تمام محله از جمله تمام پراست را به آتش کشیدند. در سال ۱۶۰۳ کلیسا بازسازی شد اما مجددا در زلزله ویرانگر سال۱۶۶۷ میلادی دچار آسیب های زیادی شد. در پی این اتفاقات ناگوار کلیسای کوچکی در سال ۱۸۱۲ ساخته شد. پس از آن جزیره در سال ۱۸۱۲ برای یک سال به تصرف فرانسوی ها در آمد که که توسط محلی های مردم پراست و کمک گرفتن از قلعه St. Cross توانستند دوباره آن را باز پس بگیرند. درون جریزه قبرستانی قدیمی برای اشراف آن قرار دارد که تا سال ۱۸۶۶ میلادی از آن استفاده می شد تا این که قبرستانی جدید در بخش شمالی شهر تاسیس شد.

جزیره پراست

بانوی صخره ای ما نام جزیره دیگری است که در پراست قرار دارد. این جزیره به صورت مصنوعی ساخته شه و یک کلیسای کاتولیک رومی در آن قرار دارد. بر طبق افسانه پس از پیدا کردن نمادی از مریم مقدی و فرزندش در تاریخ ۲۲ ژوئیه سال ۱۴۵۲ دریانوردان صخره ای عظیم در این جا قرار دادند. پس از گذشت تمام این سال ها هنوز سنت پرتاب سنگ درون دریا در این مکان وجود دارد. هر سال در روز ۲۲ ژوئیه مردم محلی سوار بر قایق هایشان می شوند و پس از رسیدن به دریا سنگ هایشان را درون آب پرتاب می کنند.

کلیسای بانوی صخره ای ما در سال ۱۶۳۲ ساخته شد. ۶۸ نقاشی از آثار Tripo Kokolja نقاش مشهور قرن هفدهمی پراست در آن نگهداری می شود. مهم ترین اثر وی مرگ  است که بیش از ۱۰ متر طول دارد. چندین اثر از هنرمندان ایتالیایی نیز در آن نگهداری می شود.

بانوی صخره ای

شبه جزیره لاستیکا | Lustica Peninsula

Lustica Peninsula سرزمینی است که خلیج کوتور را از تیوات و بقیه قسمت های دریای آدریاتیک جدا می کند. تا همین چند سال پیش این شبه جزیره برای گردشگران ناشناخته بود و  زندگی آرامی در آن در جریان بود. هنوز بیش تر زمین های آن پوشیده از درختان زیتون است و دهکده های کوچک سنتی در جا به جای آن دیده می شوند. همان گونه حلیج کوتور پیشرفت می کند گیاهان بیشتری در خط ساحلی این شبه جزیره کاشته می شوند.

در Krotli که مقصد اصلی گردشگران شبه جزیره است چندین ساحب سنگ ریزه ای مشاهده می کنید که مکانی عالی برای گذراندان یک روز شاد، آفتاب گرفتن و شنا کردن است. اگر اهل هیچ یک از این فعالیت ها نیستید می توانید به تماشای آبی بی کران دریا بنشینید. از این نقطه منظره ای بی نظیر از کلیساهای St Mark’s Island و Our-Lady-of-Mercy قابل مشاهده است که می تواند روز جالبی را برای شما رقم بزند. در غرب آن نیز دهکده ماهیگیری Bjelila قرار دارد که به شدت بکر و دست نخورده است. کمتر گردشگری به آن می آید. اگر به دنبال یک سفر دریایی آرام و به دور از سیل عظیم گردشگران هستید می توانید خلیج کوتور را انتخاب کنید.

چگونه به اروپا ارزان سفر کنیم؟ (قسمت اول)
چگونه به اروپا ارزان سفر کنیم؟ (قسمت اول)
درخت عجیبی که تبدیل به فواره می شود!
درخت عجیبی که تبدیل به فواره می شود!
برای اسکی در اروپا به این پیست ها بروید
برای اسکی در اروپا به این پیست ها بروید
۸ دلیل برای سفر به موناکو
۸ دلیل برای سفر به موناکو