با دیدن این حیوانات قهقهه خواهید زد! + تصویر

خنده دار ترین حیوانات دنیا

وقتی که غم به سراغتان می آید، حیوان درمانی می تواند روحیه شما را تازه کند! درمان افسردگیتان اینجاست! در لیستی که در زیر مشاهده می کنید، عکس هایی از حیوانات کوچکی وجود دارند که می توانند خنده بر لبانتان جاری کنند و کمی شما را از روزمرگی زندگی ماشینی امروزی رهایی بدهند. در ادامه مطلب خنده دار ترین حیوانات دنیا با الی گشت همراه شوید.

خنده دار ترین حیوانات دنیا
مطالب مرتبط:
این حیوانات راحت تر از آنچه فکر کنید شما را می کشند! + تصویر
بامزه ترین حیوانات دنیا + تصویر

حیواناتی که در لیست زیر مشاهده می کنید، برخی بچه هستند و برخی بزرگسال اند. بعضی از آن ها جزء حیوانات وحشی محسوب می شوند و بعضی دیگر حیوانات اهلی و خانگی هستند که حتی می توانید آن ها را نزد خود نگه دارید.

میمون قد کوتاه | Pygmy marmosets

میمون های قد کوتاه، یکی از کوچکترین پستانداران دنیا هستند. این موجودات یکی از با مزه ترین حیوانات بر روی کره زمین اند که با صورت پشمالو و پفیشان خنده را بر لبانتان خواهند آورد. این حیوانات کوچک، پتانسیل اهلی شدن زیادی دارند، ولی به دلیل مراقبت های ویژه ای که برای سلامتیشان نیاز است، بهتر است فکر اهلی کردن آن ها را از ذهنتان بیرون کنید و آن ها را در طبیعت وحشی تنها بگذارید.

میمون قد کوتاه

خفاش پشمالو | Bumblebee bats

این حیوانات در مناطق خاصی از کشور تایلند یافت می شوند. یک بچه خفاش پشمالو به اندازه یک سکه ده سِنتی است و خفاش های بالغ حدود ۲٫۵ سانتی متر هستند. به عنوان کوچکترین پستاندار دنیا، خفاش های پشمالو بیشتر خنده دار و با مزه هستند تا ترسناک و چندشناک.

خفاش پشمالو

بچه کرگدن قد کوتاه | Baby pygmy hippos

بچه کرگدن های قد کوتاه، پوستی بسیار لطیف و نازک دارند و هنگامی که با چشمان درشتشان به شما نگاه کنند، دلتان ریش ریش خواهد شد! بزرگسالان این گونه حیوانات که از خنده دار ترین حیوانات دنیا هستند، فقط ۱۵۰ سانتی متر رشد می کنند. این مقدار بسیار کوچک تر از یک گونه کرگدن معمولی است. با اینکه این موجودات نسبتا کوچک بسیار با مزه به نظر می رسند، ولی جزء حیوانات وحشی هستند و نگه داشتن آن ها به عنوان حیوانی خانگی، اشتباه بزرگیست که می توانید انجام دهید.

متاسفانه گونه کرگدن قد کوتاه، یک گونه در معرض خطر انقراض است و فقط ۳۰۰۰ راس از آن ها در دنیا باقی مانده است.

بچه کرگدن قد کوتاه

جوجه تیغی | Hedgehogs

وقتی که این جوجه تیغی های ریزه میزه می ترسند، خودشان را به شکل یک توپ تیغ تیغی در می آورند. آن ها در این حالت اینقدر با مزه و دوست داشتنی می شوند که شاید فراموش کنید روی بدنشان پر تیغ است و بخواهید آن ها را بغل کنید! به طور کلی جوجه تیغی ها حیواناتی وحشی هستند، ولی در بعضی ار مناطق دنیا افرادی وجود دارند که این حیوانات را به عنوان حیوان خانگی نزد خود نگه می دارند. البته این افراد در نگه داری جوجه تیغی ها حرفه ای شده اند و این موجودات را طوری در آغوش می گیرند که خارهای سوزن مانندشان باعث آسیب و ایجاد درد در آن ها نشود.

جوجه تیغی

تنبل ها | Sloths

تنبل ها یکی از خنده دار ترین حیوانات دنیا و موجودات منحصر به فردی هستند که دوست دارند ساعت ها از درختان جنگل های آمریکای مرکزی و جنوبی آویزان بمانند. بنابراین، اگر دیدید که یک تنبل از صبح تا شب از جایش تکان نخورد، زیاد تعجب نکنید. تنبل های بامزه، با سرعت بسیار کمی بر روی زمین حرکت می کنند. حتی آهسته تر از لاک پشت ها. ولی در عوض شناگران بسیار ماهری هستند و اگر آن ها را در آب بیاندازید، شاهد توانایی منحصر به فردشان در غواصی و شناگری خواهید بود.

تنبل

خرگوش های خانگی | Bunnies

خرگوش های خانگی، اندازه های مختلفی دارند. بعضی از آن ها اندازه یک کف دست هستند و برخی دیگر ممکن است به نیم متر هم برسند. بعضی از این خرگوش ها، گوش هایی شل و آویزان دارند. بعضی دیگر هم گوش هایی سفت و بسیار بزرگ دارند که همیشه سیخ می ایستد. ولی همگی آن ها در یک چیز مشترک هستند. بینی این حیوانات بسیار کوچک و بامزه است و اکثر آن ها هم بسیار پشمالو هستند.

خرگوش های حیوانات خانگی محبوبی هستند و می توان آن را برای انجام کارهای با مزه و خنده دار تربیت کرد.

خرگوش های خانگی

بچه گوزن | Baby deer

شاید باورش برایتان سخت باشد ولی این بچه گوزن ها به راحتی در کف دست یک انسان بزرگسال جا می شوند. نکته جالبی که دانشمندان به تازگی درباره این حیوانات کشف کرده اند، این است که آن ها بی بو هستند و به همین دلیل حیوانات وحشی و درنده به راحتی نمی توانند آن ها را برای شکار شناسایی کنند.

گوزن مادر، برای تهیه علوفه مجبور می شود تا بچه هایش را ترک کند، ولی هیچوقت بیش تر از ۱۰۰ متر از آن ها دور نمی شود. این بچه گوزن های با مزه هم جزء خنده دار ترین حیوانت دنیا هستند.

بچه گوزن

همسترها | Hamsters

همسترها در هر اندازه ای که باشند، یکی از خنده دار ترین حیوانات دنیا هستند. این موجودات مانند توپ های پشمالوی بانمکی هستند که برای رشد کاملشان فقط به ۳ هفته زمان نیاز است. متوسط طول عمر یک همستر، ۱ تا ۲ سال است.

همستر

سوسمارهای کوچک بروکسیا | Brookesia minima chameleons

این حیوانات یکی از کوچکترین گونه های سوسمار در دنیا هستند که فقط تا ۲٫۵ سانتی متر رشد می کنند. مطمئنا اگر یکی از آن ها را از نزدیک ببینید، به یاد شخصیت های کارتونی فیلم ماداگاسکار خواهید افتاد! از قضا این حیوانات را می شود فقط در جنگل های ماداگاسکار پیدا کرد.

سوسمار کوچک

این حیوان از مگس های میوه خوار این ناحیه تغذیه می کند و از توانایی تغییر رنگ و به مردن زدن خودش، برای دفاع در برابر بیگانگان نهایت استفاده را می کند.

منبع: viralxfiles.com

چگونه یک محیط بان شویم؟
چگونه یک محیط بان شویم؟
باغ وحش ملی آفریقای جنوبی، جایگزینی برای سافاری های حیات وحش
باغ وحش ملی آفریقای جنوبی، جایگزینی برای سافاری های حیات وحش
تجربه بازی با ببرهای وحشی در تایلند
تجربه بازی با ببرهای وحشی در تایلند
جالب ترین تجربه های سافاری در دنیا
جالب ترین تجربه های سافاری در دنیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code