خوراکی هایی که از طلا ساخته شده اند! + تصویر

خوراکی های طلایی | Golden Food

اسم طلا که می آید، دو حالت وجود دارد؛ اگر شمایی که خواننده ی مطلب ما هستید یک خانم باشید بی شک به زیورآلات فکر خواهید کرد و اگر یک آقا باشید، علاوه بر این ها به به سکه و شمش طلا و بازار بورس و طلا و … خیلی از موارد دیگر فکر خواهید کرد اما اگر بخواهیم لیستی مشترک از تصوراتی که خانم ها و آقایان از طلا دارند را تهیه کنیم، شاید آن آخرهای لیست کسی هم به این فکر افتاده باشد که شاید خوراکی های طلایی هم وجود داشته باشد! امروز ما در الی گشت می خواهیم تا به شما خوراکی های را معرفی نماییم که از طلا درست شده اند! در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر ببینیم این خوراکی های طلایی چگونه و در کجا درست می شوند؟

خوراکی های طلایی
مطالب مرتبط:
بدون این لیست در دبی شکم گردی نکنید!
دانستنی های جالب از شکم گردی در کره جنوبی
شکم گردهای تهران بخوانند

در تمامی جهان طلا را به عنوان فلزی گرانبها و تعیین کننده می شناسند و تمام این اِلِمان ها برای شناختن طلا به این عناوین به این خاطر است که این فلز هم ظاهری جذاب دارد و هم دارای خواص شیمیایی با ارزشی است و البته ظاهر جذاب همیشگیش در این ارزشمندی بی تاثیر نیست حال تمامی این ویژگی ها را در کنار یکی از لذت بخش ترین عادات روزانه ی حیاتی خود یعنی غذا خوردن بگذاریم، بی شک یک ترکیب بسیار جذاب را شاهد خواهیم بود.

به همین خاطر بسیاری از سرآشپزان و ایده پردازان غذایی خلاق جهان که هیچ وقت به دانسته های زمان حال خود قانع نیستند و به فکر نوآوری های جدید و در کنار آن سودآور نیز هستند، زودتر از ما این ترکیب جادویی را کشف کرده و خوراکی هایی از جنس طلا را وارد بازار خوردنی ها آن هم از دسته ی عجیب ها وارد کرده اند!

شیرینی طلایی

یکی از رستوران هایی که به ما هم دور نیست و این ایده ی خوراکی های طلایی را اجرا کرده است، کافه Scoopi در دبی است. این کافه که در نزدیکی جمیرا قرار گفته است، یکی از با ارزش ترین و البته گران ترین بستنی های جهان را برای مشتریان خود سرو می کند.

این بستنی طلایی خوشمزه و با ارزش در حال حاضر به ارزش ۸۱۷ دلار به مشتریان فروخته می شود و البته طرفداران پر و پا قرص خودش را دارد زیرا این بستنی نه تنها ابا ارزش است بلکه مزه ی بسیار خوبی هم دارد. نام این بستنی را الماس سیاه گذاشته اند و کاملا هم معلوم است که برای تجربه کردن مزه ی آن باید زحمتی از جنس الماس کشید!

اگر به دبی رفتید و از این بستنی خوردید، تجربه ی خود را از لحظه به لحظه ی خوردن این بستنی با دوستانتان به اشتراک بگذارید زیرا همانطور که از قیمتش مشخص است، هر کسی توان خوردن این بستنی را ندارد.  در این بستنی طلایی از ترکیب قارچ، طلا، زعفران ایران، ثعلب، … و بسیاری از مواد دیگر استفاده می شود.

بستنی طلایی

خوراکی های طلایی دیگری که می خواهیم به سراغ آن برویم، کیک طلا است! به نظر می آید که بستنی طلایی را با کیک طلا خوردن خود یک ماجراجویی در دنیای خوراکی ها محسوب می شود! شاید باورتان نشود اما این کیک بسیار متفاوت در حال حاضر با قیمتی بیش از ۲۰ هزار دلار فروخته می شود! این کیک بسیار گران قیمت از لایه های اسفنجی که در خود طلا دارند، پخته می شود و بر روی آن تزئینی از خامه ی طلایی قرار می گیرد. البته هنوز به قسمت مهیج این کیک نرسیده ایم زیرا بر روی این خوراکی طلایی، یک الماس ۲ قیراطی برای تزئین قرار گرفته است!

تا به این جا هر  خوراکی را بررسی کرده ایم، از دسته ی شیرینی جات بوده است اما می خواهیم چند غذای جذاب و خوشمزه و البته پر کالری را که در لیست خوراکی های طلایی ما جای می گیرند را به شما معرفی نماییم. یک رستوران ساندویچ فروشی در نیویورک هست که ساندویچ طلایی می فروشد! در این ساندویچ ارزشمند از نمک هیمالیایی، طلا، خاویار و خرچنگ استفاده می شود. گران ترین و عجیب ترین ساندویچ نیویورک که تنها مخصوص افرادی خاص است، به جای این که در کاغذ مخصوص ساندویچ بسته شود در ۳ اسکناس ۱۰۰ دلاری پیچیده می شود! دیگر می توانید حساب کنید که قیمت این ساندویچ می تواند خیلی گران باشد.

سوشی طلایی

غذای بین المللی بعدی که در لیست خوراکی های طلایی لیست ما قرار گرفته است، سوشی طلایی است. سوشی در حالت عادی هم غذای مجللی محسوب می شود و قیمت بالایی دارد، حال که چاشنی طلا هم به آن اضافه شده، بی شک قیمتش سر به فلک خواهد زد! به هر حال یک آشپز فیلیپینی روزی تصمیم گرفت تا با طلا سوشی درست کند و به آن یک الماس هم اضافه کند تا انقلابی جدید در طبخ سوشی به وجود آورد. این سوشی به عنوان گران ترین سوشی دنیا در کتاب رکوردهای جهانی گینس نامش به ثبت رسیده است.

لازانیای طلایی خوراکی بعدی لیست ما است. لازانیای دوست داشتنی و خوشمزه را در لاس وگاس با طلا همراه کرده اند و شکل و طعم جدید به آن داده اند. هتل میارج با سرو این لازانیای مخصوص که با ورقه های طلا پوشانده شده است را برای مراجعان و مسافران مخصوصش سرو می نماید. قیمت هر تکه ی این لازانیا برابر است با ۱۰۰ دلار!

کاپوچینوی طلایی

اگر از عاشقان و دل باختگان شکلات هستید، باید بگوییم که این خوراکی بهشتی را با طلا هم قاطی کرده اند و قیمتی ۱۶۰۰ دلاری در یکی از طلافروشی های لندن به این شکلات طلایی داده اند.

حال تصور کنید که یکی از کمیاب ترین مواد غذایی جهان که خود دارای قیمت بسیار بالایی است، در لیست خوراکی های طلایی هم قرار بگیرد! خاویار را می گوییم که البته باید این جا آن  را خاویار طلایی بنامیم.

این خاویار تقلبی که تنها شبیه خاویار اصلی و ترکیبی از طلای ۲۴ عیار است، به عنوان تزئین مورد استفاده قرار می گیرد و باید حتما با خاویار اصلی ترکیب شود تا مزه ی خوبی پیدا کند. یک شیشه ی کوچک از این خاویار، ۲۰۰ دلار است. در آخر این لیست به خوراکی هایی طلایی می رسیم که جز شیرینی جات هستند و با طلا ترکیب شده اند هم خاص شوند و هم خوشمزه و فراموش نشدنی تر! کاپوچینوی طلای ۲۵ دلاری، شیرینی طلایی ۱۰۰۰ دلاری و دسر بستنی مخصوص ۲۵ هزار دلاری که همراه با یک قاشق طلا صرف می گردد!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد