خوشمزه ترین غذاهای استانبول

بهترین غذاهای استانبول

غذاهای ترکی خیلی متنوع هستند و از شهرت جهانی برخوردارند. استانبول فرهنگ های مختلفی دارد که همه آن ها بر روی غذاهای این ناحیه تاثیر گذاشته است. وقتی در این شهر هستید غذاهای فست فودی را فراموش کنید و از طعم غذاهای اصیل ترکی لذت ببرید. اما با غذاهای مختلفی که این شهر دارد کدام غذا را باید انتخاب کنید؟ اینجاست که این پست به کمک شما می آید، در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با خوشمزه ترین غذاهای استانبول آشنا شوید.

مطالب مرتبط:
چرا استانبول یک مقصد گردشگری خوشمزه است؟
گوهر های پنهان استانبول
غذای ترکی

صبحانه ترکی

عادت های صبحانه ای ترک ها کمی با اروپایی ها متفاوت است. برای شروع صبحانه، چای جایگزین قهوه می شود. همچنین، گوجه و خیار خرد شده حتما باید در صبحانه ترکی باشد، بقیه چیزها معمولا مثل اروپایی هاست. معمول ترین نانی که استفاده می شود نان سفید است هرچند که اگر می خواهید سالم تر غذا بخورید انواع مختلفی از نان غلات مثل نان جو هم می توانید استفاده کنید.  پنیر سفید، پنیر چدار، زیتون سیاه یا سبز، کره، خامه پرچرب، عسل، مربا، املت یا تخم مرغ آب پز از خوراکی های معمولی هستند که در صبحانه استفاده می شوند. سوکوک و بورک دو غذایی است که معمولا در هنگام صبحانه برای مهمان می آورند. سوکوک از سوسیس گوشت چرخ کرده گاو درست می شود که روی آن را ادویه هایی مثل زیره، سوماق و فلفل می زند و با تخم مرغ در روغن زیاد سرخ می کنند، غذای پرچرب ولی خوشمزه ای ست. بورک از ورقه های نارک خمیر درست می شود و آن را با پنیر، گوشت چرخ کرده و سبزیجات پر کرده، سپس خمیر را پیچیده و در روغن سرخ می کنند. واقعا بهتون پیشنهاد می کنیم که در سواحل بسفر صبحانه ترکی را امتحان کنید و از طعم غذا و مناظر بینظیر لذت برید.

صبحانه ترکی

منمن (Menemen)

منمن از املت های خوشمزه ترکی است. پیاز سرخ شده و فلفل کاملا با گوجه فرنگی پخته می شود و در آخر با تخم مرغ، گیاهان معطر، جعفری و فلفل قرمز مخلوط می شوند. غذای ساده و ارزانی است که خیلی راحت آماده می شود و ترک ها معمولا این غذا را برای صبحانه سفارش می دهند. اسم این غذا از منطقه منمن در ازمیر آمده چون گوجه فرنگی که از مواد اصلی این غذا است اولین بار در اوایل دهه ۱۹۲۰ در ازمیر کاشته شد. از آن جایی که غذایی متداول است طبیعه که تنوع های زیادی داشته باشد بعضی آن را با پنیر، گوشت چرخ کرده، قارچ، سوسیس، حتی مرغ یا بادمجان درست می کنند.

منمن

مزه (Meze)

مزه بیشتر از آن که یک غذای کامل باشد یک پیش غذای سرد است. بیشتر مزه ها به عنوان اشتها آور در رستوران ها سرو می شوند. معموولا پیشخدمت به سمت میز شما می آید و همه مزه هایی که در آن رستوران وجود دارد را در ظرفی می گذارد تا از آن انتخاب کنید. مزه را در وسط میز می گذارند و همه از آن می خورند. مزه هایی که معمولا استفاده می شود شامل سالاد بادمجان کبابی، بادمجان کبابی با ماست، بادمجان کبابی با سس گوجه، ماست نعنا، لوبیا چیتی، کنگر فرنگی و … می باشد.

مزه

کویو کبابی (kuyu kebabi)

کویو کبابی غذای مخصوص شهر قسطمونی در غرب ناحیه دریای سیاه است. کویو به معنی «خوب» است و ایده پخت آن اینطوری است که گوشت بره نر را بدون اجزای داخلی آن به آرامی کباب می کنند و برای مزه دار کردن آن از شاخه درخت کاج استفاده می شود.

منبع: theistanbulinsider.com

معرفی موزه استانبول مدرن، اولین موزه هنر معاصر ترکیه
معرفی موزه استانبول مدرن، اولین موزه هنر معاصر ترکیه
معرفی باشکوه ترین مساجد تاریخی استانبول
معرفی باشکوه ترین مساجد تاریخی استانبول
خاص ترین جاذبه هایی که شما را به ترکیه می کشاند
خاص ترین جاذبه هایی که شما را به ترکیه می کشاند
همه ی آنچه درباره بازار بزرگ استانبول نمی دانید
همه ی آنچه درباره بازار بزرگ استانبول نمی دانید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code