ناکامیسه، خیابانی برای خرید در توکیو

خیابان  ناکامیسه در توکیو

توکیو محله ای به اسم آساکوسا (Asakusa) دارد که اگر گذرتان به آنجا بیفتد گشت و گذار در یکی از معروف ترین خیابان های شهر نصیبتان می شود. همین که از ایستگاه مترو بیرون می روید چشمتان به یک دروازه جادویی می افتد و در عین حال ریکشوهای زیادی را می بینید که کافیه سوار آن ها شوید تا شما را دور این منطقه جذاب بچرخانند و معروف ترین جاذبه های اینجا را نشانتان دهند. کمی که جلوتر بروید معروف ترین خیابان خرید شهر را می بینید: خیابان ناکامیسه. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با خیابان ناکامیسه آشنا شوید.

خیابان ناکامیسه
مطالب مرتبط:
خیابان گینزا پر هیاهوترین خیابان توکیو
در توکیو قدم بزنید +ویدیو

در توکیو به دنبال جایی برای خرید سوغاتی هستید؟ مستقیم به سمت خیابان ناکامیسه (Nakamise) بروید. اینجا یک خیابان بزرگ ۲۵۰ متری است که پر از مغازه های رنگارنگ و از همه مهم تر پر از غذاهای خیابانی است. خیال دارید حالا که در توکیو هستید خرید کنید؟ حتما می توانید هر چیزی که دوست داشته باشید را در این خیابان پیدا کنید. یکی از جذابیت های این خیابان این است که اگر آن را تا آخر بروید در انتها به مکان مقدس «سنسوجی» می رسید که قدیمی ترین و پربازدید ترین مکان مقدس شهر است. توریست ها و محلی های زیادی هم خودشان را به این خیابان می رسانند تا از ۹۰ مغازه ای که در این خیابان هست سوغاتی و اسنک خرید کنند. حتی می توانید در این خیابان از بازاری که فقط و فقط برای گردشگران برپا شده هم دیدن کنید، بازاری که از قرن ۱۷ تا به حال گردشگران زیادی را به این خیابان می کشاند و اسم این خیابان را سر زبان ها انداخته است.

مغازه های خیابان ناکامیسه

اینجا از همان بازار های محلی است که در آن باید انتظار هیاهو و شلوغی و جنس هایی ارزان را داشته باشید. کمتر گردشگری را پیدا می کنید که تا توکیو برود و از این خیابان جذاب دیدن نکند. حال و هوای این خیابان در حدی است که حتی اگر قصد خرید هیچ چیزی را هم نداشته باشید باز هم باید به آن سر بزنید چون گشت و گذار در توکیو بدون دیدن از آن کامل نمی شود. بیشتر مغازه های اینجا نسل به نسل توسط اعضای یک خانواده گردانده می شود و صاحبان آن ها سال هاست که در مغازه هایشان اجناس باکیفیت می فروشند. این خیابان یکی از بهترین جاها برای امتحان غذاهای خیابانی ژاپن است پس حتما با شکم خالی و گرسنه به این خیابان بروید تا هر غذایی که دوست داشتید را بخورید. سوغاتی های این خیابان مناسب هم توریست های داخلی و هم توریست های خارجی است؛ هم می توانید اجناس شیک و گران را در آن پیدا کنید و هم اجناس ارزان و اصیل را. نظرتان  با اجناس سنتی و قدیمی ژاپن چیست؟ وسایلی مثل چوب غذاخوری، شانه های چوبی و بادبزن های رنگارنگ که در هر جای دنیا اگر آن ها را ببینید فورا یاد ژاپن می افتید.

خیابان های خرید ژاپن

همین که به اواخر ماه دسامبر (اواسط دی) نزدیک می شویم بازار رنگ و بوی دیگری به خود می گیرد و پر از اجناس مربوط به سال نو می شود. در این وقت از سال خیلی از مردم توکیو به اینجا می روند تا هر چیزی که برای گذراندن تعطیلات لازم دارند را بخرند. بازار چنان هیاهویی به خود می گیرد که دقیقا شبیه بازارهای کریسمس اروپا می شود و دلتان می خواهد ساعت ها در آن راه بروید و راه بروید و از حال و هوای سال نو لذت ببرید. اگر در ماه دسامبر به توکیو رفتید پیشنهاد می کنیم توکیو گردی تان را از همین خیابان شروع کنید چون خیلی از چیزهایی که قرار است در توکیو ببینید در همین خیابان پیدا می شود. این خیابان یکی از مهمترین مکان های گردشگری شهر است پس خیالتان راحت باشد که به راحتی می توانید با حمل و نقل عمومی به این خیابان برسید. رفتن به این بازار خیلی راحت است، در هر جایی از شهر توکیو هستید سوار مترو شوید تا پس از چند دقیقه به کنار این خیابان برسید، از ایستگاه مترو با ۳ دقیقه پیاده روی به این بازار می رسید.  از دیدن جاذبه های تاریخی لذت می برید و جاهای تاریخی را دوست دارید؟ خبر خوبی برایتان داریم این خیابان قدیمی حدود ۳۰۰ سال پیش درست شده و مغازه هایش برای همان دوران است. این خیابان در حدود سال ۱۷۱۶ ساخته شد و یکی از قدیمی ترین خیابان های توکیو است. یکی از جالب ترین سوغاتی هایی که بهتان پیشنهاد می کنیم حتما بخرید مجسمه های گربه است. این مجسمه های بامزه معمولا در جلوی ویترین ها گذاشته می شود تا مشتری جذب کنند چون آن ها پنجه هایشان را به سمت بالا گرفته اند  انگار که در حال صدا زدن مشتری ها هستند. این گربه ها خوش شانسی می آورند و با داشتن آن ها احساس می کنید که به طور عجیبی خوش شانسی به شما رو آورده است! اگر به مغازه عروسک فروشی رفتید انواع و اقسام این گربه ها را بر روی قفسه ها می بینید.

معروف ترین خیابان های توکیو

معمولا وسط روز این خیابان خیلی شلوغ می شود پس  سعی کنید صبح زود بروید که تا خلوت است خریدتان را انجام دهید. در این خیابان دو شیرینی معروف ژاپنی درست می شود که بوی آن ها قسمتی از این خیابان را فرا گرفته و ناخداگاه توریست ها را وادار می کند تا چند تا از این شیرینی های خوشمزه بخرند. یکی از این شیرینی ها «دایفوکو» است که یک جور کیک برنجی کوچک است که درون آن با یک یک چیز شیرین پر می شود. شیرینی معروف دیگر «دانگو» است که شبیه دامپلینگ است و از آرد برنج درست می شود.

منبع: justgola.com

معرفی هتل ۳ ستاره ای هیگاشی شینجوکو در توکیو
معرفی هتل ۳ ستاره ای هیگاشی شینجوکو در توکیو
برای این تجربه های رایگان در توکیو آماده شوید!
برای این تجربه های رایگان در توکیو آماده شوید!
۱۵ مکان زیبا در ژاپن که از وجود آن بی ‌خبرید!
۱۵ مکان زیبا در ژاپن که از وجود آن بی ‌خبرید!
در این رستوران های ژاپن ، وارد دنیایی دیگر شوید!
در این رستوران های ژاپن ، وارد دنیایی دیگر شوید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code