خیال آسوده تر مسافرین برای گم نشدن چمدانهایشان در سال ۲۰۱۵

سفر

ژنو – تمرکز صنعت هوایی در ارتقاء مدیریت چمدان ها نشان دهنده نتایج قوی در پایین آمدن رتبه گم شدن چمدان ها در سال ۲۰۱۵ و رسیدن آن به پایین تر سطح خود تا به امروز می باشد.
بر اساس SITA Baggage Report در سال ۲۰۱۶ ، میزان چمدان های گم شده به تعداد ۶٫۵ چمدان در هر ۱۰۰۰ مسافر برای سال ۲۰۱۵ به کمتر از ۱۰٫۵ % در سال قبل از آن ، کمتر از نصف این رتبه در سال ۲۰۰۳ و پایین ترین حد خود از ابتدا ثبت شده است.
این سیر سعودی با توجه به رشد ۸۵ درصدی تعداد مسافران از سال ۲۰۰۳ بوده است . افزایش حجم مسافرین باعث تحت فشار قرار گرفتن زیر ساخت ها ، منابع و سیستم مدیریت چمدان ها گردیده است.در سال گذشته بیش از ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مسافر به سفر رفته اند و هیچ نشانه ای از کاسته شدن این روند رشد وجود ندارد،صنعت هوایی در حال ساخت تغیرات گام به گام برای چگونگی پروسه رسیدگی به چمدان ها است.
سازمان جهانی حمل و نقل هوایی (IATA) در حال رهبری این راه با تصمیم خود برای ایرلاین ها مبنی بر ردگیری هر چمدان در کل طول مدت سفر است.قطعنامه شماره ۷۵۳ یاتا که باید تا جون ۲۰۱۸ به اجرای تمامی ایرلاین ها در بیاید ، به معنی آن است که تمامی چمدان ها در هر نقطه سفر ردگیری می شوند.

فرانچسکو ویولانته مدیر عامل سیتا در این خصوص گفته است : “در ۳ سال آینده ردگیری چمدان ها با اجرایی شدن توسط ایرلاین ها طبق قطعنامه ۷۵۳ یاتا ، در کانون توجه قرار خواهد گرفت.این قابلیت مشاهده، ارائه دهنده کنترل بیشتر و عامل محرک برای ارتقاء بیشتر در زمینه روند رسیدگی به چمدان ها می باشد.
“این همچنین بدین معنی است که مسافرین قادر به ردیابی چمدان خود به مانند یک بسته پستی می باشند،که به کاهش اظطراب مسافران و قادر ساختن آنها به اقدام سریع در شرایط مختل شدن پرواز و دیر رسیدن چمدان ها می انجامد.”

قسمت دیگری که در گزارش سیتا به آن اشاره شده است ، رشد خدمات سلف سرویس چمدان هاست.تقریباً ۴۰ % از ایرلاین ها و فرودگاه ها خدمات چاپ سلف سرویس تگ های بار در باجه ها ارائه می دهند و انتظار می رود این تعداد تا سال ۲۰۱۸ به سه چهارم برسد و همینطور انتظار می رود سه چهارم مسافرین در سال ۲۰۱۶ از خدمات جدید Check-In مانند Bag Drop به جای خدمات سنتی و مراجعه به کارکنان مخصوص استفاده کنند.
چگونگی برچسب شدن چمدان ها نیز در حال تغییر است.در سه سال اخیر پیشرفت روند الکترونیکی شدن برچسب های بار به آنها استقلال بیشتر بخشیده و می تواند به کاهش مدت زمان انتظار منجر شود.ایرلاین ها در حال آزمایش برچسب هایی هستند که با توجه به اطلاعات پرواز مسافربرای هر پرواز به وسیله یک نرم افزار بر روی موبایل به روز رسانی می شود .برچسب های چاپ شده ی خانگی که به مسافران مزیت های مشابهی را عرضه می می کند گزینه کم هزینه تری هستند که امروزه توسط چندین ایرلاین مورد استفاده قرار می گیرد.

ویولانته می افزاید : ” آمار چمدان ها در سال ۲۰۱۵ بسیار دلگرم کننده است ، اگرچه گم شدن چمدان ها هنوز خسارت ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیونی در سال گذشته برای خطوط هوایی به همراه داشته است.زمانی که این یک کاهش ۳٫۷۵ درصدی از سال ۲۰۱۴ می باشد مشخص است که باید این قضیه به عنوان یک نقطه تمرکز برای این صنعت باقی بماند.تجربه مسافرمهمترین امر است و ارتقاء
رسیدگی به چمدان ها آسودگی و آرامش بیشتر به همراه پرداخت هزینه های کمتر را به همراه دارد.”
منبع:TravelDailyNews

ساخت هتل عجیب به شکل ماموت در ساحل دریاچه بایکال روسیه
با نرخ آذرماه بلیط های نوروز ۹۸ خود را تهیه کنید
تعداد آنلاین ها؛ هر روز بیشتر از دیروز!
تهدیدهای امنیتی در سال آینده میلادی رو به فزونی می‌رود!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code