داخل کاخ ورسای واقعا چه چیزی وجود دارد؟

کاخ ورسای پاریس (Palace of Versailles)

پاریس شهر عشق، شهر نور شهری که خیلی ها آرزوی رفتن به آن را دارند همین که پایتان به پاریس رسید و همه ی جاذبه های گردشگری آن را دیدید وقت آن می رسد که به اطراف آن بروید و زیبایی ها و دیدنی هایی که اطراف آن وجود دارد را ببینید و کشف کنید. یکی از بهترین کارهایی که در سفر به این کشور می توانید انجام دهید یک بازدید روزانه از کاخ ورسای پاریس است اما واقعا داخل کاخ ورسای چه چیزهایی وجود دارد آیا ارزش دیدن دارد؟ در این نوشتار الی گشت تصاویر و توضیحاتی از آن را قرار داده ایم تا خودتان بتوانید انتخاب کنید:

کاخ ورسای پاریس

چطور به کاخ ورسای پاریس برویم؟

مطالب مرتبط:
کارهای هیجانی اما عجیب در پاریس
هزینه های سفر به پاریس

اگر تصمیم دارید تا از این کاخ دیدنی بدون استفاده از تور و راهنمای تور دیدن کنید پس باید بدانید که تصمیم درستی گرفته اید چرا که بازدید از این کاخ با راهنما واقعا برایتان گران تمام می شود پس از این راه می توانید مقداری پول ذخیره کنید و از بازدیدتان لذت ببرید و علاوه بر این فرصت دارید تا محیط آن را با آرامش بیشتری بگردید و مجبور نیستید سرعت خودتان را با بقیه هماهنگ کنید اما یادتان باشد که باید قبل از آن کمی برنامه ریزی داشته باشید تا وقتی به آن جا رسیدید بدانید که دقیقا از چه جایی دیدن کنید و چه کار کنید و وقتتان هدر نرود. بزرگ ترین توصیه ای که به شما می کنیم این است که زود آنجا برسید  و به این موضوع هم توجه کنید که این کاخ در روزهای دو شنبه تعطیل می باشد. از آن جایی که باید زمان زیادی را در صف ورودی صرف کنید پس می توانید مثلا ساعت تان را روی ۶ صبح بگذارید تا ۹ وارد شوید و التبه به این موضوع هم فکر کنید که ممکن است همه چیز طبق برنامه پیش نرود پس زمانی را هم برای آن کنار بگذارید.

و حالا می رویم به داخل کاخ ورسای پاریس اول از همه خوب است یک نکته را بدانید و آن هم این است که اگر بلیط داشته باشید به این معنا نیست که می توانید خیلی راحت و سریع داخل بروید چرا که صفی که بیرون آن است و افرادی هم که در این صف هستند همه مثل شما بلیط دارند. همین که وارد آن شوید فورا توجه می شوید که اصلا به چیزهایی که تا به حال دیده اید کوچک ترین شباهتی ندارد هر سانتیمتر با هنرمندی تمام دکور  طراحی شده است و یک شاهکار به تمام معناست.

داخل کاخ ورسای پاریس
نمای 360 درجه کاخ ورسای پاریس

البته چیزی که در این تصاویر نمی بینید صدها نفری هستند که در کنار هر کدام از این مجسمه ها و قاب ها ایستاده اند و در حال عکس گرفتنند! اگر شما از آن دست افراد انفجاری! هستید که از بودن در جمعیت  شلوغ بدشان می آید و زود کلافه می شوند پس کاخ ورسای پاریس اصلا مناسب شما نیست! باز هم می گوییم که بهتر است زدو حرکت کنید تا خیلی در صف انتظار نمانید.

باغ کاخ ورسای پاریس

بعد از گشت و گذار در داخل کاخ و گشتن تمام راه روها و قسمت های آن هم در میان این همه شلوغی ، بودن در هوای آزاد واقعا یک نعمت بزرگ است و منظور ما باغ ورسای است. التبه اگر در فصل زمستان از این باغ دیدن کنید نباید انتظار سرسبز بودن داشته باشید و درختان هم به اندازه ی  فصل تابستان گل نمی دهند. در باغ این کاخ علاوه بر چشم انداز زیبا و مرتبی که به گل ها و درختان دارید، به فواره های موزیکال که روزی ۲ بار در آخر هفته ها به صدا در می آیند هم دارید.

باغ کاخ ورسای پاریس

بازدید از همه ی بخش های این کاخ حداقل ۸ ساعت زمان می برد و بنابراین اگر شنیدید که بلیط دو روزه ی بازدید از ای موزه هم وجود دارد اصلا نباید تعجب کنید.

کاخ تریانون (Trianon )

بعد از اینکه داخل کاخ رسای پاریس را به خوبی گشتید و در باغ های آن قدم زدید مطئمنا خیلی خسته خواهید شد چرا که این محوطه به اندازه ای وسیع است که یک گشت و گذار کامل در آن حسابی وقتتان را می گیرد، به هرحال حتما مسئولان این کاخ از موردی آگاه بوده اند که تور گشت و گذار ۲ روزه را هم برای بازدید از محوطه ی این کاخ قرار داده اند!

به هر حال هر چقدر هم که خسته باشید باز هم دوست دارید به همان اندازه ای که پول پرداخت کرده اید از آن استفاده کنید و این کاخ وسیع را کامل بگردید و به راه رفتن و راه رفتن ادامه بدهید. یکی دیگر از کاخ هایی که در این مجموعه وجود دارد جایی به نام کاخ تریانون است که البته درست است که به همان شکوه کاخ اصلی ورسای نیست و آنقدر به آن اندازه مجذوب کننده نیست اما از آن جایی که به اندازه ی کاخ اصلی شلوغ و پر از جمعیت نیست در نتیجه مطمئا بیشتر بهتان خوش می گذرد و راحت تر می توانید قسمت های مختلف آن را با خیال راحت بگردید.

عکس کاخ ورسای پاریس

کمی بیشتر از کاخ ورسای بدانید

کاخ ورسای در منطقه ای به همین نام قرار گرفته است که قدمت آن به هزار سال پیش برمی گردد. در زمان پادشاهی لویی سیزدهم او بنایی را ساخت اما پادشاه بعد از او یعنی لویی چهاردهم تصمیم گرفت تا بنای باشکوه و بزرگی را بسازد تا در مواقع لازم بتواند تمام کارها و امورات سلطنتی خود را در این کاخ انجام دهد  این گونه شد که دستور ساخت کاخ ورسای پاریس را داد. مانند هر کاخ دیگری که در این دنیا وجود دارد و محل اقامت پادشاهان بوده است، کاخ ورسای هم محل اقامت لویی چهاردهم بود و از این قاعده جدا نبود البته باید گفت که تا قبل از آن کاخ لوور محل اقامت خاندان سلطنتی فرانسه بود تا اینکه ورسای ساخته شد و این قاعده تغییر پیدا کرد. در واقع از سال ۱۶۸۲ تا سال ۱۷۸۹ در ورسای پاریس اقامت می شده است که بعد از آن ین موضوع هم تغییر پیدا کرد.

منبع: featherandthewind.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد