هرگز بدون دانستن این نکات به هند سفر نکنید

دانستنی های سفر به هند

هند یکی از اصلی ترین مقاصد بک پکرها در جهان است، کشور رنگ ها، کشور هفتاد و دو ملت، کشور غذاهای تند و آتشین، کشور جذابیت های تاریخی، کشور فرهنگ های حیرت آور و تضادها… همه ی این ها تعریف هایی کوچک و اولیه از این کشور شگفت انگیز هستند و واقعا تا خودتان به این کشور نروید نمی توانید عمق هر یک از این کلمات را درک کنید و درست به همین دلیل است که تور هند تا این اندازه محبوب است. اما به همان اندازه که دیدنی است می تواند شلوغ و پر هرج و مرج هم باشد و البته اگر بخواهیم واقع گرایانه فکر کنیم باید بگوییم که آمار مریضی در این کشور پایین نیست پس آیا ارزش سفر دارد؟ اگر دانستنی های سفر به هند را بدانید قول می دهیم که سفر به این کشور بهترین سفرتان در تمام عمرتان خواهد بود پس با الی گشت همراه باشید و این نکات را یاد بگیرید:

تاج محل در هند

تند و سریع از هند

مطالب مرتبط:
نکاتی که باید برای کوله گردی در هند بدانید
این کارها را فقط در هند می توانید انجام دهید

واحد پول: روپیه

امنیت: خوب طبیعی است که برای هر گردشگری که به جایی سفر می کند یکی از اصلی ترین موارد امنیت آن کشور باشد و احتمالا تا حالا اطلاعات ضد و نقیض زیادی از این کشور خوانده و یا شنیده اید. مثلا شخصی که یه این کشور سفر کرده می گوید به طور کلی کشور امنی نیست در حالی که شخص دیگری می گوید که تنها و بدون تور به هند سفر کرده و هند را کشوری با امنیت بالا می داند! پس باید گفت که همه چیز تقریبا بستگی به خودتان دارد نکاتی وجود دارد که در سفر به هر کشور نه تنها هند، باید رعایت کنید تا امنیت تان تضمین شود. اگر دارید به هند سفر می کنید مخصوصا اگر خانمی تنها هستید لباس های مناسب بپوشید و بهتر است که در موقع شب تنهای به خیابان نروید و به طور کلی بهتر است تا جایی که می توانید توجه ها را به سمت خودتان جلب نکنید.

مناطقی در هند وجود دارند که گفته می شود جز مناطق خطرناک از نظر جرم و جنایت هستند و بهتر است اصلا به آن مناطق نروید، در این باره می توانید در اینترنت جستجو کنید و قبل از سفر اطلاعات بیشتری کسب کنید. و البته که اگر به طور کلی آدم اهل سفری باشید می دانید که نباید بدون داشتن بیمه مسافرتی خانه تان را ترک کنید و هند هم از این قاعده مستثنی نیست.

زبان: در این کشور ۲ زبان به عنوان زبان های اصلی شناخته می شوند که یکی از آن ها زبان هندی و دیگری انگلیسی است، پس اگر به یکی از این ۲ زبان آشنا و مسلط باشید کارتان راه می افتد.

جشن دیوالی

بهترین زمان سفر به هند

قطعا بهتری زمان سفر به هند بین ماه های نوامبر تا مارچ است، فصل بارانی این کشور هم از ماه می تا سپتامبر است و واقعا باران های شدید و بدی در این ماه ها می بارد و از آن جایی که هند کشور گرمی است بهتر است تا زمانی که هوا کمی خنک تر است به آن جا بروید تا آب و هوا برایتان اذیت کننده نباشد، این هم از دانستنی های سفر به هند است.

هزینه های سفر به هند

هند به طور کلی کشور ارزانی است و به همین دلیل سفر مقرون به صرفه به هند اصلا دور از ذهن نیست و به راحتی با چند ترفند می توانید ارزان سفر کنید. اصلی ترین هزینه ها شامل هزینه های تسهیلات، غذا و حمل و نقل می شود که اگر در هاستل بمانید، غذاهای خیابانی و ارزان در رستوران های معمولی بخورید و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید به مقدار زیادی از هزینه هایتان کم می شود.

هند کشوری فوق العاده برای دوستداران غذا است معمولا هندی ها غذاهایشان را پر ادویه و تند درست می کنند و گفته می شود که در این کشور فلفلی وجود دارد که ۲۰۰۰ برابر از فلفل قرمزهایی که در ایران استفاده می شوند تندتر هستند و البته که از این فلفل ها در غذایشان استفاده می کنند! پس اگر به خوردن غذاهای تند و آتشین و دهان سوز علاقه دارید، هند را از دست ندهید.

غذاهای هندی

چه وسایلی را برای سفر به هند برداریم؟

صحبت از لباس که باشد بهتر است تا لباس هایی که حدالمقدور سبک هستند و البته کاملا پوشاننده هستد را همراهتان بردارید و شاید ایده ی خوبی باشد که یک داروی مسکن سبک و قرص ویتامین همراهتان داشته باشید تا در مواقع لزوم از آن ها استفاده کنید. محض اطمینان بهتر است تا آب معدنی خریداری کرده و استفاده کنید و دور غذاهای دکه ای را خط بکشید چرا که مسمومیت غذایی و مسمومیت حاکی از آب در این کشور زیاد است و تا حالا بارها به خصوص برای خارجی ها اتفاق افتاده است.

بهترین کارهایی که در سفر به هند می توانید انجام دهید

تعداد جاذبه های دیدنی در هند به اندازه ای زیاد است که اصلا نمی توان در غالب چند خط به همه ی آن ها اشاره کرد با این حال سعی می کنیم تا تعدادی از مهم ترین و اصلی ترین آن ها را به شما معرفی کنیم تا به عنوان دانستنی های سفر به هند آگاه شوید:

از تاج محل دیدن کنید: یکی از دیدنی ترین و اصلی ترین مکان هایی که در سفر به هند باید ببینید تاج محل است و شاید فکر کنید که تاج محل دیگر کلیشه شده است اما محض اطلاع بدانید که هند بدون بازدید از تاج محل هند نیست! پس حق بدهید که در تمام فهرست های هند گردی باشد.

تاج محل

هارماندیر صاحب: این مجموعه ی بزرگ و حیرت آور به عنوان یک مکان مذهبی در هند شناخته می شود و گفته می شود که آبی که در آن قرار داده می شود قدرت جادویی زیادی دارد  به همین دلیل هم مورد علاقه ی افراد محلی و هم توریست ها است. این مکان کاملا به روی توریست ها باز است و می توانند از آن دیدن کنند. مطمئن باشید برایتان جالب خواهد بود.

پارک ملی گیر: بهشتی از حیوانات و گیاهان! گونه های متنوع و در حال انقراض حیوانات در این پارک ملی زیست می کند که از میان آن ها می توان به شیر آسیایی، لئوپارد، کروکودیل و …. اشاره کرد.

منبع: adventureinyou.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد