نکاتی که باید برای کوله گردی در هند بدانید

نکاتی برای کوله گردی در هند

کوله گردی در هند همیشه ماجراجویانه و هیجان انگیز است. در اینجا همه کارهایی که تجربه می کنید از سوار شدن در ریکشو و خوردن کاری های تند و تیز گرفته تا قایق سواری در کانال های آب و کوهنوردی همه و همه کوله گردی در هند را جذاب می کند و روزهایی فراموش نشدنی را برایتان رقم می زند. اما قبل از اینکه راهی این سفر ماجراجویانه شوید و قدم به سرزین پهناور هند بگذارید باید آمادگی لازم را در خود ایجاد کنید تا سفری لذتبخش و بدون دردسر داشته باشید. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با نکاتی آشنا شوید که کوله کردی در هند را آسان می کند.

هند

همان جایی غذا بخورید که محلی ها غذا می خورند

مطالب مرتبط:
با بازدید از این روستاها، سفرتان به هند را جذاب تر کنید
موزه هیل پالاس، بزرگ ترین موزه باستان شناسی کرالا در هند

اولین نکته درباره غذاست! معمولا رستوران هایی که برای توریست ها هستند کیفیت پایین تری دارند پس اگر یک کاری اصیل هندی می خواهید به همان رستورانی بروید که محلی ها به آنجا می روند. البته به شلوغ بودن رستوران هم توجه کنید چون معمولا دلیل قانع کننده ای پشت محیط خلوت و مشتری نداشتن رستوران ها وجود دارد!

رستوران

از قطار استفاده کنید

سفر با قطار راهی عالی برای گشت و گذار در این کشور پهناور و بزرگ است. نگران بلیط قطار نباشید چون این کار خیلی سریع انجام می شود البته سیستم رزرو آن کمی پیچیده است. وبسایت اطلاعات قطارها سایتی جامع و کامل است و اگر از آن هایی هستید که تا پا به قطار می گذارید خوابتان می برد سعی کنید صندلی های بالایی و کناری را رزرو کنید تا هم محیط، آرام تر باشد و هم امنیت بیشتری داشته باشید. اگر به قطارهای a/c بروید با اینکه راحت تر هستند اما پنجره های رنگی شان به این معنی است که نمی توانیداز دیدن چشم اندازها و مناظر تماشاییی لذت ببرید.

قطار

قبل از هر کاری بر سر قیمت به توافق برسید

در هنگام گرفتن تاکسی یا ریکشو (اگر تاکسی متر نداشتند)، استخدام راهنما، اقامت در هتل، تور گرفتن و … همیشه قبل از هر کاری بر سر قیمت به توافق برسید در این صورت می توانید چانه بزنید و تا آنجایی که می توانید قیمت را کم کنید. اگر به رستوران رفتید و در منوی آن هیچ قیمتی وجود نداشت قبل از سفارش غذا حتما ببینید پول غذایتان چقدر می شود. در هنگام خرید قبل از اینکه خریدتان قطعی شود حتما به قیمت توجه کنید و اگر قیمت نداشت می توانید حتی مغازه را ترک کنید.

ریکشو

آب را تصفیه کنید

در هند آب شیر قابل نوشیدن نیست. به این فکر کنید که با دو هفته ماندن در این کشور به چند بطری آب معدنی نیاز دارید و حالا تصور کنید که اگر در طول سال، ۸ میلیون توریست خارجی این تعداد آب معدنی بخرند چه اتفاقی می افتد! کشور حتما با بحران زباله های بطری های پلاستیکی روبرو می شود! پس یک راه حل بهتر برای در امان نگه داشتن طبیعت از این بطری ها این است که آب را تصفیه کنید. فیلترهای تصفیه کننده زیادی وجود دارند که حتی ریزترین ویروس ها و باکتری ها را هم از بین می برند. پیشرفته ترین سیستم، فیلتر بطری های Water-to-Go است که حتی آب کثیف دریاچه را هم به آبی شفاف و زلال تبدیل می کند.

آب در هند

به فرهنگ کشوراحترام بگذارید

هند کشوری با فرهنگ میراثی غنی و سنت های مذهبی ریشه داراست. تجربه سفر به چشم اندازهای اسرارآمیز و تماشایی هند در صورت احترام به سنت ها و فرهنگ مردم خیلی لذت بخش تر خواهد بود. خانوم ها باید لباس مناسب به تن کنند، غذا را با دست راست بخورید، کف پای خود را به کسی نشان ندهید و قبل از ورود به مکان های مقدس کفش های خود را در بیاورید.

احترام به فرهنگ

در اینجا خوردن یک عدد سیب در روز شما را از دکتر بی نیاز نمی کند!

اگر می خواهید در هند با خوردن یک عدد سیب از دکتر بی نیاز شوید اشتباه می کنید! چون میوه ها و سبزیجات در آب های تصویه نشده شسته می شوند برای همین میوه هایی مثل سیب و انبه را باید حتما پوست کنید و سبزیجات خام هم نخورید.

میوه های هند

به دنبال شرکت در فستیوال ها و جشن ها باشید

همیشه در هند جایی را پیدا می کنید که در آن جشن های مذهبی و یا فرهنگی در حال انجام است و با موسیقی، شادی و آداب و رسوم جالب همراه است. فستیوال هایی مثل جشن های بزرگ ملی و  یا جشن هایی که در روستاهای کوچک برگزار می شود همه جالب و تماشایی هستند. اگر می توانید مدت اقامت خود را با برگزاری فستیوال ها هماهنگ کنید.

فستیوال های هند

مراقب امنیت خود باشید

پول نقد زیاد همراه خود نداشته باشید و در جاهای شلوغ مثل ایستگاه های قطار از وسایل ارزشمند خود مراقبت کنید. یک گوشی موبایل همراه خود داشته باشید و یک سیم کارت هندی در داخل آن بیندازید تا در مواقع اضطراری بتوانید تماس بگیرید. زنان باید لباس های مناسب بپوشند و در هنگام تاریکی شب تنها در بیرون نباشند. اگر کسی قصد مزاحمت داشت به جای مودب بودن اعتماد به نفس خود را حفظ کنید و با فریاد زدن، کمک بخواهید.

همراه خود گوش گیر داشته باشید

گوش گیر یک وسیله ضروری برای کوله گردی است که با آن می توانید مطمئن باشید که شب ها در اتوبوس، قطار، سواحل و هتل های شلوغ می توانید با خیال راحت بخوابید.

به مکان های ناشناخته تر بروید

گردشگران خارجی معمولا عادت دارند که به مقاصد و یا مسیرهای مشخصی بروند. فاصله گرفتن از این مکان های تکراری باعث می شود تا روی دیگر این کشور را تجربه کنید، تحت تاثیر صنعت گردشگری قرار نگیرید و شناخت عمیق تری نسبت به زندگی هندی ها پیدا کنید.

مکان های ناشناخته تر

خود را با شرایط وفق دهید

هند می تواند کشوری چالش انگیز برای سفر و مسافرت باشد پس اگر تجربه های جدید، چیزهای عجیب و غریب و غیر قابل پیش بینی را با آغوش باز بپذرید سفر لذت بخشی خواهید داشت. در این مسیر باید صبور بودن را با کمی حس شوخ طبعی همراه کنید تا دل به طبیعت بکر که در پیش رویتان است بسپارید. یک نکته را فراموش نکنید اگر کسی شما را به عروسی دعوت کرد حتما قبول کنید چون مراسم جالبی را می بینید.

منبع: roughguides.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد