بهترین دانشگاه های امارات برای تحصیل

معرفی بهترین دانشگاه های کشور امارات

امروزه کشور امارات متحده عربی، یکی از همسایگان کشورمان ایران، دارای کیفیت مناسب و مطبوع آموزشی برای دانشجویان و دانش اندوزان در سراسر جهان شده است. کشور امارات به خاطر به ایده های اقتصادی که بر مبنای دانش و علوم مختلف و رشدی که در زمینه ی اقتصادی داشته است، به یکی ازقطب های جدید آموزشی در منطقه تبدیل شده است و همچنین برنامه هایی جدید برای ارتقا سطح علمی دانشگاه ها و موسسات خود را در دست اجرا دارد. سطوح مختلف تحصیلات در این کشور در حال حاضر به کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می رسد. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا ۸ تا از برترین و معتبرترین دانشگاه ها و کالج های امارات متحده عربی را برای شما معرفی کنیم.

دانشگاه امارات

۱- دانشگاه امارات متحده عربی

مطالب مرتبط:
امارات در مریخ شهر می سازد!
با این ۲۳ دلیل به عجیب بودن امارات پی می برید!

اولین و مهم ترین دانشگاه جامع و ملی کشور امارات، دانشگاه امارات متحده عربی است که در سال ۱۹۷۶ تاسیس شد. در حال حاضر این دانشگاه برای ۱۴هزار دانشجو ی متقاضی اماراتی و بین المللی، در سال دوره های مختلف آموزشی برگزار می کند. این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های شاخص علمی در امارات شناخته می شود. می توان گفت که این دانشگاه معروف ترین دانشگاه امارات متحده عربی است. رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شوند عبارتند از: مدیریت کسب و کار، اقتصاد، مهندسی، کشاورزی، مواد غذایی، IT، حقوق، علوم انسانی، علوم اجتماعی، پزشکی، علوم پایه و علوم بهداشتی می باشد. البته قابل ذکر است که در این دانشگاه در حال حاضرر با پشتیبانی دولت امارات، هیئت علمی شاخصی برای زیر شاخه های رشته ی هنر نیز در خود دارد که خدمات گسترده ای را به دانشجویان هنر ارائه می دهند.

دانشگاه امارات

۲- کالج آمریکایی شارجه

کالج شارجه یکی از کالج های معروف کشور امارات است که تحت نظر دانشگاه هیوستون در تگزاس آمریکا اقدام به ارائه ی خدمات علمی می کند. موسس این دانشگاه شیخ دکتر سلطان محمد بن قاسمی، یکی از اعضای عالی شورای امارات متحده است و این دانشگاه را در سال ۱۹۹۷ تاسیس کرد. از جمله رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شود می توان به ؛ مهندسی الکترونیک، مهندسی کامپیوتر، برنامه نویسی، علوم محیط، مدیدریت بازرگاتی، حسابداری، بیمه، بانکداری و مدیریت بازرگانی اشاره نمود. داشگاه شارجه از جمله دانشگاه هایی است که برای تحصیل در رشته های مهندسی بسیار به علاقه مندان این رشته  توصیه می شود. شما برای تحصیل در این دانشگاه به ریز نمرات و گواهی آخرین مدرک تحصیلی خود و همچنین ودیعه ی کامل یک ترم تحصیلی خود و نمره ی تافل ۵٫۵ نیاز دارید.

دانشگاه ابوظبی

۳- دانشگاه ابوظبی

از جمله دانشگاه های پیشرو در جذب علوم و آموزش در سطح جهانی در کشور امارات می توان دانشگاه ابوظبی را نام برد و مثال زد. این دانشگاه اماراتی در سال ۷هزار دانشجو را از امارات و دیگر کشورهای جهان در خود پذیرش می کند. در این دانشگاه ۲۴ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۰ رشته در زمینه ی رشته های کارشناسی ارشد، تدریس می شود. این دانشگاه، زیر شاخه های رشته های هنر، زبان، مدیریت، علوم کامپیوتر و علوم اطلاعات را تدریس می کند. برای پذیرش در این دانشگاهاز جمله دانشگاه های پیشرو در جذب علوم و آموزش در سطح جهانی در کشور امارات می توان دانشگاه ابوظبی را نام برد و مثال زد. این دانشگاه اماراتی در سال ۷هزار دانشجو را از امارات و دیگر کشورهای جهان در خود پذیرش می کند. در این دانشگاه ۲۴ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۰ رشته در زمینه ی رشته های کارشناسی ارشد، تدریس می شود. این دانشگاه، زیر شاخه های رشته های هنر، زبان، مدیریت، علوم کامپیوتر و علوم اطلاعات را تدریس می کند. برای پذیرش در این دانشگاه شما باید حداقل نمره ی ۵ را در آزمون تافل خود کسب کنید و ریزنمرات تحصیلی و آخرین مدرک گواهی تحصیلی خود را به همراه داشته باشید.

کالج عالی اطلاعات فناوری

۴- کالج عالی اطلاعات فناوری

این کالج در شهر ابوظبی امارات واقع شده است و یکی از پیشرفته ترین مراکز علمی در زمینه ی فن آوری های پیشرفته در کشور امارات است. کالج  اطلاعات فناوری در سال ۱۹۸۸ تاسیس شد و از اول رویه ای دانش محور و پیشرفته نسبت به علوم تدریسی خود در حوزه ی فناوری تا به الان داشته است. البته تنها رشته ی تدریسی این دانشگاه فناوری نیست و رشته های دیگری همچون کسب و کار، مهندسی، علوم پایه و علوم بهداشت و درمان در این کالج تدریس می شود. در حال حاضر سالانه ۶۰ هزار نفر از این دانشگاه فارق التحصیل می شوند. برای تحصیل در این دانشگاه شما باید نمره ی تافل ۶ و همچنین ریز نمرات تحصیلی خود را داشته باشید.

دانشگاه جمیرا

۵- دانشگاه جمیرا

یکی از معتبر ترین و مشهور ترین دانشگاه های امارات متحده ی عربی دانشگاه جمیرا در شهر دبی است. این دانشگاه با این که در سال ۲۰۱۲ تاسیس شده است اما می توان این را گفت که گویی یک شبه ره صد ساله را در کسب اعتبار و رتبه ی علمی پیموده است. این دانشگاه در زمینه ی رشته هایی همچون کسب و کار، علوم بهداشت و درمان و مطالغات اسلامی در سال به ۴ هزار دانشجو خدمات علمی ارائه می کند.برای تحصیل در این دانشگاه باید نمره تافل ۵٫۵ را داشته باشید.

نمایی ز معماری دانشگاه های اماارات

۶- مدرسه خلبانی امارات

این کاج پرطرفدار در سال ۱۹۸۸ در دبی تاسیس شد. این دانشگاه در سال خلبانان بسیاری را برای صنعت هواپیمایی امارات و نقاط دیگر جهان آموزش و تعلیم می دهد. مدرسه خلبانی امارات مطابق استانداردهای جهانی و مورد تایید  ICAO می باشد. این دانشگاه دوره های PPL، IR، CPL و دوره های پرواز آزمایشی را برای متقاضیان خود ارائه می دهد. توجه داشته باشید که اگر خواهان تحصیل در این دانشگاه هستید، علاوه بر هزینه های تحصیلیتان، باید برای هر بار پرواز در طول ترم، هزینه ای جداگانه بپردازید.

دانشگاه علوم هوانوردی امارات

۷- دانشگاه علوم هوانوردی امارات

دانشگاه علوم هوانوردی امارات در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد و برای افراد بالای ۱۶ سال از اقصی نقاط جهان، شرایط پذیرش در این دانشگاه فراهم است. از مهم ترین استانداردهای این دانشگاه می توان به ICAO و WMO و BTEC و RSAاشاره کرد. در این کالج رشته هایی همچون مهندسی کامپیوتر، مخابرات، هوا و فضا و تعمیرات و نگهداری هواپیما و در کل رشته هایی مرتبط با امر هواپیمایی ارائه می شود. زبان تدریسی این دانشگاه انگلیسی می باشد. متقاضیان ثبت نام در این دانشگاه علاوه بر داشتن مدرک تافل باید در آزمون تعیین سطح زبان این دانشگاه نیز شرکت کنند.

دانشگاه عجمان

۸- دانشگاه عجمان

این دانشگاه در سال ۲۰۱۱ در شهر عجمان کشور امارات تاسیس شد. رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شوند عبارتند از؛ مهندسی برق و الکترونیک و مخابرات، مهندسی پزشکی، مهندسی طراحی ومعماری، علوم کامپیوتر، علوم مدیریت از جمله مدیریت بازاریابی، گروه زبان های خارجی و مترجمی، علوم ارتباطات، ادبیات و تربیت معلم، داروسازی و دندانپزشکی. در دانشگاه عجمان در هنگام ثبت نام اولین ترم تحصیلی، ودیعه ی آموزشی ۲۰ واحد را از شما می گیرند و در صورتی که بخواهید می توانید واحد کمتری انتخاب کنید. تمامی دانشجویان ابن دانشگاه می توانند از تسهیلاتی چون امکانات ورزشی، اینترنت، کتابخانه، مراکز فرهنگی و لابراتوارهای دانشگاه به صورت رایگان استفاده کنند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد