دانشگاه های انگلستان در میان دانشگاه های برتر جهان

آشنایی با بهترین دانشگاه های انگلستان

سیستم آموزشی کشور انگلستان و اعتبار دانشگاه های آن، به گونه ای است که از همه جای جهان برای آن سر و دست می شکنند. به همین منظور آشنایی با نام بهترین دانشگاه های انگلستان می تواند کمک کننده ای براس انتخاب دانشگاه مورد نظر شما باشد.ر نظرخواهی ها و پژوهش ها نشان می دهد که با وجود کاهش بودجه دانشگاه ها و اختلافاتی که بر سر هزینه های آموزش در انگلستان وجود دارد، دانشگاه های این کشور همچنان در رقابت جهانی با سایر کشورها هستند. اگر فیلتان یاد انگستان کرده و سودای تحصیل در دانشگاه های این کشور را در سر می پرورانید، در این مطلب با الی گشت همراه باشید.

دانشگاه های انگلستان

دانشگاه کمبریج | the university of Cambridge

مطالب مرتبط:
با اپلیکیشن های حمل و نقل در انگلستان آشنا شوید
باث، شهری مدرن با جاذبه های باستانی در انگلستان
قلعه آروندل، خانه شگفت انگیز دوک انگلستان

این دانشگاه برای دومین سال متوالی به عنوان بهترین دانشگاه جهان شناخته شده و گوی سبقت را از هاروارد و آکسفورد ربوده است. از نظر سابقه و قدمت، کمبریج سومین دانشگاه دنیا بوده و افرادی چون چالز داروین در این دانشگاه درس خوانده اند. همچنین بنا و محوطه زیبای آن یکی از جذاب ترین مکان ها برای اکثر جوانان و دانشجویان است. تورهای مختلفی برای بازدید از بنای دانشگاه، محوطه و خوابگاه، کتابخانه و موزه آن برگزار می شود. اگر به کمبریج سفر کردید می توانید در این تورهای بازدید یک روزه شرکت کنید و از نزدیک با این دانشگاه آشنا شوید.

دانشگاه کمبریج-بهترین دانشگاه های انگلستان

آکسفورد از بهترین دانشگاه های انگلستان | University of Oxford

دانشگاه آکسفورد در شهر آکسفورد واقع شده و رود تایمز از میان این شهر می گذرد. دانشگاه آکسفورد در منطقه آکسفورد شایر واقع شده و قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان جهان است. همچنین این دانشگاه را دومین دانشگاه قدیمی جهان می دانند. بنای تاریخی و قدیمی به همراه محیط های جذاب این دانشگاه حال و هوایی متفاوت از دانشگاه هایی با بنای امروزی دارد. سال گذشته این دانشگاه رتبه بعد از هاروارد را به خود اختصاص داد. افراد بسیار مشهوری از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. آکسفورد محل تحصیل ۲۶ تن از نخست وزیران انگلستان و یکی از روسای جمهور آمریکا (بیل کلینتون) بوده است. در نتیجه آکسفورد را از بهترین دانشگاه های انگلستان می دانند.

آکسفورد-بهترین دانشگاه های انگلستان

کالج سلطنتی لندن یا امپریال کالج | College Imperial

یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان است که رنکینگ خوبی برای رشته های مهندسی، علوم پزشکی و اقتصاد دارد. این کالج در سال های گذشته، از مقام ۷ به مقام ۶ ارتقاء یافت اما دوباره رنکینگ آن تغییر پیدا کرد. با این وجود در سال های اخیر این دانشگاه رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است. در این نهاد علمی دانشجویان به صورت گزینشی انتخاب شده و امکان ادامه تحصیل برای دانش آموزان ممتاز فراهم شده است.

  • آدرس دانشگاه: لندن، کنزینگتون جنوبی در مرکز لندن، خیابان نمایشگاه اکسیبیشن رود
کالج امپریال لندن-بهترین دانشگاه های انگلستان

دانشگاه کالج لندن | University College London

از بهترین دانشگاه های انگلستان که هم اکنون جزو شش دانشگاه برتر این کشور قرار گرفته است. بسیاری از دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه هستند. بسیاری از دانشجویان این دانشگاه، موفق به دریافت جایزه های بین المللی مانند جایزه نوبل شده اند. دانشگاه کالج لندن در زمینه‌هایی مانند پژوهش، سطح علمی اعضاء هیئت‌علمی، دسته‌بندی رشته‌ها، و نرخ اشتغال به کار فارغ‌التحصیلان این دانشگاه، در میان پنج دانشگاه برتر انگلستان قرار گرفته است. در رده‌بندی جهانی (QS) نیز دانشگاه کالج لندن به ‌علت تأکید بر امور پژوهشی، در شمار هفت دانشگاه برتر جهان نشسته ‌است. اگرچه دانشگاه کالج لندن در سال های اخیر از رتبه ۴ به ۷ تنزل کرده است اما این موضوع در سال های بعد بهتر شد و دوباره به جایگاه قبلی خود بازگشت. همچنان یکی از برترین دانشگاه های جهان می باشد. این دانشگاه در سال ۱۸۲۶ به عنوان جایگزینی برای دانشگاه آکسبریج تاسیس شده است.

کالج سلطنتی-بهترین دانشگاه های انگلستان

ادینبورگ | The University of Edinburgh

این دانشگاه با نام ادینبرو یا ادینبورگ، یکی از دانشگاه های قدیمی اسکاتلند است که بیش از ۶۰۰ رشته و گرایش مختلف را به دانشجویان ارائه می کند. دانشگاه ادینبرو یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان است که رتبه سوم را در این کشور دارد. این دانشگاه در سال گذشته، دو درجه ارتقاء رتبه را تجربه کرده است.

اشخاص سرشناس و مطرحی مانند چارلز داروین زیست‌شناس، جیمز کلرک ماکسول فیزیکدان، دیوید هیوم فیلسوف، توماس بیز ریاضیدان، گوردون براون نخست‌وزیر سابق بریتانیا، الکساندر گراهام بل مخترع و ژولیوس نایرره اولین رئیس‌جمهور تانزانیا در این دانشگاه تحصیل نموده اند.

دانشگاه ادینبرو-بهترین دانشگاه های انگلستان

دانشگاه کالج کینک |  College King

از سال گذشته تا کنون این دانشگاه سیری نزولی داشته و از رتبه ۲۱ به رتبه ۲۷ رسیده است.  دانشگاه کالج کینگ چهارمین دانشگاه قدیمی انگلستان بوده و دارای پنج دانشکده در لندن است.

منچستر |  The University of Manchester

رتبه دانشگاه منچستر سال گذشته از ۲۸ به ۲۹ رسید. منچستر دانشگاهی است که ۲۵ نفر از برندگان نوبل را در خود جای داده است. در برنامه های آینده این دانشگاه قصد بر این است که جزو ۲۰ دانشگاه پژوهشی در جهان باشد. دانشجویان بسیاری قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند. این دانشگاه رتبه پنجم را در انگلستان (پس از آکسفورد، کمبریج، دانشگاه کالج لندن و امپریال کالج لندن) و هفتم در اروپا را از آن خودنموده است.

بریستول | University of Bristol

اگر چه رتبه این دانشگاه در سال های گذشته پایین آمده است اما هنوز می توان آن را یکی از ۷۱ دانشگاه برتر جهان به شمار آورد. دررتبه بندی دانشگاه های جهان (QS) در سال ۲۰۱۶ بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت . ورود به دانشگاه بریستول بسیار دشوار بوده و سال گذشته تنها ۱۰ درصد از متقاضیان موفق به ورود به آن شدند. در اینجا بیش از ۲۰۰ رشته از جمله هنر، علوم پزشکی، علوم، مهندسی، علوم اجتماعی و قانون، و علوم سلامتی را می توانید برای تحصیل انتخاب کنید.

بریستول-انگلستان-بهترین دانشگاه های انگلستان

وارویک |  University of Warwick

این دانشگاه سال گذشته با ۳ درجه پیشرفت نامش را بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان ثبت کرده است. دانشگاه وارویک در بسیاری از زمینه ها درخشش آکادمیک داشته است. البته این دانشگاه در سال ۱۹۶۰ تاسیس شده و سابقه نسبتاً اندکی دارد.

گلاسکو | University of Glasgow

پیشرفت این دانشگاه بسیار چشمگیر بوده است، به طوری که در سال های اخیر از جایگاه ۵۹ به جایگاه ۴۱ رسیده است. این جایگاه در گذشته متعلق به دانشگاه بیرمنگام بوده است.

مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی |  LSE

دانشگاه LSE یا همانLondon School of Economics and Political Science از بهترین دانشگاه های انگلستان است که در لندن واقع شده است. این دانشگاه طی سال گذشته از رتبه ۸۰ به ۶۴ رسیده است و در واقع تنها دانشگاه تخصصی علوم اجتماعی در انگلستان است. اشخاص مطرحی همانند جورج برنارد شاو و برتراند راسل از این مدرسه فارغ التحصیل شدند. این مدرسه در سال ۱۹۰۰ به دانشگاه لندن ملحق شد.

دانشگاه گلاسکو-بهترین دانشگاه های انگلستان

دانشگاه بیرمنگام |  University of Birmingham

سال گذشته رتبه این دانشگاه سال گذشته از ۵۹ به ۶۷ تنزل کرد. طبق برآوردها، برای هر جای خالی در این دانشگاه تقریباً ۷ متقاضی وجود دارد. این دانشگاه دولتی از بهترین دانشگاه های انگلستان است.

شفیلد | The University of Sheffield

دانشگاه شفیلد که محل تحصیل ۵ تن از برندگان جایزه نوبل است، امسال از رتبه ۶۹ به ۷۲ سقوط کرده است.

دانشگاه ناتینگهام | the university of nottingham

این دانشگاه با یک درجه تنزل از رتبه ۷۳ به ۷۴ رسید، ولی همچنان جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر به شمار می رود. در سال های اخیر در این دانشگاه میلیون ها پوند صرف احداث ساختمان ها و تجهیزات شده است.

دانشگاه ناتینگهام-بهترین دانشگاه های انگلستان

ساتمتون | the university of Southampton

رتبه دانشگاه ساتمتون در سال گذشته از ۸۱ به ۷۵ رسید. از اکتبر ۲۰۱۲ به بعد دانشجویان توانسته اند از دانشکده ساتمتون کشور مالزی مدرک مهندسی دریافت کنند.

لیدز | the university of leeds

لیدز دومین دانشگاهِ بزرگ تک دانشکده ای انگلستان است اما رتبه آن در سال گذشته در میان دانشگاه های برتر جهان، از ۸۵ به ۹۳ تنزل کرده است. دانشگاه لیدز، دانشگاهی دولتی در شهر لیدز و از دانشگاه های انگلستان است که در سال ۱۹۰۴ میلادی تاسیس شده است.

دورهام | the university of durham

این دانشگاه که یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان است، در سال گذشته از جایگاه ۹۲ به جایگاه ۹۵ تغییر مکان داد. قسمت قابل توجهی از جمعیت دانشجویی دانشگاه دورهام از مدارس خصوصی هستند. این دانشگاه سومین دانگاه تاسیس شده در انگلستان بعد از آکسفورد و کمبریج  بود.

دانشگاه دورهام-بهترین دانشگاه های انگلستان

دانشگاه یورک |  York University

سال گذشته رتبه این دانشگاه ۸۸  بود و امسال به جایگاه ۹۶ رفت. طبق آمارها، ۱۰ تن از اعضای مجلس عوام انگلستان در این دانشگاه تحصیل کرده اند. این دانشگاه نیز یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان است. یازده دانشکده به نام های دانشکده علوم مقدماتی و مطالعات پایه، دانشکده علوم و مهندسی، مدرسه عالی بازرگانی شولیک، دانشکده گلندن، دانشکده تربیت معلم، دانشکده هنر، دانشکده طراحی یورک / دانشکده شریدان، دانشکده بهداشت، دانشکده مطالعات محیط زیست و ۲۴ مرکز تحقیقاتی در این دانشگاه وجود دارد.

سینت آندروز | Andrews St

این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه اسکاتلند و سومین دانشگاه قدیمی کشورهای انگلیسی زبان به شمار می رود. در حال حاضر حدود ۸۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه به تحصیل مشغولند. محل دانشگاه در شهر سنت اندروز در منطقه فایف اسکاتلند است. به‌ طور سنتی برخی از اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا مانند شاهزاده ویلیام در این دانشگاه تحصیل می کنند. شاهزاده ویلیام در سال ۲۰۰۵ با درجه کارشناسی از دانشگاه سنت اندروز فارغ‌التحصیل شده‌ است.

مراحل تهیه یک برنامه تبلیغاتی و چگونگی زمان بندی آن
مراحل تهیه یک برنامه تبلیغاتی و چگونگی زمان بندی آن
برای کارمندان کسل خود چه برنامه ای دارید؟
برای کارمندان کسل خود چه برنامه ای دارید؟
خصوصیات رهبر و سبک های مختلف آن را بشناسید
خصوصیات رهبر و سبک های مختلف آن را بشناسید
۵ راهکار به منظور تعامل مثبت میان مدیر و کارمند
۵ راهکار به منظور تعامل مثبت میان مدیر و کارمند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code