بهترین دانشگاه های دبی برای تحصیل

دانشگاه های دبی

از این که شهر دبی چقدر مقصدی عالی و دلچسب برای یک سفر تفریحی بی دقدقه و راحت است بسیار گفته ایم و دیگر همه می دانند که اگر دنبال کشف موردی جدید از راحتی، تفریح و هیجان هستند؛ دبی یکی از مقاصد نزدیک است که می تواند همه ی این نیازها را در حد اعلی برآورده سازد. اما امروز ما نمی خواهیم در این مطلب از خوبی ها و جاذبه های دبی برای یک سفر تفریحی بگوییم بلکه ما می خواهیم دانشگاه های دبی برای تحصیل را برای شما مورد بررسی قرار دهیم. از آن جایی که تمامی دانشگاه های کشور امارات دارای کیفیتی مناسب و مطبوع برای آموزش دانشجویان و دانش اندوزان هستند این کشور امروزه مقصدی مناسب برای دانشجویان در سراسر دنیا تبدیل شده است اما، در این میان دانشگاه های دبی گل سر سبد این کشور شده است. اگر می خواهید با دانشگاه های دبی آشنا شوید، تا به انتهای این مطلب با ما در الی گشت همراه باشید.

دانشگاه جمیرا

دانشگاه جمیرا | Jumeira University

مطالب مرتبط:
بهترین زمان سفر به دبی
چطور سفر ۷ روزه به دبی را برنامه ریزی کنید؟
۸ مورد از گرانقیمت ترین غذاهای دبی + تصویر

یکی از معتبر ترین و مشهور ترین دانشگاه های کشور امارات متحده ی عربی و شهر دبی که برای تحصیل در دانشگاه های دبی آن را به شما معرفی می نماییم، دانشگاه جمیرا در این شهر است.

با این که این دانشگاه در سال ۲۰۱۲ تاسیس شده است اما می توانیم بگوییم که این دانشگاه گویی یک شبه ره صد ساله را در کسب اعتبار و رتبه ی علمی در بین دانشگاه های کشورش و جهان پیموده است. از ارزش ها و اهداف اصلی این دانشگاه این است که با آموزش درست و علمی که بیشتر در زمینه های اقتصادی هم هست، احترام، تعهد به یادگیری و عمل به قوانین آموزشی، بیدار کردن رویاها و توسعه ی آموزش های خود در بیشتر ابعاد زندگی دانش آموختگان خود می باشد.

این دانشگاه در زمینه ی رشته هایی همچون کسب و کار، علوم بهداشت و درمان و مطالعات اسلامی در سال به ۴ هزار دانشجو خدمات علمی ارائه می نماید و از سراسر جهان در این رشته ها پذیرش دارد. یکی از شرایط تحصیل و پذیرش در این دانشگاه برای تحصیل این است که شما در آزمون تافل باید حداقل نمره ۵/۵ را اخذ کرده باشید.

کالج داروسازی دبی-داروهای ممنوعه در سفر به امارات

 کالج داروسازی دبی | College of Pharmacy Dubai

یکی دیگر از دانشگاه های دبی که می خواهیم به شما معرفی نماییم، کالج داروسازی دبی است. کالج داروسازی دبی را می توان اولین موسسه ی داروسازی در امارات متحده ی عربی معرفی نمود. کالج داروسازی دبی در سال ۱۹۹۲ توسط یکی از افراد خیر مشهور در شهر دبی به نام حاجی سعید بن احمد آل لوتاه احداث نموده شد.

این دانشگاه توانست تا در سال ۲۰۰۵ میلادی، جایزه ی برنامه ی قدردانی شهر دبی را برای تحصیلات ارائه شده توسط پرنس دبی و نخست وزیر وقت امارات متحده ی عربی را به دست آورد. می توان این کالج را بهترین کانون پزشکی و داروسازی در شهر دبی معرفی نمود.

کالج داروسازی دبی برای آموزش دانشجویان مشتاق فراگیری علوم دارایی در زمینه ی ساخت و دارویی تاسیس شد و توسط کمیسیون اعتبارات علمی، وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی امارات متحده عربی به رسمیت شناخته شده است.

دانشگاه ولنگونگ در دبی

دانشگاه ولنگونگ در دبی | UNIVERSITY OF WOLLONGONG in Dubai

یکی دیگر از دانشگاه های دبی که اتفاقا شعبه ی یک دانشگاه خارجی در این شهر است، دانشگاه ولنگوگ است که در اصل یک دانشگاه استرالیایی است.

دانشگاه ولنگوگ در واقع یکی از معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه های دبی است که سالانه بیش از ۳۵۰۰ دانشجو را از سراسر جهان پذیرش می نماید و بسایری از دانش اندوزان در دبی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

مدارکی که این دانشگاه به دانشجویان ارائه می نمایداز اعتباری بین المللی برخوردار می باشند و تحصیل در این دانشگاه را به یک پیشنهاد ایده آل برای همه ی دانشجویان تبدیل کرده است. دانشگاه بین المللی ولنگونگ در استاندارد کیفیت آموزش عالی استرالیا نیز به ثبت رسیده است و حتی به عنوان هماهنگ کننده ی بخش آموزش عالی استرالیا نیز فعالیت می نماید. شما می توانید در دانشگاه بین المللی ولنگونگ دبی، تمامی دوره های آموزشی زبان را در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را بگذرانید.

دانشگاه کوئینزلند جنوبی

دانشگاه کوئینزلند جنوبی | South Queensland University in Dubai

یکی دیگر از دانشگاه های دبی که می خواهیم به اتفاق شما آن را مورد بررسی قرار دهیم، و از اعتباری بین المللی نیز برخوردار می باشد، دانشگاه بین المللی کوئینزلند جنوبی است. این دانشگاه بین المللی نیز توسط کشور استرالیا در شهر دبی تاسیس شده است.

در دانشگاه کوئیزلند جنوبی شهر دبی، تمامی دوره های تحصیلی در مقاطع محختلفی همچون لیسانس، فوق لیسانس و دکترا با کیفیت بسیار بالایی به دانشجویان ارائه می گردد و استادان این هدف را دارند تا تمامی علم خود را در اختیار دانشجویان خود قرار بدهند.

جالب است بدانید که تمامی دوره های تحصیلی در این دانشگاه همانند دانشگاه کوئیزلند استرالیا ارائه می شوند و مدارک تحصیلی دانشجویان نیز از دانشگاه اصلی در استرالیا مهر و ارسال می شود.

یکی از نقاط قوتی که دانشگاه کوئیزلند جنوبی برای دانشجویان خود از نظر تامین رفاه آان دادر این است که این دانشگاه در دبی با آژانس های مسکن معتبر و بسیار زیادی در دبی همکاری مستقیم دارد و با توجه به میزان هزینه ای که دانشجو قادر به پرداخت آن می باشد، بهترین انتخاب را برای اجاره ی مسکن به دانشجویان می دهد.

دانشکده ی دندانپزشکی دبی بوستون

دانشکده ی دندانپزشکی دبی بوستون | School of Dentistry in Boston, Dubai

یکی دیگر از دانشگاه های دبی که در زمینه ی پزشکی خدمات آموزشی ارائه می نماید. دانشکده دندانپزشکی در ژانویه ی سال ۲۰۱۳ میلادی برای جایگزینی موسسه دانشگاه بوستون برای تحقیقات و آموزش دندانپزشکی شعبه ی دبی تاسیس شده است.

موسسه ی دانشگاه بوستون در سال ۲۰۰۸ میلادی با همکاری دانشکده ی دندانپزشکی هنری م. گلدمن بوستون و یک مجتمع بهداشتی جامع در دبی راه اندازی شده بود. پس از آن که مقامات دبی ساختار جدید آموزشی را پیشنهاد دادند و اساس آن بر این بود که در آن مدیریت به عهده خودشان باشد، تصمیم گرفتند تا در اقدامی متقابل برای متوقف کردن سرمایه گذاری، این دانشگاه را بومی سازی کنند.

عملی کردن این تصمیم به دانشکده ی دندانپزشکی دبی اجازه ی تلاش برای ایجاد ظرفیت در دبی برای برنامه های فوق دکتری دندانپزشکی در سطح جهانی را اعطا نمود. این قضیه باعث شد تا دانشکده ی دندانپزشکی دبی منحصر به فرد باشد.

موسسه ی دانشگاه بوستون برای تحقیقات و آموزش دندانپزشکی شعبه دبی یک موسسه بود که فوق لیسانس را در زمینه های مربوط به تحقیقات دندانپزشکی، آموزش و مراقبت های دندانپزشکی تخصصی را بر اساس برنامه های ارائه شده در دانشکده دندان پزشکی دانشگاه بوستون در آمریکا ارائه می دهد.

کالج خلبانی امارات

کالج خلبانی امارات | Emirates Pilot College

یکی از پر طرفدارتین دانشگاه های دبی در بین افراد، کالج خلبانی امارات است که در سال ۱۹۸۸ در شهر دبی تاسیس شد، می باشد. این دانشگاههر ساله خلبانان بسیاری را اموزش می دهد و آن ها را به صورت کاملا آماده، به صنعت هواپیمایی کشور امارات و بسیاریس از نقاط دیگر جهان روانه می سازد. اساتید و آموزش های کالج خلبانی امارات مطابق استانداردهای جهانی و مورد تایید سازمان ICAO می باشد. این دانشگاه دوره های PPL، IR، CPL و دوره های پرواز آزمایشی را برای متقاضیان خود ارائه می دهد.

لطفا به این نکته توجه داشته باشید که اگر می خواهید در این داشنگاه تحصیل نمایید باید علاوه بر هزینه های تحصیلی خود، باید برای هر بار پروازی که در طول ترم انجام می دهدی نیز هزینه ای جداگانه پرداخت نمایید. در آخر به این نکته توجه داشته باشید که در کشور امارات دانشگاه علوم هوانوردی هم فعالیت می کند و از این رو ایندوو دانشگاه با هم یکی نیستند.

دانشکده پزشکی سلامت عمومی هاروارد _ دبی

دانشکده پزشکی سلامت عمومی هاروارد _ دبی | Harvard School of Public Health, Dubai

این بار می خواهیم به سراغ یکی از دانشگاه های دبی از نوع پزشکی و طبابتش را موردبررسی قرار دهیم، دانشکده پزشکی سلامت عمومی هاروارد_ دبی. این دانشگاه نیز در اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی طی قراردادی بین دانشکده ی پزشکی هاروارد و اداره ی بهداشت شهر دبی به منظور همکاری در ایجاد دانشکده ی پزشکی سلامت عمومی هاروارد_ دبی در کشور امارات متحده ی عربی به امضا رسید.

این دانشکده برای ایجاد رونق در تحقیق و کشف علمی در سطح خاورمیانه ایجاد شده است و وجود آن منجر به نوآوری هایی در زمینه ی پزشکی شده است که توانایی این را دارد تا به مهم ترین مشکلات سلامت و بهداشت در سطح منطقه ای بتواند رسیدگی کند. در زمینه ی مسائل استراتژیک پزشکی، برنامه ی ایمنی، کیفیت و رهبری اطلاعاتی (SQIL) یکی از مواردی است که این دانشگاه به دانشجویان خود ارائه می دهد.

در توضیح برنامه ی SQIL باید بگوییم که اینم در واقع یک برنامه ی گواهی نامه ی یک ساله است که برای توسعه دانش و مهارت در ایمنی، کیفیت، اطلاع رسانی و رهبری و هدایت به سمت نابودی بیماری و در نهایت سلامت طراحی شده است. اگر خواهان این هستید تا در این دانشگاه تحصیل نمایید باید بدانید که، بنیاد تحقیقات پزشکی دانشگاه هاروارد_ دبی، تعداد محدودی از بورس تحصیلی را برای نامزدهای انتخاب شده ارائه می دهد.

بعد از تاریک شدن هوا در دبی چه کار کنیم؟
بعد از تاریک شدن هوا در دبی چه کار کنیم؟
معرفی هتل فور سیزن ریزورت دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل فور سیزن ریزورت دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل مارینا بیبلوس دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل مارینا بیبلوس دبی | ۴ ستاره
سوغات رنگارنگ شهر دبی(بخش اول)
سوغات رنگارنگ شهر دبی(بخش اول)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code