بلیط هواپیما

بهترین دانشگاه های سنگاپور برای تحصیل

  معرفی بهترین دانشگاه های کشور سنگاپور

کشور سنگاپور از لحاظ جغرافیایی دارای مساحت کمی است. اما در همین مساحت کم توانسته در قلمرو آموزش عالی و تحقیقات جزء بهترین های در دنیا قرار بگیرد. این کشور این روزها میزبان برگزاری نشست های علمی معتبری در سطح دنیا می باشد به همین دلیل می توان گفت که در زمینه آموزشی از رتبه بالایی برخوردار است. الی گشت در این مطلب می خواهد برای کسانی که علاقمند به تحصیل در این کشور هستند، تعداد از بهترین دانشگاه های کشور سنگاپور را معرفی کنید، با ما همراه باشید.

دانشگاه های کشور سنگاپور
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به سنگاپور
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در سنگاپور

در نشریات مختلف بارها و بارها نام کشور سنگاپور به عنوان یکی از پیشتازان جهان در زمینه تحقیق و نوآوری یاد شده است. در سال ۲۰۱۵ کشور سنگاپور جایگاه هفتم را در فهرست جهانی نوآوری INSEAD کسب کرد. دو دانشگاه معروف کشور سنگاپور در حال حاضر در زمره ۱۵ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند، که در فهرست بهترین اعتبارسنجی QS در سال ۲۰۱۶ جایگاه ششم جهان را از آن خود کردند.

کشور سنگاپور

به طور کلی سنگاپور دارای ۳۴ دانشگاه می باشد، که از این تعداد شش مورد آنها دارای اعتبار بین المللی هستند. در ادامه به تشریح هشت مورد از برترین دانشگاه های کشور سنگاپور می پردازیم.

دانشگاه ملی سنگاپور National University of Singapore (NUS)

دانشگاه سنگاپور دانشگاه ملی  (NUS) بهترین دانشگاه کشور سنگاپور است. جایگاه دوازدهم در جهان را به نام خود به ثبت رسانده است. در فهرست رتبه بندی QS که یک مرکز اعتبارسنجی معتبر برای تشخیص برترین مراکز آموزشی است، این دانشگاه در قاره آسیا به عنوان بهترین دانشگاه شناخته شده است. اما در فهرست جزئی تر رتبه بندی QS که به تفکیک رشته تهیه شده است، شاید کمتر رقیبی را بتوان برای این دانشگاه آسیایی پیدا کرد. این موسسه هم اکنون در رشته مهندسی عمران و ساختمان جایگاه سوم را در اختیار دارد و دانشکده مهندسی و فناوری آن نیز جایگاه چهارم جهانی را از آن خود کرده است. در زمینه علوم طبیعی هم این دانشگاه در زمره ده دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

دانشگاه های سنگاپور

دانشگاه فناوری نانیانگ (Nanyang)

همانطور که گفتیم در کشور سنگاپور دانشگاه های خوب وعالی کم نیست. دانشگاه فناوری ، رتبه سیزدهم جهانی و مقام سوم در آسیا را در اختیار دارد. عمده شهرت این دانشگاه به دلیل دوره های مهندسی است که در آن تدریس می شود. ساختمان های این موسسه در حال زیاد شدن هستند و به طور مثال در سال ۲۰۱۳ میلادی، همزمان با یک پروژه کالج سلطنتی لندن، دانشکده پزشکی Lee Kong Chian به آن اضافه شده و هم اکنون دارای تعداد زیادی دانشجوی پزشکی می باشد.

دانشگاه فناوری نیانگ

دانشگاه مدیریت سنگاپور (Singapore Management)   

طیف وسیعی از رشته های تخصصی در دانشگاه مدیریت سنگاپور ارائه می شود. به همین دلیل نام آن در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا در زمینه حسابداری، فاینانس، علوم اجتماعی و مدیریت مطرح شده است. این دانشگاه در گروه برترین ارائه کننده های خدمات آموزشی در رشته های حسابداری، علوم رایانه، اقتصاد، حقوق و آمار به شمار می رود.

دانشگاه مدیریت سنگاپور

دانشگاه پلی تکنیک (Singapore Polytechnic)

دانشگاه پلی تکنیک در کشور سنگاپور Singapore Polytechnic که به اصطلاح به آن SP گفته می شود. اولین دانشگاهی بود که در زمینه پلی تکنیک در سال ۱۹۵۴ در این کشور تاسیس شد. این دانشگاه در زمینه های آموزش و پژوهش فن آوری، علوم تجاری و همینطور هنر فعالیت دارد. بر خلاف بسیاری از دانشگاه ها در ایالات متحده و بریتانیا این دانشگاه دانشجویان خود را پس از گذراندن دوران متوسطه یعنی ۱۰ سال تحصیل در آموزش و پرورش می پذیرد. اعطای دیپلم در این دانشگاه ۲ الی ۳ سال طول می کشود.

دانشگاه پلی تکنیک

دانشگاه پلی تکنیک (Temasek)

سومین دانشگاهی که در زمینه پلی تکنیک در کشور سنگاپور تاسیس شد، دانشگاه Temasek می باشد. در سال ۲۰۱۰ به عنوان پنجامین سال تاسیس این دانشگاه جشنی برگزار شد، که حدود ۱۵۰٫۰۰۰ فارغ التحصیل از این دانشگاه در جشن حضور داشتند. تا کنون حدود ۱۹۵٫۰۰۰ دانشجو از دانشگاه پلی تکنیک سنگاپور فارق التحصیل شده اند.

دانشگاه پلی تکنیک

دانشگاه هنر (LASALLE)

دانشگاه  LASALLE در زمینه هنرهای معاصر در کشور سنگاپور وجود دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۸۴ تاسیس شد و بیش از ۳۰ دیپلم تحصیلی در زمینه هنرهای معاصر و طراحی دارا می باشد. مدارک تحصیلی این دانشگاه در سطوح لیسانس و فوق لیسانس مورد تایید دانشگاه Goldsmiths در لندن است. این دانشگاه در لندن یکی از برترین دانشگاه های جهان در زمینه هنر و علوم انسانی می باشد.

دانشگاه هنر

موسسه فناوری سنگاپور (Singapore Institute of Technology) 

در سال ۲۰۰۹ موسسه فناوری که معروف به (SIT) است در کشور سنگاپور تاسیس شد. این دانشگاه دارای یک دوره ۸ الی ۱۲ ماهه است که دانشجویان خود را آماده کار واقعی در سطح جامعه می نماید. این دانشگاه با تشخیص نیازهایی که در صنعت کشور سنگاپور موجود می باشد اقدام پرورش نیروهای مختصص و آماده به کار می نمیاد.

موسسه فناوری سنگاپور

دانشگاه کارآفرین (Entrepreneurial university)

سنگاپور، صدها شرکت و موسسه تحقیقاتی و تجاری را راهبری می کندو به همین خاطر، مخاطبان زیادی دارد و اگر موفق به تحصیل در این دانشگاه بشوید، چه بسا با نامزدهای جوایز معتبر جهانی از جمله نوبل، همکار خواهید شد. چیز یکه در ان یو اس، غیر قابل دسترس نیست. کسانی که با اسکوپوس و الزویو و منابع علمی جهان در تعامل هستند، نام محققان این دانشگاه را بر روی مقالات مختلف مشاهده کرده اند که نشان می دهد این دانشگاه به خودی خود، نقش موثری در تولید علم آسیا و جهان دارد.

دانشگاه کارآفرین

هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور

به طور کلی میزان هزینه های زندگی در کشور سنگاپور بالا است، این موضوع در مورد تحصیل هم در دانشگاه های کشور سنگاپور هم صدق می کند. اما به نسبت امتیاز دانشگاه ی کشور سنگاپور در جوامع بین الملل می ارزد که این هزینه را برای تحصیلتان بنمایید. این را هم لازم است بدانید که هزینه تحصیل در کشوری مثل سنگاپور به نسبت دیگر دانشگاه های مطرح درجوامع بین الملل گزینه ارزانی محسوب می شود. به طور حدودی هزینه سالانه برای تحصیل در این کشور ۱۴۰۰۰ دلار سنگاپور و ۱۰۰۰۰ دلار آمریکا می باشد. نکته خوبی که تحصیل در این کشور دارد این است که بیش از نیمی از دانشجویانی که برای تحصیل از دیگر کشورها به سنگاپور می آیند، می توانند از کمک هزینه های مالی استفاده کنند. شهریه برای دانشگاه ملی سنگاپور از ۱۵۹۰۰ دلار سنگاپور و هزینه برای رشته های  پزشکی و دندانپزشکی حداکثر ۵۰۸۰۰ دلار سنگاپور می باشد. البته این اعدادی حدودی از هزینه ها هستند برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت های دانشگاه های کشور سنگاپور مراجعه نمایید.

بهترین دانشگاه های سوئد برای تحصیل
بهترین دانشگاه های سوئد برای تحصیل
بهترین دانشگاه های رومانی برای تحصیل
بهترین دانشگاه های رومانی برای تحصیل
بهترین دانشگاه های پرتغال برای تحصیل
بهترین دانشگاه های پرتغال برای تحصیل
راهنمای انتخاب بهترین کشورها برای تحصیل
راهنمای انتخاب بهترین کشورها برای تحصیل