بلیط هواپیما

راهنمای سفر به سنگاپور

سنگاپور کشوری در شرق آسیا

اگر بخواهیم یکی از کشورهای مدرن آسیایی را نام ببریم قطعا سنگاپور آن کشور است. نام این سرزمین در زبان سانسکریت به معنای شهر شیر است. به همین دلیل یک مجسمه شیر در پارک مرلیون قرار گفته است تا این مفهوم را به جهانیان برساند. می توان با جرات سنگاپور را یکی از برترین نقاط گردشگری در آسیا عنوان کرد. با توجه به مساحت کم این کشور اما سالانه پذیرای رویدادهای مهم و علاوه بر آن جاذبه های گردشگری جذابی می باشد. با الی گشت در راهنمای سفر به سنگاپور همراه باشید. تا بیشتر با این کشور مدرن آسیایی آشنا شویم.

مجسمه شیر در سنگاپور

موقعیت جغرافیایی

مطالب مرتبط:
برای شرکت در فستیوال غذا، کی به سنگاپور برویم؟
گردشی در سنگاپور با حمل و نقل عمومی

کشور سنگاپور با کنار هم قرار گرفتن تعدادی جزیره تشکیل شده است. این کشور در جنوب شرقی آسیا قرار دارد. مساحت سنگاپور ۷۱۸ کیلومتر مربع است که به معنای این است که کمی از بحرین کوچکتر است. سنگاپور از لحاظ ذخایر معادن کشوری فقیر به شمار می رود اما طی تصمیمات گرفته شده این کشور اقتصاد خود را متکی بر صنعت و خدمات قرار داده است. به طوری که هم اکنون سنگاپور چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ دنیا شناخته شده است.

کشور سنگاپور

مختصری از تاریخ

سنگاپور کشوری ثروتمند و مدرن است، پیش از اینکه اروپاییان در این منطقه حضور پیدا کنند، در این کشور فقط ماهیگیری رواج داشته است. سنگاپور در از سال ۱۸۲۴ تا ۱۹۶۳ میلادی به عنوان یکی از کشورهای مستعمره انگلستان بوده است. در سال ۱۹۴۲ نیروهای انگلیسی مجبور به ترک کشور سنگاپور شدند زیرا ژاپنی به این کشور حمله کردند و آن را اشغال نمودند. با گذشت ۲۰ سال سنگاپور توانست به عنوان یک کشور مستقل شناخته شود و استقلال خورد را بدست آورد و جمهوری سنگاپور شکل گرفت. امروزه سنگاپور به عنوان یکی از پیشتازان اقتصادی در جهان معرفی شده است. این کشور با توجه به این که در منطقه ای آسیایی قرار گرفته است امابه عنوان یک کشور گران مطرح می باشد.

کشور سنگاپور

اطلاعات کلی درباره کشور سنگاپور

اختلاف ساعت با تهران: ۴ ساعت و نیم از تهران جلوتر است.

زبان رسمی: انگلیسی، ماندارین، تامیل مالایی

واحد پول: دلار سنگاپور

کد سنگاپور:  ۶۵+

جهت رانندگی: چپ

فرودگاه : فرودگاه چانگی سنگاپور

شماره های اضطراری: آتش نشانی و آمبولانس: ۹۹۵، واحد نجات:۱۱۱، اورژانس:۱۷۷۷، پلیس:۹۹۹

وضعیت آب‌و‌هوا

کشور سنگاپور با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارا می باشد، به طور معمول آب و هوایی معتدل دارد. اکثر اوقات سال میانگین دمای هوا بین ۲۵ تا ۳۱ درجه سانتی گراد و میزان رطوبت در سنگاپور به طور نسبی بین ۷۰ تا ۸۰ درصد است. آوریل، گرم‌ترین ماه سال، ژانویه خنک‌ترین ماه سال در سنگاپور می باشد.

سنگاپور

بهترین زمان برای سفر به سنگاپور

برای سفر به سنگاپور زمان خاصی مد نظر نمی باشد. به طور کلی در تمام ماه های سال می توان به سنگاپور سفر کرد. این منطقه دارای آب و هوای گرم استوایی بوده و در تمام طول سال بارانی است. سنگاپور جزء کشورهایی است که پذیرای مسافران کاری زیادی در طول سال است، به همین دلیل خیلی کم پیش می آید که هتل های این کشور با کمبود مسافر روبرو شود. قیمت هتل های این کشور کمی بالا هست. به همین اگر می توانید سفر خود در زمان هایی که سنگاپور در حال برگزاری رویدادهای بزرگ است کنسل کنید تا در هزینه های خود بتوانید صرفه جویی نمایید.

توریست در سنگاپور

هزینه اقامت در سنگاپور

با توجه به این کشور سنگاپور برگزارکننده ی بسیاری از رویدادهای علمی بزرگ جهان است. سالانه مسافران زیادی بابت انجام امور کاری به این کشور سفر می کنند از همین هزینه ها در این کشور کمی بالا می باشد. به طور مثال برای اقامت در یک هتل ۲ ستاره باید حدود ۴۵ دلار هزینه بنمایید. البته این نکته قابل ذکر است که هتل های سنگاپور از تمامی خدمات مورد نیاز مسافران به منظور سفری راحت و در آرامش بهره می برد. بنابراین بابت پولی که می دهید نباید نگران باشید زیرا در ازای آن خدمات مطلوبی هم دریافت می کنید.

هتل گرند در سنگاپور

شکم گردی در مقصد

با توجه به این که کشور سنگاپور در کنار دریا واقع شده است، و پذیرای مهاجران زیادی در طول تاریخ بوده، از همین رو در این کشور تنوع غذایی بسیار زیاد است. اگر بخواهیم به تعدادی از غذاهای معروف این کشور اشاره کنیم:

مرغ و برنج هاینان

یکی از محبوب ترین غذاهای سنگاپوری است که از طرف چینی ها در این کشور باقی مانده است.

ماهی کبابی

یکی از غذاهای خیابانی سنگاپور ماهی کبابی می باشد، که بین مردم این کشور از محبوبیت بالایی برخوردار است.

ساتای

کوشت کبابی به سیخ کشیده، کیک برنج به همراه سس بادام زمینی و فلفل قرمز تشکیل یکی از غذاهای سنگاپور به نام ساتای را می دهد. از آن بیشتر به عنوان پیش غذا استفاده می کنند.

غذاهای سنگاپور

هزینه حمل و نقل

حدالامکان سعی کنید در سفر به سنگاپور از تاکسی استفاده نکنید. زیرا سیستم حمل و نقل MRT در سنگاپور امکان رفتن به تمامی نقاط شهر را فراهم می آورد. قیمت بلیط مترو در این کشور در مجموع حدود ۴ دلار می باشد. کارت های توریستی هم در این کشور وجود دارد که امکان استفاده نامحدود در سیستم مترو شهری را به گردشگران می دهد. کارت یک روزه ۱۰ دلار، دو روزه ۱۶ دلار و کار سه روزه ۲۰  دلار قیمت دارد.

سیستم حمل و نقل مترو در سنگاپور

جاذبه های مهم گردشگری

پرنده‌ی سنگاپور

بلندترین چرخ و فلک سنگاپور که عنوان دومین چرخ و فلک دنیا پس از های رولر را به نام کسب کرده است. این چرخ و فلک ۱۶۵ متر بلندی دارد. اگر میخواهید سنگاپور را بالاترین نقطه آن نگاه می توانید از این چرخ و فلک استفاده نمایید.

چرخ و فلک سنگاپور

باغ‌های خلیج

رنگارنگ ترین و بزرگ ترین پارک پارک سنگاپور در منطقه خلیج این کشور واقع شده است. با قدم زدن بر روی پشت بام سازه های این پارک به ابر درخت معروف هستند می توانید از چشم اندازهای زیبا باغ لذت ببرید.

باغ خیلچ در سنگاپور

محله‌ی چینی‌ها

با یک تیر دو نشان را بزنید! سنگاپور با طراحی محله ای با سبک زندگی چینی ها در کشور خود توانسته گردشگران زیادی را از سفر به این کشور راضی نگه دارد. در این محله هر آنچه که شما را به یاد چین و مردم این کشور بیاندازد وجود دارد. انواع غذاخوری های کوچک، فانوس های قرمز سنتی  و همینطوری یک سری از بناهای دیدنی را در خود جای داده است.

محله چینی ها

موزه تمدن های آسیایی

اگر شما علاقمند به مراکز تاریخی هستید. می توانید هنگام سفر به سنگاپور برای اینکه بیشتر درباره تاریخ کشور بدانید به این موزه بروید. در این موزه انواع مختلف تمدن های آسیایی دیده می شود.

موزه تمدن ها در سنگاپور

فستیوال ها

با توجه به اینکه بارها در این گزارش گفتیم که کشور سنگاپور جزء کشورهای برگزار کننده رویدادهای بزرگ است، از همین رو می خواهیم تعدادی از جشنواره ها و فستیوال های مهم در این کشور را بیان کنیم :

  • پونگال
  • چینگای
  • سال نوی چینی
  • جشنواره ی مد سنگاپور
  • جشنواره ی بین المللی فیلم
  • جشنواره ی غذاهای سنگاپور
فستیوال در سنگاپور

چند نکته مهم برای سفر به سنگاپور

به طور کلی هزینه ها در این کشور بالا است و روزانه حدود ۵۵ تا ۸۰ دلار باید هزینه بنمایید. اما با رعایت یک سری نکات می توانید سفری اقتصادی داشته باشید. به طور مثال می توانید از غرفه های ارزان در محله هند کوچک غذا تهیه بفرمایید. سعی کنید بیشتر غذاهایتان را خودتان تهیه بفرمایید تا اینکه بخواهید در رستواران های این کشور غذا میل کنید. همچنین فراموش نکنید که از وسایل نقلیه عمومی در این شهر استفاده کنید.

خیابان سنگاپور

بایدها و نبایدهای سفر به سنگاپور

  1. سعی کنید از جویدن آدامس در این کشور خودداری کنید، چرا که مردم سنگاپور به نظافت شهری حساسیت زیادی دارند. به همین دلیل جویدن آدامس از لحاظ قانون ممنوع و واردات آن هم به سنگاپور منع قانونی دارد.
  2. هرگز بدون لباس بیرون در سنگاپور بیرون نروید. برهنگی در سنگاپور به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و در صورت نقض این قانون مبلغ ۲۰۰۰ دلار جریمه یا ۳ ماه به زندان محکوم می شوید.
  3. انداختن آشغال در خیابان های سنگاپور بر روی زمین ۱۰۰۰ دلار جریمه دارد.
  4. یکی دیگر از نبایدهای سنگاپور این است که پاهای خود را هرگز به نمایش نگذارید، زیرا مردم سنگاپور این کار عملی ناپسند می دانند و در این صورت احتمال اینکه در این کشور تردد بشوید زیاد است.

منبع : singapore-guide.com

سویل، شهر جادویی اسپانیا
سویل، شهر جادویی اسپانیا
تمیزترین ایرلاین های جهان را بشناسید
تمیزترین ایرلاین های جهان را بشناسید
راهنمای سفر به پورت لوئیس، پایتخت موریس
راهنمای سفر به پورت لوئیس، پایتخت موریس
هر آنچه در مالزی می توان نوش جان کرد(بخش اول)
هر آنچه در مالزی می توان نوش جان کرد(بخش اول)