دبی از نگاه هنر

هنر در دبی

در سال ‌های اخیر دبی، دومین شهر بزرگ امارات متحده عربی به یکی از پیشتازان فرهنگی در خاورمیانه تبدیل شده و به گالری‌ های خود در زمینه هنرهای معاصر و اثرگذار ‌می بالد. هدف این راهنمای جدید، معرفی استادان هنر مدرن و معاصر خاورمیانه‌ای و همچنین هنرمندان جوان و نوظهور بین‌المللی است و به راهنمای تمام و کمالی است برای لذت بردن حداکثری از صحنه‌های هنری و پرانرژی این شهر. با الی گشت همراه باشید تا دبی را از نگاه هنری ببینیم.

مطالب مرتبط:
نفوذ هنرهای معاصر در دبی
سوغاتی های رنگارنگ دبی

پروژه متحدان

پروژه متحدان در سال ۲۰۱۱ و توسط محمد متحدان (یکی از مجموعه‌ داران هنری) راه ‌اندازی شد و در طی چهار سال گذشته رشد زیادی داشته است. وجه تمایز این مجموعه با سایر مراکز، رویکرد غیرمعمول آن در قبال هنرمندان و آثار ارائه شده است. پس از افتتاح این گالری، آقای متحدان خیلی زود اعلام کرد: «هنرمندانی که دست به خلق آثار غیرمعمول بزنند، می ‌توانند در این گالری شرکت کنند.» در واقع پروژه متحدان با تضمین خرید آثار به نمایش گذاشته شده، به تمام هنرمندان خود (چه نوظهور و چه قدیمی) این امکان را می ‌دهد تا در خلق آثار خود آزادی عمل داشته باشند. خانم مژگان انجوی بار به نیز از ایران به نمایش آثار خود در این گالری پرداخته و بنابراین میزبان آثار هنری سرتاسر خاورمیانه است.

گالری های دبی

گالری Artspace

گالری هنر معاصر Artspace نخستین ‌بار در سال ۲۰۰۳ درهای خود را به روی همگان گشود. این گالری خود را متعهد به ترویج هنر معاصر خاورمیانه‌ای می‌داند و به داشتن مراجعین ممتاز بین ‌المللی از جمله مجموعه‌ داران برجسته، معماران، طراحان دکوراسیون داخلی و دیپلمات‌ ها به خود می‌ بالد. این مرکز هدف خود را نمایش آثار هنری خاورمیانه ‌ای می‌داند و با مراکز هنری بین‌المللی و حراجی‌ ها نیز همکاری نزدیکی داشته است. در سال ۲۰۱۲ ملیحه الطبری مدیر گالری شعبه ‌ای از این گالری را در لندن افتتاح کرد تا یک پل ارتباطی میان شرق و غرب برقرار سازد.
گالری Artspace، سطح ۲، ساختمان شماره ۳ The Gate Village، DIFC، دبی، امارات متحده عربی، +۹۷۱ ۴۳۲۳ ۰۸۲۰

آثار هنری دبی

گالری هنرهای زیبای کوادرو (Cuadro)

گالری هنرهای زیبای کوادرو در مرکز پولی و مالی بین ‌المللی دبی واقع شده است. این مرکز در سال ۲۰۰۸ تأسیس شد و به ‌سرعت خود را به ‌عنوان یکی از گالری ‌های برجسته هنر معاصر در دبی جا انداخت. گالری کوادرو بر چهار زمینه عمده از جمله برگزاری نمایشگاه، آموزش، سکونت هنرمندان و مشاوره تمرکز دارد و از نزدیک با مجموعه ‌داران هنری به همکاری می ‌پردازد و بدین ‌ترتیب مجموعه ‌ای از درس و بحث ارائه کرده و فضایی مسکونی نیز برای هنرمندان تدارک دیده است. این گالری پیش‌تر میزبان Manal AlDowayan، هنرمند مفهومی عربستانی بود. در حال حاضر نیز گالری هنرهای زیبای کوادرو میزبان پروژه «اشکال سیال» از Faig Ahmed، هنرمند اهل باکو است. این مجموعه، شامل آثار جدیدی است که قالی ‌های دستبافت وی را در معرض نمایش مردم قرار می ‌دهد.
۱۰گالری هنرهای کوادرو، ساختمان The Gate Village، DIFC، دبی، امارات متحده عربی، +۹۷۱ ۴۴۲۵ ۰۴۰۰٫

طبقه بندی هتل های دبی
معرفی بهترین پارک های موضوعی دبی!
معرفی هتل ۴ ستاره سامیت در دبی
معرفی هتل دابل تری بای هیلتون مرجان آیلند | ۵ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code