درباره سفر حلزونی شنیده اید؟

چرایی آرام سفر کردن را بدانید

آیا آدم فعالی هستید؟ دوست دارید در یک زمان کوتاه تا حد ممکن از مکان های مختلف بازدید کنید؟ عالی است. اما آیا تا حالا سعی کردید روش سفرتان را عوض کنید و ازعجله و شتاب خودتان کم کنید تا چیزهای بیشتری ببینید؟ اگر از شتاب خود کم کنید، گل های رز را ببویید و از لحظه ها لذت ببرید، واقعاً چیزهای بیشتری از آن کشور لمس می کنید تا وقتی شتاب زده و با عجله از یک مکان دیدنی به محل بعدی بروید.

اگر با الی گشت همراه باشید متوجه می شوید که چرا آرام سفر کردن یک هنر است:

مطالب مرتبط:
چگونه به یک شهر نامن سفر کنیم؟
دانستنی های ضروری قبل از سفر به سنگاپور
travel advice

ما صدها ایمیل از طرف خوانندگان داشتیم که در حال برنامه ریزی برای سفرشان هستند و دوست داریم به مردم کمک کنیم تا هرچه بیشتر ماجراجویی کنند، اما یکی از تغییراتی که ما اکثراً پیشنهاد می دهیم ، سرعت سفر کردن آنهاست. هر ۳ تا ۵ روز یک بار وسایل مان را جمع می کنیم و به مقصد بعدی می رویم، اما به محض اینکه کمی سرعت مان را کم کنیم و در یک محل برای ۵ تا ۱۰ یا حتی ۳۰ روز بمانیم، قطعاً تجربه های بهتری خواهیم داشت. درست است که هیچ روش سفری غلط و اشتباه نیست، اما ما به شدت توصیه می کنیم که از لحظه ها لذت ببرید. حالا ما قصد داریم هنر سفر حلزونی را با شما به اشتراک بذاریم که از نکات سفر است.

۱٫ خسته نخواهید شد

سفر، کار خسته کننده ای است و گاهی هم پر استرس می شود. وقتی کوله گرد هستید یا برای مدت طولانی سفر می کنید، به هرجا که سفر می کنید یک خانه کوچک است و اگر زمان کمی آنجا بمانید، وقتی آنجا را ترک می کنید بخشی از خودتان را آنجا جا می گذارید. بی بی سی می گوید این خانه های درحال حرکت یکی از استرس زا ترین حوادثی است که اتفاق می افتد و وقتی از یک جا به جای دیگر سفر می کنید، خسته کننده می شود. باید یک سواری پیدا کنید و خودتان را به ایستگاه اتوبوس یا هواپیما برسانید، هزینه جابه جایی را بپردازید، چانه بزنید، راه تان را پیدا کنید و همه اینها را برای مقصد بعدی تکرار کنید. یک جا اقامت کنید، کوله بارتان را باز کنید و استراحت کنید. سفر برای حذف استرس و نگرانی از زندگی است و بهترین راه است.

travel advice

۲٫ ارتباط بهتری با مردم برقرار می کنید

برای ما ملاقات با افراد جدید و ارتباط برقرار کردن با مردم محلی و سایر مسافران، یکی از اصلی ترین اهداف ما در گردشگری است. اما اگر زیاد از یک نقطه به نقطه دیگر جابه جا شوید، خداحافظی های زیاد شما امکان شکل گیری یک رابطه درست با مردمی که ملاقات کردید را از شما سلب خواهد کرد. قطعاً دوستی های ۵ دقیقه ای در طول مسیر شکل می گیرد اگرچه عالی است ولی اگر بتوانید با آرامش بیشتری سفر کنید و دوستی های طولانی تری ایجاد کنید ، قطعاً ارزشش را خواهد داشت.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد