بلیط هواپیما

دره تودرا در مراکش+ تصویر

دره تودرا در مراکش

یکی از مهم ترین جذابیت های گردشگری در مراکش که در هنگام سفر به این کشور نباید از دست بدهید دره تودرا است، دوست دارید بدانید دره تودرا در مراکش چه شکلی است؟ کافی است خودتان را در اعماق یک مکانی که با صخره های بسیار بلند احاطه شده است متصور شوید و اصلا نباید فکر کنید که در این جا با یک دره ی معمولی مثل دره های دیگر طرفید. الی گشت می خواهد این بار شما را با خود به مراکش و به دیدن این دره ببرد و از نزدیک اطلاعاتی از آن را در اختیارتان قرار دهد. پس تا انتها با ما باشید:

دره تودرا در مراکش
مطالب مرتبط:
راهنمای سفارت مراکش و اخذ ویزای این کشور
جاذبه های دیدنی مکناس در مراکش+تصویر

دره تودرا در مراکش در شرق کوه های اطلس واقع شده است و در تمام دنیا یه عنوان یکی از دیدنی ترین دره ها و کانیون های دنیا شناخته می شود به طوری که به جرات می توان گفت شهرتی برابر گرند کانین در آمریکا دارد. تصاویری که از این دره وجود دارد به اندازه ای عجیب و فراطبیعی است که احساس می کنید ممکن است در آن ها مقداری اغراق شده باشد  از این دره یک رودخانه ی زیبایی که در آن می توان قد زد هم رد می شود که به آن رودخانه ی دادس می گویند.

حرکت رود دادس در دره به آرامی انجام می شود و این طور به نظر می رسد که صخره ها را شکافته است و از دل آن به بیرون آمده است این رود به طول ۲۵ مایل در این دره امتداد دارد و تودرا هم در واقع ۶۰۰ متر انتهای این دره است. اکثر صخره هایی که در تودرا وجود دارند بیشتر از۶۰۰ فوت ارتفاع دارند!

این دره در منطقه ای به نام گرج واقع شده است و که یکی از مناطق دوردست مراکش محسوب می شود با این حال یکی از مناطق محبوب گردشگری در این کشور به حساب می آید و از همان زمان های قدیم یکی از بهترین مکان های این کشور برای پیاده روی های طولانی در بین گردشگران بوده است. این منطقه جاده های مشخص شده دارد و به همین دلیل گردشگان می تواند به راحتی در آن مسیرهای خود را مشخص کنند البته در جاهایی از مسیر ممکن است با حیوانات بیایانی دیگر هم هم مسیر شوند!

دره تودرا مراکش

یکی از شهرهای این منطقه که توریست ها علاقه ی زیادی به اقامت در آن دارند، شهر Tinerhir نام دارد که برای رفت و آمد در آن می توان از شتر استفاده کرد. این شهر در حال حاضر ۳۶۰۰۰ سکنه دارد و در ماه های پرگردشگر تعداد ساکنان آن به ۹۰۰۰۰ تا هم می رسد.

اگر چه افرادی که بخواهند قله های این کشور را فتح کنند می توانند به راحتی با چند روز زمان گذاشتن آن را انجام دهند اما یکی از خوبی های سفر به دره تودرا در مراکش این است که به شما این امکان را می دهد تا با یک پیاده روی بتوانید همه ی آن را بگردید بدون این که نیاز باشد تا چند روز از زمانتان را به آن اختصاص دهد. این منطقه چشم انداز بی نهایت زیبایی دارد و هم با صخره های شگفت انگیزش هم برای کوهنوردان و هم توریست ها و افراد محلی یکی از جذاب ترین مناطق این کشور است.

در ادامه ی دره تودرا در مراکش به درختان نخل و زمین های کوچک کشاوری می رسید که این هم یکی دیگر از جاهای دیدنی این دره است. بهترین زمان رفتن به این دره در صبح های زود است و این دره در یک چشم انداز کوهستانی وسیع شروع می شود.

بهترین زمان سفر به مراکش برای بازدید از این دره را نمی توان به طور قطعی تعیین کرد با این حال می توان گفت که برای دیدن آن حتما باید صبح زود را انتخاب کنید وقتی که خورشید هنوز انوار طلایی رنگش را روی صخره های این دره می گستراند و هنوز آنقدر گرم نشده است. دمای هوا در این دره در شب ها واقعا پایین است و می تواند شما را تا مرز یخ زدگی ببرد!

عکس دره تودرا در مراکش

آب رودخانه ی دره تودرا بسیار سرد است با این حال عمق زیادی ندارد و از طریق یخچال های طبیعی اطراف منطقه تامین می شود ولی اگرکه به صخره ها نگاه کنید می توانید ببینید که این طور به نظر می رسد که زمان زیادی است که آب عمیقی از آن گذشته است و این تصور به خاطر شکاف ها ی موجود در صخره ها ست و تصور درستی هم است که البته در زمان گذشته این طور بوده است ولی به مرور آب آن کم شده است.

یکی دیگر از مواردی که در هنگام بازدید از دره تودرا در مراکش مطمئنا از دین آن حیرت زه خواهید شد سطح ناهمواری است که این صحره ها دارند که باعث شده تا محیطی عالی برای علاقه مندان به صخره نوردی هم فراهم شود.

کمی از مراکش بیشتر بدانید

کشور مراکش در شمال غربی قاره ی آفریقا واقع شده است و به واسطه ی فرهنگ و تاریخ و دیدن های جذاب بسیاری که دارد و همچنین سوغاتی های منحصر بفردش مشهور شده است. پایتخت کشور مراکش شهر رباط است ولی با این حال بزرگ ترین شهر آن کازابلانکا نام دارد که مطمئنا تا حالا هم اسم آن به گوشتان خورده است.

مراکش

در حالی که ممکن است انتظار داشته باشید ک مراکش آب  و هوای گرمی داشته باشد ولی واقعیت این است که آب و هوای آن معتدل و بارانی است و حتی در بعضی از مناطق آن که کوهستانی است بارش برف بیشتر است. بهترین زمان سفر به مراکش ماه فروردین و اردیبهشت و شهریور تا آبان است.

از آن جایی که مراکش یک کشور اسلامی است پیشهاد می کنیم تا در سفر به آن پوشش مناسب داشته باشید و به عرف این جامعه احترام بگذارید تا خودتان هم سفر راحت تر و بهتری داشته باشید واگر که خانم هستید و می خواهید تنها سفر کنید سعی کنید حتما همه جا یک راهنما همراهتان داشته باشید و شب ها بیورن نروید. مراکش کشور امنی است ولی در هر صورت عقل حکم می کند که در سفر به هر جایی همه ی نکات رعایت شود.

در ضمن در سفر به مراکش از بازارهای مراکشی و پستوهایی که شما را به داستان های هزار و یکشب می برد دیدن کنید و دره تودرا را هم فراموش نکنید.

منبع: journeybeyondtravel.com

حیات وحش کلیمانجارو + ویدئو
حیات وحش کلیمانجارو + ویدئو
طبیعت گردی در ۷ عجایب طبیعی آفریقا: رود نیل
طبیعت گردی در ۷ عجایب طبیعی آفریقا: رود نیل
ابن یوسف بزرگترین مدرسه اسلامی در مراکش
ابن یوسف بزرگترین مدرسه اسلامی در مراکش
راهنمای سفر به تانزانیا
راهنمای سفر به تانزانیا