بلیط هواپیما

در این دریاچه‌ اسکلت انسان روییده است!

دریاچه استخوان روپکاند هند

تا به حال شده که به دریاچه ای بروید که اطرافش به جای درخت و چمن، اسکلت کاشته شده باشد؟ بله این دریاچه وجود دارد. در ارتفاعات در هند و در یک دریاچه ای ۱۶۰۰۰ هزار متر از سطح دریا بلندتر است، اسکلت های انسان به وفور دیده می شوند. دریاچه استخوان روپکاند که یک دریاچه یخی محسوب می شود، جزو عجیب ترین مکان هایی است که تا به حال دیده اید.  این دریاچه در دره‌ای واقع شده که اطرافش را کوه های شیب داری فرا گرفته است. کسی در دریاچه استخوان روپکاند زندگی نمی کند و شواهدات زیادی وجود دارد که رفتن به این دریاچه به طرز وحشتناکی خطرناک است و ممکن است باعث از دست دادن جانتان شود. اما به هر حال این جاذبه، زمانی که این اسکلت های عجیب در آن نمایان شد، جزو مناطق گردشگری پر بازدید در سفر به هند شد. در ادامه با الی گشت باشید تا علاوه بر اینکه با دریاچه استخوان روپکاند بیشتر آشنا می‌شود، شاید هوس رفتن به آن جا به سرتان بزند!

دریاچه استخوان روپکاند هند

تاریخ کشف دریاچه

مطالب مربتط:
آیا این جمجمه های کشیده متعلق به انسان هستند؟
کلیسایی که از استخوان انسان ساخته شده!

شاید برایتان این سوال مطرح شود که اولین بار چه کسی این اسکلت ها را دید و چطور شد که دریاچه استخوان روپکاند را کشف کردند. برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که در سال ۱۹۴۱ یک محیط بان در آن منطقه در حال گشت بود که به دریاچه رسید. البته قبل از آن این دریاچه از زبان مردم محلی چند باری به گوشش خورده بود. به هر حال او به سمت دریاچه رفت و چیزی دید که تنها شایعاتی از زبان مردم محلی در مورد آن شنیده بود، که بسیار دلهره به جانش انداخت. در اطراف دریاچه تعداد بیشماری اسکلت انسان بودند که انگار مانند گیاهان کسی آن ها را پرورش داده بود. وقتی او بیشتر به جستجو پرداخت متوجه شد که درون خود دریاچه هم اسکلت های بسیار زیادی وجود دارند که معلوم نبود از کجا آمده اند.

دریاچه استخوان روپکاند

پس از آن که او بازگشت، این قضیه را گزارش کرد. سپس افراد متفاوتی از مسئولان گرفته تا مردم عادی به اینجا آمدند که علاوه بر دیدن آن، متوجه شوند که این همه اسکلت از کجا آمده است. دریاچه استخوان روپکاند را پس از بررسی بیشتر به جنگ نسبت دادند. محققان می گفتند که به دلیل آن که در در هندوستان جنگ بوده، اولین چیزی که به ذهن می رسد این است که احتمالا یک دسته سرباز به اینجا آمده اند که از سرما جان خود را از دست داده اند.

اگرچه، چیزی نگذشت که محققان متوجه شدند که زمان مرگ این انسان ها بسیار قبل تر است از آنچه در نگاه اول به نظر می رسد.

دریاچه روپکاند

وقتی که محققان این قضیه را متوجه شدند، تحقیق گسترده تری روی دریاچه استخوان روپکاند انجام دادند تا این که متوجه شوند این اسکلت ها متعلق به چه زمانی است و چه چیزی دلیل مرگ این همه انسان در این جا شده است. با اینکه این تحقیق ناتمام ماند اما نتایجی را نیز ارائه کرد. یکی از این نتایج این بود که متوجه شدند این اسکلت ها برای تاریخ مدرن و یا به عبارتی عصر جدید نیست. یکی دیگر از نتایج، تعداد اسکلت‌های دیده شده بود که به ۲۰۰ تا می رسید و محققان مطمئن بودند که تعداد آن هایی که در عمق دریاچه هستند بسیار بیشتر از این ۲۰۰ اسکلت هستند.

اما متاسفانه این تحقیق تاریخ دقیق و دلیل مرگ آن‌ها را مشخص نکرد. البته تئوری های متفاوتی در این باره ابراز گردید. نظریه ها نشان می دادند که دلیل مرگ آن ها شاید از یک بیماری سرطانی، قحطی، قتل عام یا فاجعه طبیعی بوده باشد. به هر حال در سال ۲۰۱۴، تحقیقی روی دریاچه استخوان روپکاند توسط دانشمندان با تجهیزات و دانش مدرن انجام شد.

دریاچه روپکاند هند

دریاچه استخوان روپکاند در نهایت به تاریخ مشخصی رسید. دانشمندان در سال ۲۰۰۴ دریافتند که قدمت این اسکلت ها حدودا به ۸۵۰ سال پس از میلاد مسیح می رسند. محققان می‌گویند که این اسکلت‌ها احتملا برای افرادی مسافر بودند؛ زیرا نشانه هایی از یکجانشینی در اطراف دریاچه دیده نشده است. دلیل سفر آن ها نامشخص است، البته می تواند به خاطر برخی مسائل مذهبی باشد. مسئله پراهمیت دیگر این است که شاید آن ها در کنار و یا حتی نزدیک دریاچه استخوان روپکاند نبوده اند. بقایای اسکلت ها احتمالا توسط صخره های یخی شیب دار به سمت دریاچه سر خورده است.

اسکلت های دریاچه روپکاند

نکته جالب توجه دیگری وجود دارد که نشان می دهد در همه اسکلت ها شواهدی از جراحت دیده می شود. همه آن ها از ترومای غیرنافذ (آسیب فیزیکی که می تواند در اثر سانحه یا ضربات فیزیکی ایجاد شود) در ناحیه سر و شانه هایشان داشتند. ظاهرا زخم ها توسط اشیاء گرد ایجاد شده اند که به احتمال زیاد علت مرگ آن ها نیز همین است. این ضربت به هیچ وجه به چیزی شبیه به جنگ، بیماری یا قحطی نیست بلکه دانشمندان نتیجه گرفتند که این تروما ناشی از یک افسردگی شدید است.

دریاچه روپکاند

البته در این میان یک فرضیه ای مطرح می شود که بسیار هم عجیب است. این فرضیه می گوید که زمانی که آن ها از اطراف این منطقه عبور می کرده اند، تگرگ سختی از آسمان باریده است که با سر این انسان ها برخورد کرده و نتیجه مرگشان شده است. البته به دلیل آن که آن ها چیزی برای حفاظت از خود نداشتند و محیط طوری نبوده که بتوانند زیر آن پناه بگیرند، تا حدودی این فرضیه را قابل قبول می کند. البته برای محققان دریاچه استخوان روپکاند همچنان این سوال مطرح می‌شود که چرا زخم ها تنها در ناحیه سر و شانه بودند؟ و کمی غیرعادی است که هیچکس به نظر نمی رسد که فرد دیگری را برای آسیب ندیدن حمایت کرده باشد. به هر حال تمام این احتمالات پابرجاست و این موضوع که با اینکه قدمت اسکلت های دریاچه استخوان روپکاند تخمین زده شده است اما هنوز هم نظر قطعی برای دلیل مرگ آن ها بیان نشده، موضوع خوبی است که محققان و دانشمندان را به این وا می‌دارد که همچنان روی این اسکلت‌های بیشمار تحقیق کنند تا به یک نتیجه یکسان برسند. به هر حال ما داستان دریاچه استخوان روپکاند را همین جا به پایان می‌رسانیم و انتخاب این که کدام فرضیه صحت بیشتری دارد را به شما می سپاریم.

منبع: historicmysteries.com

تصاویری از کانادا که ضربان قلبتان را بالا می برد!
تصاویری از کانادا که ضربان قلبتان را بالا می برد!
راه های صعود به قله دماوند
راه های صعود به قله دماوند
پارک جنگلی شورآب، قدیمی ترین پارک جنگلی لرستان
پارک جنگلی شورآب، قدیمی ترین پارک جنگلی لرستان
پارک‌های ملی چین و طبیعت بی نظیر این کشور
پارک‌های ملی چین و طبیعت بی نظیر این کشور