بلیط هواپیما

دریاچه نئور کجاست؟

دریاچه نئور

به هر کدام از شهرهای ایران که بروید طبیعتی زیبا و منحصربفرد جلوی چشمانتان ظاهر می شود. شهر اردبیل در شمال غربی ایران با آب و هوایی مطبوع، طبیعتی بکر و دیدنی را در خود جای داده است و یکی از جاذبه های طبیعی اش دریاچه نئور است، الی گشت را همراهی کنید می خواهیم درباره این دریاچه آب شیرین صحبت کنیم. پیشنهاد می دهیم بلیط هواپیما اردبیل را خریداری کرده و برای دیدن این دریاچه راهی سفر شوید.

دریاچه نئور
مطالب مرتبط:
جاذبه های دیدنی اردبیل، از جنگل فندقلو تا دریاچه شورابیل
همه چیز درباره ی عشایر شاهسون و زندگی زیبای آنان

دریاچه نئور دریاچه ای مابین شهر اردبیل و خلخال است که در مرز بین استان گیلان و اردبیل قرار دارد. پس از اینکه ۳۵ کیلومتر از شهر اردبیل به سمت خلخال رفتید به ده بودالالو می رسید از آنجا باید جاده ای ۱۳کیلومتری را به سمت بالای کوه بروید و پس از گذر از رستای عباس آباد به این دریاچه زیبا به مساحت ۲۱۰ هکتار و عمق ۵ متر می رسید. مسیر رسیدن به دریاچه کاملا آسفالت است اما جاده ای که در دور دریاچه قرار دارد خاکی ست. در این دریاچه ماهی قزل آلای رنگین کمان وجود دارد که هر سال قبل از زمستان این ماهی ها از دریاچه بیرون آورده می شوند چون آب یخ زده دریاچه باعث مرگ ماهی ها می شود و وقتی زمستان تمام شد دوباره این ماهی های کوچک پرورشی در دریاچه رها می شوند.

دریاچه

وجود بارندگی های مناسب و چشمه های فراوان در این منطقه باعش شده که آب دریاچه همیشه پرآب باشد. در فصل گرم سال گردشگران زیادی به  کنار دریاچه می روند تا از هوای مطبوع آن استفاده کنند و در طبیعت بکر اطراف دریاچه مدتی را استراحت کنند. برای ماندن در کنار دریاچه هیچ امکانات هاصی وجود ندارد و فقط می توانید در چادر اقامت کنید.

در اینجا گیاهان متنوعی رشد می کنند بعضی از پرندگان مهاجر عبوری هم مدتی را در این دریاچه می گذرانند. نواحی اطراف این دریاچه در منطقه حفاظت شده لیسار قرار دارد و با توجه به قوانین خاصی مناطق حفاظت شده شکار پرندگان آبی این دریاچه ممنوع است و به همین دلیل هیچ عاملی حیات وحش آن را به خطر نمی اندازد.

دریاچه اردبیل

کسانی که علاقه به دشت و طبیعت دارند هر سال در فصل بهار در مسیر نئور به سوباتان را که از معروف ترین مسیرهای طبیعت گردی شمال کشور است را کوهنوردی می کنند و غرق در طبیعت وصف ناپذیر این منطقه می شوند. این دریاچه  بزرگ ‌ترین دریاچه طبیعی و آب شیرین اردبیل است و در سال ۱۳۶۶ سدی در تنها خروجی دریاچه ساخته شد تا  آب را برای استفادههای کشاورزی ذخیره کنند.

دریای زیبای شهر اربیل

ییلاق سوباتان که از زیباترین مناطق ییلاقی کشور است در ۱۹ کیلومتری جنوب شرقی دریاچه نئور قرار دارد پس اگر به دیدن این دریاچه زیبا رفتید این ییلاق سبز را از دست ندهید و سری هم به آنجا بزنید.

بازار اردبیل، بازاری که معماری و تاریخ را روایت می کند
بازار اردبیل، بازاری که معماری و تاریخ را روایت می کند
۹۲۰ اثر تاریخی و طبیعی در اردبیل ثبت ملی شده اند
۹۲۰ اثر تاریخی و طبیعی در اردبیل ثبت ملی شده اند
معرفی کامل دیدنی های سرعین
معرفی کامل دیدنی های سرعین
سومین پل معلق بزرگ دنیا در ازناو خلخال احداث می شود
سومین پل معلق بزرگ دنیا در ازناو خلخال احداث می شود