در این باغ پنانگ پروانه های رنگارنگ ببینید!

مزرعه پروانه ها در پنانگ

پنانگ ایالتی دربخش شمال غربی مالزی است که بخش زیادی از آن در جزیره پنانگ قرار دارد. مزرعه پروانه پنانگ که در سال ۱۹۸۶ در ساحل تلوک باهانگ افتتاح شد یکی از معروف ترین و محبوب ترین جاذبه های توریستی پنانگ است. در این محوطه ۸ هکتاری می توانید گونه های متنوع پروانه ها و دیگر حشرات مختلف را ببینید و در میان انواع مختلف گونه های گیاهی و درختان میوه گردش کنید. آشنایی با مزرعه پروانه ها در پنانگ می تواند بسیار جذاب باشد پس الی گشت را همراهی کنید.

باغ پروانه پنانگ

مرزعه پوانه پنانگ که زیستگاه بیش از ۴۰۰۰ پروانه، حشرات و خزندگان مختلف است در دامنه تپه تلوک باهانگ در مسیر بین پارک تامان ریمبا (Taman Rimba)  و دهکوده تلوک باهانگ قرار دارد.

تاریخچه مزرعه پروانه پنانگ

در شبه جزیره مالایا بیش از ۱۰۰۰ نوع مختلف پروانه شناسایی شده که نسبت به وسعت کوچکش بیشترین نوع پروانه ها را در جهان دارد. فردی به نام «دیوید گوه» روزی با الهام از موسس باغ پروانه ای در انگلیس تصمیم می گیرد که برای معرفی حشرات مختلف به مردم مالزی باغی را تاسیس کند و پروانه های مختلف را در آنجا پرورش دهد. این مزرعه اولین باغ پروانه ها در ناحیه استوایی است و به همین دلیل بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در جزیره پنانگ انواع گونه های مختلف پروانه ها زندگی می کنند و این مرکز به حمایت از این موجودات زیبا و زیستگاه آن ها اختصاص پیدا کرده است. خیلی از مردم، مزرعه پروانه های پنانگ را به عنوان جاذبه ای گردشگری می شناسند و به همین دلیل این مزرعه از مراکز بین المللی و معتبر صنعت پروانه هاست. هدف اصلی این مرکز این است که گردشگران را به دیدن پروانه های این ناحیه بکشاند اما هدف دیگرش این است که آگاهی مردم را نسبت به مسائلی که مربوط به جنگل های بارانی و زیستگاه پروانه هاست بالا ببرد.

باغ پروانه ها در مالزی

طراحی مرزعه پروانه پنانگ

این مزرعه که مانند موزه ای زنده هزاران پرونه را به نمایش گذاشته پروانه هایی از گونه های مختلف مثل راجا بروک و پروانه های نادر بال زرد دارد و ۳۰۰ گونه گیاهی مختلف هم درآن پرورش داده می شود. در این مرکز کارهای آموزشی، تفریحی و تحقیقاتی هم انجام می شود و خیلی از دانشجویان برای کارهای علمی به این مرکز می روند. از آنجایی که این مزرعه در درون پارک است باغ میوه ای ۲۵ هکتاری دارد که در آن ۲۵۰ نوع ازمیوه های مختلف مثل دورین و گیلاس های هندی به عمل می آید. اگر گردشی در باغ میوه آن داشته باشید می توانید طعم میوه های تازه و خوشمزه را امتحان کنید و یا آب میوه ای تازه و خنک نوش جان کنید. برای دیدن از این مزرعه می توانید هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر می توانید به این محل بروید.

مزرعه پروانه ها درپنانگ مالزی

منبع: penang.ws

حیات وحش بی نظیر در این دو پارک آفریقای جنوبی
سفرهای هیجان انگیز در کنار حیوانات
چطور یک فیل ۵ تنی را با هواپیما جابه جا می کنند؟
بکرترین مکان های سافاری که هر کسی نمی تواند به آنجا برود!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code